cinema.pl Artykuły

środa, 11 grudzień 2019 12:30

Pierwszy zwiastun do "Szybkich i śnieżnych"

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Mamy pierwszy zwiastun do "Szybkich i śnieżnych". Kandyjska superprodukcja w kinach od 31 stycznia!

 

 

Zwycięzca plebiscytu publiczności z 22 miast podczas 6. MFF Kino Dzieci, kanadyjska superprodukcja - "Szybcy i śnieżni" jest jedną z zimowych propozycji filmowych od Stowarzyszenia Nowe Horyzonty. Poznajcie pierwszego bohatera animacji, uroczego buldoga Apsika, który pojawia się w pierwszym zwiastunie filmu.

Apsik jest pełnym energii psiakiem, umaszczeniem przypomina mopsa z domieszką buldoga francuskiego. Nigdy nie ma dość zabaw i aportowania, nawet jeśli wraca dumnie dzierżąc w pysku coś zupełnie niespodziewanego. Apsika znajduje przez przypadek Piers, przyjazny i bardzo wrażliwy chłopiec, który szybko się z nim zaprzyjaźnia. I choć to dla niego bardzo trudne, gdy znajduje się prawowity właściciel psiaka, w imię uczciwości gotów jest zwrócić Apsika.

Akcja "Szybkich i śnieżnych" dzieje się podczas corocznego wyścigu saneczkowego. Frankie, nieco szalony naukowiec, obmyśla koncepcję pojazdu, który ma zapewnić zwycięstwo jego drużynie. Kiedy maszyna niespodziewanie rozpada się tuż przed linią mety, nikt nie może uwierzyć, że stały za tym błędy w konstrukcji. Wynalazca wspólnie z kolegami odkrywa, że to sprawka Zaca – zarozumiałego i nieco tajemniczego zawodnika, który w międzyczasie dołączył do stawki wyścigu.

Frankie pragnie rewanżu i ponownego, tym razem uczciwego rajdu. Wraz z drużyną wiernych przyjaciół zrobią wszystko, by skonstruować jeszcze szybszy pojazd i wygrać rywalizację z oszustem! Błyskotliwa animacja udowadnia, że nie ma rzeczy niemożliwych dla grupy pogodnych i zdeterminowanych, choć nie zawsze zgodnych przyjaciół.

"Szybcy i śnieżni" (tyt. oryg. Racetime 2). Kategoria wiekowa 7+. Kraj produkcji: Kanada, 2018. Czas: 89’. Dubbing, animacja.

reżyseria: Benoit Godbout, Jean-François Pouliot , François Brisson

scenariusz: Paul Risacher, Claude Landry, Maxime Landry 

projekt graficzny: Singing Frog Studio

zdjęcia: Jean-François Pouliot 

muzyka: Dumas, Martin Roy

producent: Marie-Claude Beauchamp, Sophie Roy

produkcja: Carpediem Film & TV

nośnik: DCP

dystrybucja: Stowarzyszenie Nowe Horyzonty 

Data premiery: 31 stycznia 2020 r.

Czytany 392 razy Ostatnio zmieniany środa, 11 grudzień 2019 12:44

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama