cinema.pl Artykuły

środa, 22 styczeń 2020 15:08

Połączyli siły przy produkcji filmu fabularnego

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Film Produkcja, 2Team oraz Vandalo łączą siły przy produkcji filmu fabularnego „My Neighbor Adolf” z Davidem Haymanem („Chłopiec w pasiastej piżamie”) i Udo Kier („Armageddon”, „Blade”) w rolach głównych.

 

Zdjęcia rozpoczną się 27 stycznia w Kolumbii, polska część zdjęć przewidziana jest w drugim kwartale 2020 roku. 

Bohaterem filmu jest Polsky (David Hayman), samotny i zrzędliwy mężczyzna, który przeżył Holocaust, mieszkający na kolumbijskiej wsi. Polsky podejrzewa, że jego nowym sąsiadem jest… Adolf Hitler. Gdy nikt nie daje wiary w jego słowa, postanawia odkryć prawdę na własną rękę. Jedynym sposobem na znalezienie dowodów jest zaprzyjaźnienie się z sąsiadem.

Zdjęcia rozpoczną się 27 stycznia. Na potrzeby filmu, w Medellin w Kolumbii powstaje miasteczko dwupiętrowych domów z ogródkami, ogrodzenia, place i ścieżki. Część zdjęć odbędzie się również w Warszawie. 

Za kamerą stanie Leon Prudovsky, który napisał scenariusz w duecie z Dmitrim Malinskym.

Za produkcję odpowiadają Haim Mecklberg i Estee Yacov-Mecklberg z 2-Team Productions (laureaci nagrody Sundance Grand Jury 2016 za „Sand Storm”, zdobywcy nagrody Venice Audience 2014 za „The Farewell Party”) oraz Klaudia Śmieja-Rostworowska („High Life”, „Obywatel Jones”) i Staszek Dziedzic z Film Produkcji. Ko-producentami są kolumbijski oddział Vandalo oraz Moshe Edery z United King Films. 

 

W produkcję zaangażowani są polscy twórcy, a wśród nich znany już międzynarodowo między innymi ze wspaniale poetyckich obrazów z filmów Jennifer Kent, autor zdjęć, Radek Ładczuk.

 

Film jest wspierany przez Rabinovitch Film Fund, Polski Instytut Sztuki Filmowej i Kolumbijski Fundusz Filmowy.

Czytany 322 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 23 styczeń 2020 11:55

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama