cinema.pl Artykuły

sobota, 26 październik 2019 14:06

Mamy zwiastun do "Basi 3"

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Trzecia odsłona przygód ulubienicy przedszkolaków, znanej wielbicielom kultowej serii książek, niebawem zagości w kinach. W kolejnych czterech epizodach Basia, z właściwym sobie urokiem i energią, stawia czoła wyzwaniom codzienności: zmaga się z domowym bałaganem, radzi sobie z kolejnymi obowiązkami, nawiązuje nowe przyjaźnie i przygotowuje się do Świąt.

 

Basia to 5-latka, która nie tylko uczy się świata wokół siebie, ale też go kształtuje. Rodzicom pozwala spojrzeć na życie z dziecięcej perspektywy i ma pozytywny wpływ na przyjaciół w przedszkolu. Mała bohaterka, choć nie ma supermocy, każdego dnia dzielnie stawia czoła wyzwaniom, uczy się czegoś nowego, rozwiązuje codzienne zadania. Serial pokazuje świat oczami przedszkolaków - z ich wyzwaniami i radościami. Film to także zaproszenie do przygody i nauki - każdy z nas dowie się czegoś o naszych najmłodszych, ale i o samym sobie.

„Basia 3” porusza zagadnienia bliskie nam wszystkim – serial przedstawia rzeczywistość bez lukru i nie boi się tych zwykłych problemów, z jakimi mierzą się rodziny: powrót mamy do pracy, domowe obowiązki itd. W tej serii Basia dowiaduje się także, że świat jest większy niż dom, przedszkolne i podwórko oraz konfrontuje się z odmiennością, ucząc się przy tym, że otwartość w relacjach z ludźmi, których nie rozumiemy, może zdziałać cuda. Podczas przygotowań do Gwiazdki okazuje się natomiast, że nie tylko mama, ale że cała rodzina może zbudować magiczną atmosferę wspaniałych, choć nieidealnych Świąt.

W serialu „Basia 3” przedstawiane są różne typy dziecięcych osobowości – twórcy serialu starali się pokazać, że każdy z tych typów jest wartościowy– zarówno ekstrawertyczna Basia, zamknięta w sobie Anielka jak i wycofany i jeszcze niedopasowany Titi.

"Basia 3" na zestaw nowych odcinków składa się: "Basia i bałagan", "Basia i Titi", "Basia i Mama w pracy", "Basia i Boże Narodzenie"

Na podstawie książki: Zofii Staneckiej i Marianny Oklejak

Kraj produkcji i rok: Polska 2019

Kategoria wiekowa: 4 +,

Wersja językowa: dubbing

Czas trwania: 45'

Gatunek: animacja, familijny

Produkcja: Grupa Smacznego, Filmoteka Narodowa - Instytut Audiowizualny, Studio Dźwiękowe Spot, Studio Miniatur Filmowych, Evergreen Entertainment

Współfinansowanie: Polski Instytut Sztuki Filmowej 

Dystrybutor w Polsce: Stowarzyszenie Nowe Horyzonty

 

Partner filmu: Wydawnictwo Egmont Polska, Baby&Travel

Scenariusz: Szymon Jachimek, Zofia Stanecka, Marcin Wasilewski, Szczepan Prot Rożalski

Reżyseria: Marcin Wasilewski, Łukasz Kacprowicz, Robert Jaszczurowski

Producent wykonawczy: Robert Jaszczurowski

Producent kreatywny: Łukasz Kacprowicz

Obsada (głosy postaci animowanych): Julia Gawrysiak, Helena Godlewska, Barbara Kubiak, Beata Wyrąbkiewicz, Maciej Kowalik

Dialogi: Szymon Jachimek, Zofia Stanecka, Robert Jaszczurowski, Łukasz Kacprowicz, Marcin Wasilewski

Koncepcja teł, rekwizytów i postaci: Marianna Oklejak, Łukasz Kacprowicz, Anna Oparkowska, Tomasz Wyrąbkiewicz, Adrian Fijałek, Jakub Szczęśniak

Muzyka: Michał Jacaszek 

Montaż: Tomasz Halski

Czytany 491 razy Ostatnio zmieniany sobota, 26 październik 2019 14:21

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama