cinema.pl Artykuły

poniedziałek, 28 październik 2019 14:59

AIDA w Teatrze Muzycznym ROMA

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Długo oczekiwany musical genialnych twórców Eltona Johna i Tima Rice’a wreszcie doczekał się swojej polskiej inscenizacji. Bilety na „Aidę” w reżyserii Wojciecha Kępczyńskiego jeszcze przed jej oficjalną prapremierą (26 października 2019 r.) sprzedają się w tak szybkim tempie, że właśnie ogłoszono repertuar na styczeń i luty 2020 roku.

 

 

Akcja musicalu „Aida”, skomponowanego przez Eltona Johna, legendę muzyki pop do słów Tima Rice’a („Jesus Christ Superstar”, „Evita”), rozgrywa się w starożytnym Egipcie i opowiada o zakazanej miłości Aidy, nubijskiej księżniczki wziętej do niewoli przez Egipcjan, i Radamesa, kapitana egipskiej armii zaręczonego z Amneris, córką faraona. Libretto zostało oparte na słynnej operze Giuseppe Verdiego pod tym samym tytułem. Musical po raz pierwszy wystawiono na Broadwayu 23 marca 2000 roku i okazał się wielkim przebojem (prawie 2000 przedstawień). Wkrótce inscenizacje tego tytułu pojawiły się na deskach teatrów muzycznych na całym świecie. Teraz polska publiczność będzie miała okazję zobaczyć niesamowite widowisko z udziałem utalentowanych polskich aktorów na deskach Teatru Muzycznego ROMA w Warszawie. 

„Aida” Eltona Johna i Tima Rice’a to dziewiętnasta premiera musicalowa na Dużej Scenie TM ROMA. W roli tytułowej występują na zmianę Natalia Piotrowska-Paciorek, Anastazja Simińska i Barbara Gąsienica Giewont, w roli Radamesa pojawią się Janek Traczyk, Marcin Franc i Paweł Mielewczyk, a rolę Amneris grają Zofia Nowakowska, Agnieszka Przekupień i Monika Rygasiewicz. Choreografię do spektaklu stworzyła Agnieszka Brańska, kostiumy – Dorota Kołodyńska, scenografię – Mariusz Napierała, a przekładu libretta na język polski dokonał Michał Wojnarowski. Musical prezentowany jest na podstawie porozumienia z Music Theatre International (Europe) Limited, www.mtishows.eu.

 

Magiczny sylwester z „Aidą” w Teatrze Muzycznym ROMA!

Jak niebanalnie spędzić sylwestrowy wieczór? Najlepiej w towarzystwie doborowej obsady aktorskiej wśród dźwięków genialnej muzyki legendy pop Eltona Johna! Teatr Muzyczny ROMA zaprasza wszystkich miłośników musicali na sylwestrowe wydanie „Aidy”.

Jak co roku Teatr Muzyczny ROMA postanowił razem ze swoimi widzami uczcić ostatnią noc starego roku. 31 grudnia o godz. 19:00 na deskach teatru wystawiony zostanie najnowszy musical „Aida” z muzyką Eltona Johna do słów Tima Rice’a („Evita”, „ Jesus Christ Superstar”) w reżyserii Wojciecha Kępczyńskiego. Oprócz niezapomnianych wrażeń na widzów czekać będą atrakcyjne niespodzianki.

Bilety dostępne są w kasach Teatru Muzycznego ROMA oraz na stronie internetowej: https://bilety.teatrroma.pl/numerowane.html?id=3825&identyfikator=01b276c05c1d66c588dcee94b1a48790&d=5.

Czytany 393 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 28 październik 2019 15:04

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama