cinema.pl Artykuły

wtorek, 14 styczeń 2020 14:37

Polacy pokochali MAYDAY!

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Blisko 200 tysięcy rozbawionych widzów. Prawdopodobnie najśmieszniejsza komedia 2020 roku – w kinach.

 

Niemoralna komedia podbija serca polskich widzów! Po rekordowych osiągach opublikowanych w Internecie fragmentów filmu i pierwszych komentarzach uczestników pokazów przedpremierowych („Najlepsza polska komedia ostatnich lat”, „Woronowicz pozamiatał”, „Super komedia!”, „Ten film to po prostu odjazd!”), fani dobrej zabawy ruszyli do kin. Blisko 200 tysięcy osób obejrzało już „Mayday” – filmową adaptację wielkiego teatralnego hitu w rewelacyjnej obsadzie, która rozbawi każdego! Piotr Adamczyk, Adam Woronowicz, Anna Dereszowska, Weronika Książkiewicz i inni w prawdopodobnie najśmieszniejszej komedii 2020 roku!

Film w kinach

Fragment, w którym Adam Woronowicz – polski Hannibal Lecter – spuszcza łomot Piotrowi Adamczykowi

https://www.facebook.com/watch/?v=550290538896018

Fragment „Seks, kłamstwa i alpakoterapia”

 

Dwie żony to nie zdrada? Janek (Piotr Adamczyk) prowadzi podwójne życie – jest mężem Basi (Anna Dereszowska), z którą mieszka w Warszawie oraz… Marysi (Weronika Książkiewicz), z którą dzieli piękny dom na obrzeżach stolicy. Żadna z kobiet nie wie nic o istnieniu tej drugiej. Dzięki umiejętnemu lawirowaniu między dwiema żonami wszystko jakoś się układa… do czasu, kiedy pewnego dnia na głowę Janka spadną dodatkowe, pozamałżeńskie kłopoty. Ryzyko, że któraś z jego ukochanych dowie się o podwójnym związku wzrasta dramatycznie, a bohaterowi nie starcza już wymówek, aby ukryć prawdę. Na szczęście z pomocą przychodzi mu znajomy Staszek (Adam Woronowicz). Lawina zdarzeń, pomyłek i zwrotów akcji przerosną ich wielokrotnie… a to dopiero początek. Każde wymyślone na poczekaniu męskie kłamstewko będzie miało kolosalne skutki!

Jedna z najlepszych komedii świata doczekała się ekranizacji. „Mayday” to film reżysera przebojów „Planeta Singli 2” i „Planeta Singli 3” oraz producenta i współscenarzysty „Kamieni na szaniec”. 

Scenariusz filmu powstał na podstawie sztuki, która podbiła serca widzów na całym świecie od europejskich stolic aż po nowojorski Broadway, a w samej Polsce wystawiana była tysiące razy w kilkudziesięciu teatrach na terenie całego kraju.

Gatunek: komedia

Produkcja: Polska 2019

Reżyseria: Sam Akina („Planeta Singli” 2 i 3)

Producent: Wojtek Pałys

Scenariusz: Sam Akina („Planeta Singli” 1-3), Jules Jones („Planeta Singli” 1-3), Hanna Węsierska („Lejdis”, „Śniadanie do łóżka”, „Jak się pozbyć cellulitu”), Wojtek Pałys („Kamienie na szaniec”, „Słaba płeć”)

Tytuł oraz współpraca (dialogi): Elżbieta Woźniak

Obsada: Piotr Adamczyk („Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej”, „Listy do M. 3”, „Wkręceni”, „Och, Karol 2”), Weronika Książkiewicz („Planeta Singli” 1-3, „Disco Polo”), Anna Dereszowska („Porady na zdrady”, „Pitbull. Niebezpieczne kobiety”), Adam Woronowicz („7 uczuć”, „Baby są jakieś inne”, „Pitbull. Ostatni pies”), Andrzej Grabowski („Polityka”, „Narzeczony na niby”, „Listy do M. 3”), Bartosz Porczyk („Planeta Singli 2”, „Volta”), Kamil Kula („Planeta Singli 2”, „Po prostu przyjaźń”), Krzysztof Czeczot („Porady na zdrady”, „Zenek”), Tomasz Oświeciński („Polityka”, „Botoks”), Aleksandar Milićević („Planeta Singli 3”, „Czarny Mercedes”), Wojciech Czerwiński („Planeta Singli 3”, „Pitbull. Ostatni pies”)

Czytany 495 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 14 styczeń 2020 14:42

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama


Reklama

Reklama