cinema.pl Artykuły

piątek, 17 styczeń 2020 16:54

Niemiecki tandem językowy z filmem "BŁĄD SYSTEMU"

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

W piątek, 24 stycznia o godzinie 19:00 kino AMONDO zaprasza na kolejne spotkanie w ramach projektu "Tandem Językowy". Tym razem językiem przewodnim będzie niemiecki a filmem, który będzie można zobaczyć, dramat "Błąd systemu", wchodzący tego dnia do kin. 

 

"Błąd systemu" to szeroko komentowany debiut fabularny Nory Fingscheidt. Film został doceniony na wielu światowych festiwalach zarówno przez jury, jak i publiczność. Zdobył m.in. Srebrnego Niedźwiedzia na festiwalu w Berlinie, był także niemieckim kandydatem do OSCARA.

ZWIASTUN FILMU 

https://www.youtube.com/watch?v=GpRt2LT1OfA&t=1s

Główna bohaterka filmu ma zaledwie dziewięć lat, a doświadczeniem mogłaby obdzielić kilkoro swoich rówieśników. Do jakiejkolwiek placówki by nie trafiła, prędzej czy później zostaje z niej wydalona. Takie przypadki, jak niewinnie na pierwszy rzut oka wyglądająca Benni, w slangu pracowników socjalnych nazywane są „łamaczami systemu”.   

Za agresją, krzykiem, gwałtownością, które charakteryzują zachowanie dziewczynki kryje się jeden cel. Jest nim desperacka chęć powrotu do domu i życie u boku ukochanej matki. Kobieta ma jednak spore wątpliwości, obawiając się, że krnąbrna córka nie pozwoli jej ułożyć sobie na nowo życia. Kiedy kolejne sposoby nie pomagają poskromić wybuchowego charakteru Benni, niespodziewanie pojawia się światełko w tunelu w osobie nowego opiekuna Michy. Czy uda mu się odnieść sukces tam, gdzie wszyscy inni postawili na dziewczynce krzyżyk?

Po seansie zapraszamy na dyskusję, która odbędzie się w języku niemieckim i będzie prowadzona przez rodowitą Niemkę. W spotkaniu mogą wziąć udział osoby ze znajomością języka na każdym poziomie. Film będzie pokazywany z polskimi napisami, a rozmowa dostosowana do poziomu grupy.

Bilet na pokaz oraz spotkanie kosztuje 15 PLN. Można je kupić na stronie www kina, fanpage'u kina oraz stacjonarnie w kasie kina. 

Czytany 358 razy Ostatnio zmieniany piątek, 17 styczeń 2020 16:56

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama