cinema.pl Artykuły

wtorek, 29 październik 2019 16:04

Myślisz, że Polska i Europa już niczym Cię nie zaskoczą?

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Europa, choć wydaje się świetnie nam znana, pełna jest ukrytych skarbów natury, zniewalających konstrukcji i niesamowitych tradycji, o których nie mieliśmy pojęcia. Nowa seria National Geographic „Europa z powietrza” pokaże nam, że nie trzeba podróżować daleko, by odkrywać niezwykłe miejsca. Nie trzeba nawet wyjeżdżać z Polski! Spójrz na nasz kontynent z lotu ptaka i poznaj jego nowe oblicze.

 

Europa z powietrza - premiery we wtorki od 5 listopada o godz. 22:00 na kanale National Geographic

Już pierwszy odcinek „Europy z powietrza” dostarczy nam niezwykłych wrażeń, ponieważ ekipa kanału National Geographic pokaże nam Polskę od mniej znanej strony. Odwiedzimy miejsca, które na co dzień nie są dostępne dla każdego, poznamy mniej popularne obyczaje, a dzięki animacjom dowiemy się, jakie ciekawe miejsca dopiero powstają w naszym kraju. W odkrywaniu pomoże nam nietypowa perspektywa – widoki będziemy podziwiać głównie z powietrza.

Co zobaczymy w godzinnym programie?    

Spojrzymy z góry na zimowy krajobraz Puszczy Białowieskiej, w której właśnie przyszła pora karmienia żubrów, weźmiemy udział w wodowaniu statku w Stoczni Gdańskiej, wejdziemy na budowę powstającego w centrum stolicy Varso Tower, najwyższego wieżowca w Unii Europejskiej o wysokości 310 m i 53 piętrach, jako jedni z nielicznych będziemy mogli wejść do opuszczonego Pałacu w Bożkowie, którego wnętrza wciąż przypominają miejsce z bajki, poznamy mało znany sport uprawiany na Podhalu – ski-skiring, czyli jazdę na nartach za rozpędzonym koniem, wzniesiemy się 1 listopada nad warszawskimi Powązkami i zobaczymy, jak mienią się od świateł zniczy, znajdziemy się w samym środku Wielkiej Parady Smoków nad Krakowem, zobaczymy zamek w Malborku, największy średniowieczny zamek w Europie zbudowany z ponad 30 milionów cegieł, z innej niż zazwyczaj perspektywy.

O wszystkich miejscach opowiedzą nam ludzie z nimi związani. To będzie zupełnie nowe spojrzenie na Polskę! Ponieważ „Europa z powietrza” to produkcja międzynarodowa, piękno naszego kraju będą mogli zobaczyć widzowie z całego świata.

- Poprzez inspirujące zdjęcia i zapierające dech szczegóły, jakich widz oczekuje od National Geographic, "Europa z powietrza" pokazuje, jak niesamowite przemiany przechodzi Europa w ciągu jednego roku. Od jasnego i pełnego życia lata, po mroźną i intensywną zimę oraz wszystko, co jest pomiędzy. Zabierając widzów w niesamowitą podróż, jaką tylko my możemy zaoferować, mamy nadzieję, że nowa seria zachwyci każdego i zachęci do wyjątkowej wyprawy przez Europę- mówi Matt Taylor, wiceprezes ds. programmingu National Geographic na Wielką Brytanie, Europę i Afrykę.

Wspólnie poznajemy Europę

W kolejnych odcinkach serii będziemy zwiedzać kolejne europejskie kraje. Poszybujemy nad Włochami, Holandią, Niemcami, Wielką Brytanią i Hiszpanią, gdzie zobaczymy najpiękniejsze zabytki i zapierającą dech przyrodę. Niesamowite zdjęcia lotnicze pozwolą nam w kilka sekund zaobserwować zmiany pór roku – w serii „Europa z powietrza” pola tulipanów w Holandii magicznie wybuchają kolorem, a wodospady w Dolomitach w jednej chwili zamieniają się w lód. Pokażemy europejskie tradycje, cuda natury, a także skomplikowane rozwiązania technologiczne, które kształtują życie codzienne mieszkańców tego niesamowitego kontynentu. Podobnie jak w przypadku Polski, odwiedzimy także mniej typowe lokalizacje i poznamy związanych z nimi ludzi. Wyrusz z nami w tę cudowną, lotniczą podróż.

Co zobaczymy w kolejnych odcinkach?

 

Europa z powietrza: Włochy

Premiera we wtorek 12 listopada o godz. 22:00

W tym odcinku twórcy programu zabiorą nas w podniebną podróż do Włoch. Zobaczymy, jak wygląda pogłębianie kanałów w Wenecji. Przyjrzymy się też pracy sycylijskich rybaków i odwiedzimy alpejski tor samochodowy, gdzie kierowcy testują superauta w niezwykłych zimowych warunkach. Czeka nas też wspinaczka na wulkan Etna wraz z grupą odważnych naukowców oraz niezwykle ciekawy zbiór oliwek w Apulii.

 

Europa z powietrza: Holandia

Premiera we wtorek 19 listopada o godz. 22:00

Podniebna podróż po Holandii ukaże innowacje, które uczyniły z tego niewielkiego kraju potęgę technologiczną. Lecąc wysoko nad zabytkowymi wiatrakami, futurystycznymi szklarniami, nowoczesnymi turbinami i pływającymi domami odkrywamy w jaki sposób w Holandii poszukuje się przestrzeni do upraw żywności i do mieszkania. Poznamy historię walki Holendrów o niepodległość, poznamy nietypowe noworoczne tradycje, rozpalimy największe na świecie ognisko. Takiej Holandii nie znaliście!

 

Europa z powietrza: Hiszpania

Premiera we wtorek 26 listopada o godz. 22:00

W tym odcinku wybierzemy się w spektakularną podróż nad Hiszpanią. Zobaczymy między innymi Sagradę Familię, gdzie ekipy budowlane pracują niestrudzenie, by ukończyć wizjonerskie dzieło Gaudiego. Przyjrzymy się, jak śmiałkowie zbierają jadalne pąkle na stromych klifach i obejrzymy jeden z największych opuszczonych budynków na świecie, położony w górach na północy kraju.

 

Europa z powietrza: Niemcy

Premiera we wtorek 3 grudnia o godz. 22:00

Fabryka wielkości miasta, bijąca rekordy kolejka linowa, największy pojazd lądowy na świecie - czy wiedzieliście, że wszystkie te niezwykłe konstrukcje znajdują się w Niemczech? Ale to nie wszystkie ciekawostki dotyczące tego kraju. W tym odcinku polecimy też do tropikalnego kurortu zamkniętego w ogromnym, opuszczonym hangarze sterowca. Zwiedzimy też 10 malutkich wysp, na których mieszkańcy mają swoje prywatne pociągi.

 

Europa z powietrza: Wielka Brytania

Premiera we wtorek 10 grudnia o godz. 22:00

Ta spektakularna podróż lotnicza pokaże Wielką Brytanię, jakiej nigdy wcześniej nie widzieliśmy. Kamery wznoszą się nad Groblą Olbrzyma, gdy w pobliżu trwa nietypowe sprzątanie wybrzeża. Towarzyszą też odważnym ogrodnikom, którzy pracują na dużych wysokościach przy pielęgnacji zieleni we wnętrzach zadaszonego lasu deszczowego Eden Project. W tym odcinku zobaczymy też, jak wygląda wiosenne czyszczenie jednego z wieżowców w londyńskim City.

Czytany 415 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 29 październik 2019 16:07

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama