cinema.pl Artykuły

piątek, 20 grudzień 2019 13:16

Film o tym, że wszyscy jesteśmy sobie potrzebni

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

„Wzruszający” i „świetnie zrobiony” obraz o tym, że „wszyscy jesteśmy sobie potrzebni”. Rewelacyjnie oceniani „Nadzwyczajni” – w kinach.

 

Dzieło, za którym stoją twórcy jednego z największych kinowych hitów ostatnich lat - „Nietykalnych”, drugiego najlepszego filmu ze świata w rankingu Filmwebu (ponad 620 tysięcy ocen!), docenionego przez 93 procent użytkowników portalu Rotten Tomatoes i punktowanego na 8,5 na IMDB. Podczas pracy nad najnowszym dziełem – filmem „Nadzwyczajni” o codzienności szefów ośrodków dla młodzieży z autyzmem, którzy chcąc ratować swoich podopiecznych, muszą zmierzyć się z biurokratyczną machiną - Olivier Nakache i Éric Toledano stanęli przed niełatwym zadaniem: dorównać albo chociaż zbliżyć się poziomem do rewelacyjnie przyjętej poprzedniej produkcji. Jak podkreślają jednogłośnie widzowie, krytycy i branżowi fachowcy – zdecydowanie im się udało. Po raz kolejny udało im się opowiedzieć o ważnych – jeśli nie najważniejszych – sprawach.

Wśród widzów, a właściwie widzek „Nadzwyczajnych”, znalazły się trzy przedstawicielki Fundacji Synapsis. Psycholożka i psychoterapeutka Joanna Burgiełł, pedagog specjalny Olga Świeża i Joanna Mrożek dzielą się z nami swoimi obawami sprzed seansu, wrażeniami po obejrzeniu filmu, a także przemyśleniami dotyczącymi tego, czy warto polecić go innym. Ich zdaniem film realistycznie pokazuje osoby ze spektrum autyzmu, bez upiększeń odnosi się także do doświadczeń w pracy terapeuty. Dzięki niemu widz „może zobaczyć, że można inaczej” i że „autyzm jest wszędzie taki sam”. To zasługa m.in. tego, jak bardzo obraz jest wzruszający – choć nie ckliwy – i jak świetnie, zdaniem specjalistek, został zrobiony. Przede wszystkim to zaś obraz o tym, że wszyscy jesteśmy sobie potrzebni.

 

 

 

Przedstawicielki Fundacji Synapsis o tym, dlaczego warto zobaczyć „Nadzwyczajnych”

 

https://youtu.be/_J-EaRzvF8M

 

 

 

FILM W KINACH

 

 

 

cid:image001.png@01D5AF43.D95EB570

 

 

 

 

 

Oficjalny zwiastun filmu

 

https://youtu.be/LrvHUuclp2U

 

 

 

 

 

Czysty wdzięk i humor

 

Znakomity

 

Screendaily

 

 

 

Fenomenalny Vincent Cassel

 

Poruszający i urzekający film z głębi serca

 

Cineuropa

 

 

 

Ciepły i czuły

 

The Times

 

 

 

Porusza do łez

 

Coś cudownego

 

Po prostu wow!

 

Musicie go zobaczyć

 

Firstshowing

 

 

 

Gwiazdy francuskiego kina, zdobywcy Cezarów – Vincent Cassel („Czarny łabędź”) i Reda Kateb („Prorok”) w najnowszym dziele autorów „Nietykalnych” – światowego fenomenu, który stał się najbardziej kasową nieanglojęzyczną produkcją w historii i zarobił łącznie ponad 400 milionów dolarów! Film „Nadzwyczajni”, którego pokaz uświetnił ceremonię zamknięcia ostatniej edycji festiwalu w Cannes, to inspirowana prawdziwymi wydarzeniami opowieść o wychowawcach młodzieży, do których nie ma rzeczy niemożliwych. „Poruszający film z głębi serca” (Cineuropa), „ciepły i czuły” (The Times), który „po prostu trzeba zobaczyć” (Firstshowing).

 

 

 

Bruno (Vincent Cassel) i Malik (Reda Kateb) są najlepszymi kumplami. Na pierwszy rzut oka wszystko ich dzieli – temperament, zainteresowania, a nawet religia. Łączy natomiast gorąca przyjaźń oraz fakt, że od dwudziestu lat czynnie działają na rzecz autystycznych dzieci i młodzieży. W prowadzonych przez siebie ośrodkach szkolą młodych ludzi z trudnych dzielnic, aby ci fachowo zajmowali się przypadkami zakwalifikowanymi przez medycynę jako trudne i złożone. Nie wszystkim jednak metody Bruno i Malika są w smak. Kiedy Inspektorat Opieki Społecznej bierze pod lupę ich działalności i grozi zamknięciem ośrodków, przyjaciele rozpoczynają nierówną walkę z systemem. Wszystko dla dobra i zdrowia swoich niezwykłych podopiecznych.

 

 

 

Gatunek: komedia obyczajowa

 

Produkcja: Francja, 2019

 

Scenariusz i reżyseria: Olivier Nakache, Éric Toledano („Nietykalni”, „Samba”, „Nasze najlepsze wesele”)

 

Obsada: Vincent Cassel („Czarny łabędź”, „ Nieodwracalne”, „ Nienawiść”, „Trans”), Reda Kateb („Prorok”, „Wróg numer jeden”, „Wilcze echa”, „Django”), Aloïse Sauvage („Zimna wojna”, „Z innego świata”, „ 120 uderzeń serca”), Hélène Vincent („Trzy kolory: Niebieski”, „ Nasze najlepsze wesele”, „Pół na pół”)

Czytany 456 razy Ostatnio zmieniany piątek, 20 grudzień 2019 13:18

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama