cinema.pl Artykuły

czwartek, 28 listopad 2019 12:42

PREMIERA PŁYTY Z MUZYKĄ Z SERIALU HBO WATAHA

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

W środę, 4 grudnia ukaże się płyta z muzyką z serialu HBO Wataha. Autorem muzyki jest Łukasz Targosz, a towarzyszą jej utwory zespołu folkowego Tołhaje. Na płycie znajdzie się także suita, którą Łukasz Targosz skomponował na prośbę Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie. Album ukaże się tuż przed premierą trzeciego sezonu Watahy, która została zaplanowana na 6 grudnia w HBO i HBO GO. 

 

Wataha to już kultowy serial HBO. Akcja produkcji dzieje się w Bieszczadach – magicznych, ale też dzikich i mrocznych. Ważnym elementem produkcji jest muzyka, której autorem jest Łukasz Targosz. To ona niesie w sobie grozę i magię, spokój i wyczekiwanie. Dramaty bohaterów dzięki muzyce uzyskują nowy wymiar, a piękno i dzikość Bieszczad zostają podkreślone w poruszający sposób. Płyta, która ukaże się 4 grudnia będzie zawierać głównie utwory z drugiego i trzeciego sezonu serialu. 

Wataha to kruchość człowieka wobec potęgi natury. To konfrontacja cierpienia i grozy z codziennym dramatem. To wreszcie zapierający dech w piersiach majestat bieszczadzkiej dziczy, pod którego pocztówkowym pięknem skrywa się nieodgadnione. I właśnie tego nieodgadnionego starałem się szukać muzyką – mówi Łukasz Targosz. 

Ścieżka dźwiękowa została wzbogacona o utwory z płyty Mama Warhola folkowego zespołu Tołhaje, który w swojej twórczości czerpie inspiracje z tradycji Bojków i Łemków, a także z kultury muzycznej Polski południowo-wschodniej oraz grup etnicznych dzisiejszej Ukrainy. Ponadto na płycie można  usłyszeć suitę skomponowaną przez Łukasza Targosza na prośbę Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie. 

Album ukazuje się nakładem wytwórni Kayax tuż przed premierą trzeciego sezonu serialu Wataha, która odbędzie się 6 grudnia w HBO i HBO GO. Reżyserkami drugiego sezonu są Olga Chajdas i Kasia Adamik. W obsadzie trzeciego sezonu znaleźli się: m.in.: Leszek Lichota, Aleksandra Popławska, Andrzej Zieliński, Dagmara Bąk, Maciej Mikołajczyk, Jacek Lenartowicz, Jarosław Boberek, Mariusz Saniternik i Piotr Żurawski. W nowe role wcielą się Borys Szyc, Evgeniya Akhremenko i Olga Bołądź. 

Lista utworów, które będzie zwierała płyta z muzyką z serialu Wataha:

1.Opening – Łukasz Targosz 3:54

2.Wiktor Rebrow theme – Łukasz Targosz 5:16

3.Wataha – Tołhaje 3:15

4.Łuczak UAZ – Łukasz Targosz 2:09

5.Czerwena roza trojaka – Tołhaje 4:56

6.Mountain meeting – Łukasz Targosz 2:21

7.Alive – Łukasz Targosz 3:28

8.Rebrow Dreams – Łukasz Targosz 3:50

9.Marta - Łukasz Targosz 4:07

10.Cold river of Lipsk - Łukasz Targosz 3:11

11.Oj pid lisom zelenkowym – Tołhaje 4:30

12.Refugees camp - Łukasz Targosz 3:22

13.Alsu & Rebrow - Łukasz Targosz 2:23

14.Kołysanka – Tołhaje 3:59

15.Tatiana Barkova - Łukasz Targosz 2:09

16.Mountain roads - Łukasz Targosz 5:17

17.See You Soon - Łukasz Targosz 8:41

Muzyka z serialu dostępna będzie także w muzycznych serwisach streamingowych.

Czytany 421 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 28 listopad 2019 12:45

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama