cinema.pl Artykuły

wtorek, 14 styczeń 2020 16:19

Najbliższe plany repertuarowe Teatru "Baj Pomorski" w Toruniu

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Na początku nowego roku Teatr „Baj Pomorski” w Toruniu zamierza eksploatować  zarówno tytuły figurujące w repertuarze od dość dawna: Historia Calineczki, Przytulaki, Dziób w dziób, Brzdęk i Dźwięk, Wąż, jak i te nieco młodsze: Jaś i Małgosia, Blee... (obydwa mocno odnoszące się do estetyki musicalu), Literkowo czy zeszłosezonową premierę: Niedźwiedź i Masza, czyli gdzie moja kasza?

 

19 stycznia o godz. 12:00 świętować będziemy „Dzień Babci i Dziadka”. W ramach tej celebracji zagrane zostanie przedstawienie Jaś i Małgosia, a następnie na widzów czekać będą liczne atrakcje. O szczegółach poinformujemy już niebawem…

14 lutego nie zamierzamy oczywiście zignorować Święta Zakochanych! W ramach „Walentynek  w Teatrze” zagramy dwukrotnie (o godz. 10:00 oraz 19:00) Sonety (wg Wiliama Szekspira) w reżyserii Zbigniewa Lisowskiego. Również i na tę okoliczność zamierzamy przygotować dla publiczności rozmaite niespodzianki. Wszystkie detale będziemy sukcesywnie podawać do wiadomości. Ponadto, Sonety zagramy również w dniu następnym, tj.: 15 lutego o godz. 18:00.

Jeśli chodzi o premiery, to pierwszej z nich rok 2020 doczeka się 11 kwietnia na Dużej Scenie. Po Przytulakach oraz Brzdęku i dźwięku Teatr zyska kolejny spektakl dla najnajów. Wszystko to stanie się za sprawą Ewy Piotrowskiej (dyrektor Teatru Baj w Warszawie), która na podstawie autorskiego scenariusza wyreżyseruje spektakl Pokój Instrumentów. Scenografię wykona Katarzyna Proniefska-Mazurek, a muzykę oraz specjalny stół muzyczny wykreuje Wojciech Błażejczyk. W przedstawieniu obejrzymy: Agnieszkę Niezgodę, Annę Katarzynę Chudek, Andrzeja Słowika oraz Krzysztofa Grzędę.

Druga noworoczna premiera zaplanowana została na 30 maja. Będzie to Czarownik z krainy Oz Lymana Franka Baumaa. Reżyserii tytułu podejmie się Laura Sonik.  Autorką scenografii będzie Sylwia Maciejewska, a muzykę skomponuje Mateusz Winisław. Za oprawę multimedialną odpowiedzialność weźmie Marianna Korman. Skład obsady to: Grażyna Rutkowska-Kusa, Marta Parfieniuk-Białowicz, Edyta Soboczyńska, Edyta Łukaszewicz-Lisowska, Dominika Miękus, Andrzej Korkuz, Mariusz Wójtowicz, Jacek Pysiak, Krzysztof Parda. Jak można przypuszczać, przedstawienie to również przeznaczone jest na Dużą Scenę.

Maj będzie stanowił miesiąc wyjątkowo obfity w wydarzenia. Jeszcze przed premierą czeka nas otwarcie amfiteatru elżbietańskiego połączonego z obchodami 75-lecia istnienia                          i funkcjonowania Teatru. W dniach 22 – 24 maja  po obejrzeniu spektaklu na Małej bądź Dużej Scenie „Baja” nastąpi zwiedzanie przyteatralnego ogrodu, w którym znajdą się zmechanizowane rzeźby przedstawiające postaci z dramatów Szekspira oraz z mitologii.  

 23 maja o godz. 19:00 na Scenie Szekspirowskiej w Toruniu odbędzie się oficjalna uroczystość obchodów 75-lecia istnienia Teatru „Baj Pomorski” w Toruniu. Zaproszenia na nie otrzymają dyrekcje różnych polskich Teatrów i instytucji kultury, a podczas imprezy Prezydent Miasta Torunia wręczy nagrody pracownikom Teatru. Po uroczystości zagrane zostaną Sonety (wg W. Szekspira) w reż. Zbigniewa Lisowskiego. 

Spektakl ten obejrzeć będzie można również w elżbietańskim amfiteatrze dzień wcześniej – 22 maja o godz.19:00 oraz dzień później, 24 maja również o godz. 19:00.

O wszystkim, co powyżej i nie tylko, informować będziemy na łamach naszej strony internetowej:

www.bajpomorski.art.pl  oraz na fanpage’u:

https://www.facebook.com/bajpomorski .

 

Czytany 290 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 14 styczeń 2020 16:20

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama