cinema.pl Artykuły

środa, 13 listopad 2019 14:25

„Basia 2” od dziś na DVD!

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

DVD z drugą częścią przygód rezolutnej pięciolatki, trafiło właśnie do sprzedaży w salonach Empik. „Basia 2” to cztery odcinki będące adaptacjami książek Zofii Staneckiej i Marianny Oklejak z uwielbianej przez dzieci serii o przygodach rezolutnej pięciolatki, wydawanych przez EGMONT Polska. Na zestaw "Basia 2" składa się: „Basia i taniec”, „Basia i pieniądze”, „Basia i gotowanie” oraz „Basia i telewizor”. Za produkcję serialu odpowiada gdańska Grupa Smacznego. 

 

Basia to pięcioletnia bohaterka każdego przedszkolaka. Ma charakterek, pluszowego przyjaciela Miśka Zdziśka, uwielbia żelki i ubrania w paski. Codziennie wymyśla coś nowego – dziś chce zostać baletnicą, a jutro treserką dzikich zwierząt. W świecie Basi wszystko jest przygodą – nauka piruetów, wspólne gotowanie czy zakupy w supermarkecie. Z Basią nie można się nudzić!

Basia jako bohaterka dla najmłodszych widzów uczy jak z codzienności zrobić wielką przygodę przy nieustannym zachwycie nad najmniejszymi rzeczami. Ponadto wyrasta na bardzo współczesną bohaterkę. W nowej odsłonie serialowych przygód Basia uczy się tańca – zapoznaje się z dyscypliną i aktywnością fizyczną; w gotowaniu szuka nie tylko smaku, ale uczy się współpracy i pracy w zespole; podczas zakupów poznaje wartość pieniądza i mierzy się z trudną sztuką oporu przed reklamą, a w epizodzie o telewizorze – że istnieje świat ekranu, który może zastąpić wyobraźnię.

Reżyserzy serialu "Basia 2" - Marcin Wasilewski, Łukasz Kacprowicz i Robert Jaszczurowski, zachowali styl rysunków i poczucie humoru charakterystyczne dla książek o Basi. Pokazują w nim świat z perspektywy pełnej ciekawości pięciolatki – widzowie i czytelnicy kochają Basię za to, że jest zwykłą dziewczynką, z którą może utożsamić się każde dziecko, a z perypetiami Mamy i Taty – każdy rodzic.

Serial dedykowany jest widzom w wieku od 4 lat – jego struktura i długość (ok. 45 minut) jest dostosowana do możliwości percepcyjnych dzieci.

Czytany 396 razy Ostatnio zmieniany środa, 13 listopad 2019 14:27

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama