cinema.pl Artykuły

czwartek, 12 grudzień 2019 11:42

"Jezus przyszedł" w Toruniu

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

14 grudnia odbędzie się druga premiera sezonu w Teatrze Horzycy. Na deskach Sceny na Zapleczu prapremierowo zobaczymy spektakl „Jezus przyszedł”. Autorem tekstu i reżyserem jest Tomasz Man, który stworzył również muzykę do spektaklu. 

 

„Jezus przyszedł” to historia Wokalisty, którego poznajemy w momencie głębokiego przeżycia wewnętrznego. Bohater początkowo nie rozumie, co się z nim dzieje, ale z czasem odkrywa siebie na nowo i rozlicza się ze swoją przeszłością. Życiowej zmiany Wokalisty nie akceptuje jednak jego najbliższe otoczenie, które jest owładnięte żądzą sukcesu i pieniędzy oraz obsesją kontroli nad drugim człowiekiem. 

– „Jezus przyszedł” to historia wokalisty, któremu ukazał się Jezus. Widzimy bohatera w stanie "uderzenia młotkiem w duszę". Nie dociera do niego, co się stało, ale czuje, że życie mu się wywraca na drugą stronę. Powoli wraz z akcją wokalista dochodzi do siebie. Spotkanie z tajemniczą kobietą uświadamia mu, że to, czego doświadczył, może być początkiem nowego rozdania w jego życiu  – mówi Tomasz Man, reżyser i autor tekstu. 

„Jezus przyszedł” to dramat o odkrywaniu nowego „ja”, czasem wbrew oczekiwaniom najbliższych. Przemianie bohatera towarzyszy gra na gitarze podkreślająca muzyczność i rytm tekstu Tomasza Mana, a jedną z inspiracji były historie przemian duchowych znanych muzyków.

Scenografię zaprojektowała Anetta Piekarska-Man. Wystąpią: Łukasz Ignasiński, Karina Krzywicka, Mirosława Sobik, Jolanta Teska i Grzegorz Wiśniewski.

Spektakl dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz z budżetu Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

 

Tomasz Man

„Jezus przyszedł”

Prapremiera

tekst, reżyseria i muzyka: Tomasz Man

scenografia i kostiumy: Anetta Piekarska-Man

asystentka reżysera: Mirosława Sobik

obsada: 

Łukasz Ignasiński

Karina Krzywicka

Mirosława Sobik

Jolanta Teska

Grzegorz Wiśniewski

inspicjent/sufler: Anna Kruzińska / Alicja Kostrzewska

Czytany 443 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 12 grudzień 2019 11:45

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama