cinema.pl Artykuły

poniedziałek, 04 listopad 2019 14:43

Zaczynamy wielkie odliczanie! "Basia 3" w kinach już od najbliższego piątku!

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Trzecia odsłona przygód ulubienicy przedszkolaków, znanej wielbicielom kultowej serii książek zagości w kinach już od tego piątku, 8 listopada. W kolejnych czterech epizodach Basia, dzielnie stawia czoła wyzwaniom codzienności: zmaga się z domowym bałaganem, radzi sobie z kolejnymi obowiązkami, poznaje świat i nawiązuje nowe przyjaźnie. W tej części animacji poznamy też Basię i jej rodzinę przygotowujących się do świąt. Jednym słowem - będzie się działo! 

 

Basia to 5-latka, która nie tylko uczy się świata wokół siebie, ale też go kształtuje. Rodzicom pozwala spojrzeć na życie z dziecięcej perspektywy i ma pozytywny wpływ na przyjaciół w przedszkolu. „Basia 3” to adaptacja książek z kultowej serii stworzonej przez Zofię Stanecką i Mariannę Oklejak. Reżyser serialu Marcin Wasilewski zachował styl rysunków i poczucie humoru charakterystyczne dla książek o Basi. Partnerem filmu jest wydawnictwo Egmont Polska, które już od 10 lat wydaje serię o przygodach rezolutnej Basi, która jest pierwszą na polskim rynku próbą wypromowania na szeroką skalę polskiego współczesnego bohatera dziecięcego. 

„Basia 3” porusza zagadnienia bliskie nam wszystkim – serial przedstawia rzeczywistość bez lukru i nie boi się tych zwykłych problemów, z jakimi mierzą się rodziny. W tej serii Basia dowiaduje się także, że świat jest większy niż dom, przedszkole i podwórko oraz konfrontuje się z odmiennością, ucząc się przy tym, że otwartość w relacjach z ludźmi, których nie rozumiemy, otwiera nas na nowe możliwości. 

W serialu „Basia 3” przedstawiane są różne typy dziecięcych osobowości – twórcy serialu starali się pokazać, że każdy z tych typów jest wartościowy – zarówno ekstrawertyczna Basia, zamknięta w sobie Anielka jak i niepewny siebie Titi.

„Basia 3” na zestaw nowych odcinków składa się: „Basia i bałagan”, „Basia i Titi”, „Basia i Mama w pracy”, „Basia i Boże Narodzenie”. 

Serial dedykowany jest widzom w wieku od 4 lat – jego struktura i długość (45 minut) jest dostosowana do możliwości percepcyjnych dzieci.

 

PREMIERA 8 LISTOPADA

Na podstawie książki: Zofii Staneckiej i Marianny Oklejak

Kraj produkcji i rok: Polska 2019

Kategoria wiekowa: 4 +,

Wersja językowa: dubbing

Czas trwania: 45'

Gatunek: animacja, familijny

Produkcja: Grupa Smacznego, Filmoteka Narodowa - Instytut Audiowizualny, Studio Dźwiękowe Spot, Studio Miniatur Filmowych, Evergreen Entertainment

Współfinansowanie: Polski Instytut Sztuki Filmowej 

Dystrybutor w Polsce: Stowarzyszenie Nowe Horyzonty

Scenariusz: Szymon Jachimek, Zofia Stanecka, Marcin Wasilewski, Szczepan Prot Rożalski

Reżyseria: Marcin Wasilewski, Łukasz Kacprowicz, Robert Jaszczurowski 

Producent wykonawczy: Robert Jaszczurowski

Producent kreatywny: Łukasz Kacprowicz 

Obsada (głosy postaci animowanych): Julia Gawrysiak, Helena Pabisiak, Barbara Kubiak, Beata Wyrąbkiewicz, Maciej Kowalik

Dialogi: Szymon Jachimek, Zofia Stanecka, Robert Jaszczurowski, Łukasz Kacprowicz, Marcin Wasilewski

Koncepcja teł, rekwizytów i postaci: Marianna Oklejak, Łukasz Kacprowicz, Anna Oparkowska, Tomasz Wyrąbkiewicz, Adrian Fijałek, Jakub Szczęśniak

Muzyka: Michał Jacaszek 

Montaż: Tomasz Halski

Czytany 304 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 04 listopad 2019 14:47

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama