cinema.pl Artykuły

czwartek, 28 listopad 2019 15:49

Widzowie kochają ten film!

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

„Nadzwyczajni” podbijają festiwale i nie schodzą z ekranów. Najlepiej oceniany przez widzów tytuł w historii francuskiego kina – w kinach od 6 grudnia.

 

Najlepiej oceniany film w historii francuskiego kina (satysfakcja widzów 9,9 na 10!), laureat Nagrody Publiczności na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w San Sebastian, gdzie osiągnął najwyższe noty w historii imprezy (9,18/10), ponadto prezentowany m.in. w Cannes, Sztokholmie, Zurichu, Hamburgu, Vancouver i kanadyjskim Calgary, gdzie także zachwycił odbiorców. „Nadzwyczajni” to film, który zdobywa serca zarówno festiwalowej publiczności, jak i miłość kinowej publiki. Najnowsze dzieło wielkiego hitu „Nietykalni”, najbardziej kasowej nieanglojęzycznej produkcji w historii, weszło na ekrany francuskich kin ponad trzy tygodnie temu, ale wcale nie zamierza z nich zejść! Po pierwszych trzech tygodniach film cały czas jest w czołówce najchętniej oglądanych we Francji tytułów. Nie maleje ilość ekranów, na których jest pokazywany - wręcz przeciwnie, ich liczba skoczyła z 560 do 719! Za wzrastającą ilością seansów idzie wielkie powodzenie kasowe – do tej pory tylko na francuskim rynku film zarobił już ponad 11 milionów dolarów! Trzeba też dodać, że produkcja nie tylko podbija rynek, ale jest też dziełem szczególnym - ma prawdziwych bohaterów z krwi i kości, przekazuje wielkie wartości i trafia prosto w serce. Filmowe postaci uczą empatii, bawią, emanują cudownym ciepłem i po prostu wzruszają. Co tu dużo mówić – „Nadzwyczajni powinni być zapisywani na receptę” (MpI Conseil).

 

Oficjalny zwiastun filmu

 

https://youtu.be/LrvHUuclp2U

Gwiazdy francuskiego kina, zdobywcy Cezarów – Vincent Cassel („Czarny łabędź”) i Reda Kateb („Prorok”) w najnowszym dziele autorów „Nietykalnych” – światowego fenomenu, który stał się najbardziej kasową nieanglojęzyczną produkcją w historii i zarobił łącznie ponad 400 milionów dolarów! Film „Nadzwyczajni”, którego pokaz uświetnił ceremonię zamknięcia ostatniej edycji festiwalu w Cannes, to inspirowana prawdziwymi wydarzeniami opowieść o wychowawcach młodzieży, do których nie ma rzeczy niemożliwych. „Poruszający film z głębi serca” (Cineuropa), „ciepły i czuły” (The Times), który „po prostu trzeba zobaczyć” (Firstshowing).

Bruno (Vincent Cassel) i Malik (Reda Kateb) są najlepszymi kumplami. Na pierwszy rzut oka wszystko ich dzieli – temperament, zainteresowania, a nawet religia. Łączy natomiast gorąca przyjaźń oraz fakt, że od dwudziestu lat czynnie działają na rzecz autystycznych dzieci i młodzieży. W prowadzonych przez siebie ośrodkach szkolą młodych ludzi z trudnych dzielnic, aby ci fachowo zajmowali się przypadkami zakwalifikowanymi przez medycynę jako trudne i złożone. Nie wszystkim jednak metody Bruno i Malika są w smak. Kiedy Inspektorat Opieki Społecznej bierze pod lupę ich działalności i grozi zamknięciem ośrodków, przyjaciele rozpoczynają nierówną walkę z systemem. Wszystko dla dobra i zdrowia swoich niezwykłych podopiecznych.

 

Gatunek: komedia obyczajowa 

Produkcja: Francja, 2019

Scenariusz i reżyseria: Olivier Nakache, Éric Toledano („Nietykalni”, „Samba”, „Nasze najlepsze wesele”)

Obsada: Vincent Cassel („Czarny łabędź”, „ Nieodwracalne”, „ Nienawiść”, „Trans”), Reda Kateb („Prorok”, „Wróg numer jeden”, „Wilcze echa”, „Django”), Aloïse Sauvage („Zimna wojna”, „Z innego świata”, „ 120 uderzeń serca”), Hélène Vincent („Trzy kolory: Niebieski”, „ Nasze najlepsze wesele”, „Pół na pół”)

Czytany 537 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 28 listopad 2019 15:56

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama