cinema.pl Artykuły

wtorek, 28 styczeń 2020 12:29

Plany repertuarowe Best Film 2020 / pierwsze półrocze

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Przesyłam Państwu plany dystrybucyjne Best Film na pierwsze półrocze 2020 r. Daty wprowadzenia tytułów do kin mogą ulec zmianie.

 

W LABIRYNCIE

premiera: 28 lutego 2020

Donato Carrisi - autor światowych bestsellerów i laureat włoskiego Oscara powraca na wielki ekran z kryminałem W labiryncie. W rolach głównych - zdobywca Oscara Dustin Hoffman (Absolwent, Kwartet, Rain Man) i Toni Servillo (Wielkie piękno, Oni, Dziewczyna we mgle).

Nastoletnia Samantha została porwana i uwięziona na piętnaście lat. Kiedy budzi się w szpitalu, niczego nie pamięta. Nikt nie wie, jak udało się jej uciec. Z pomocą policyjnego profilera, doktora Greena (Dustin Hoffman), próbuje odzyskać wspomnienia z tajemniczego labiryntu – więzienia, w którym porywacz zmuszał ją do rozwiązywania zagadek, stosując przerażający system nagród i kar. Równocześnie sprawcę próbuje odnaleźć bezkompromisowy detektyw Bruno Genko (Toni Servillo). Potwór, który uwięził dziewczynę wciąż jest na wolności. Jedyny sposób, by złapać Człowieka z Labiryntu, to włamać się do umysłu Samanthy... Zaczyna się polowanie na oprawcę

gatunek: thriller / kryminalny

reż. Donato Carrisi

występują: Dustin Hoffman, Toni Servillo

Włochy / 130 min.

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

OBRAZ POŻĄDANIA

premiera: 27 marca 2020

Rasowy thriller o nieprzewidywalnej fabule, w którym Elizabeth Debicki i Claes Bang kradną obraz dla Micka Jaggera.

Ekscentryczny milioner Cassidy (Mick Jagger) niespodziewanie zaprasza do swojej posiadłości nad jeziorem Como krytyka sztuki Jamesa Figuerasa (Claes Bang). Ma wobec niego pewien plan. James pojawia się z piękną i tajemniczą Berenice (Elizabeth Debicki). Oboje przeżywają właśnie namiętny romans i wspólny wyjazd jest dla nich świetną okazją do bliższego poznania się. Podczas obiadu Cassidy składa Jamesowi propozycję nie do odrzucenia. Chce, by ukradł dla niego wyjątkowy obraz, którego obsesyjnie pragnie, obiecując mu w zamian sławę i karierę.

James przyjmuje zlecenie nie wiedząc, że wpada w niebezpieczną pułapkę chciwości, ambicji i kłamstw, pociągając za sobą niczego nieświadomą Berenice.

Oboje odkryją prawdę, której nigdy nie chcieliby znać.

Film zamknięcia MFF w Wenecji 2019

gatunek: thriller / dramat

reż. Giuseppe Capotondi 

występują: Mick Jagger, Claes Bang (The Square), Elizabeth Debicki (Wdowy), Donald Sutherland (Trust), 

Wielka Brytania / USA / 100 min. 

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

PECHOWI SZCZĘŚCIARZE

premiera: 3 kwietnia 2020

Twórcy Dzikich historii powracają z szaloną sensacyjną komedią o wiejskich Robin Hoodach.

Fermín, emerytowany gwiazdor piłki nożnej (Ricardo Darín), prowadzi stację paliw w sennym prowincjonalnym miasteczku. Chcąc wyciągnąć rodzinę i przyjaciół z biedy wpada na pomysł reaktywacji miejscowej spółdzielni rolniczej. Wraz z żoną Lidią i kumplem Antonio przekonuje nawet tych najbardziej opornych do zainwestowania życiowych oszczędności w nowy biznes. Niestety, biednemu zawsze wiatr w oczy i dzień po ulokowaniu pieniędzy w banku poczciwi inwestorzy tracą wszystko przez krach finansowy. Wkrótce dowiadują się, że stali się nie tylko ofiarami kryzysu w kraju, ale również zostali oszukani przez pozbawionego skrupułów kierownika banku. Nerwy im puszczają…

Pod wodzą Fermína zrobią wszystko, by odzyskać to, co im się słusznie należy. Okradziony musi obrabować złodzieja. Wystarczy jedynie odrobina szczęścia, sprytu i… kilka lasek dynamitu. Nieprzewidywalna komedia kryminalna o skoku, który nie miał prawa się udać.

GOYA 2020 dla Najlepszego Filmu Iberoamerykańskiego

Argentyński kandydat do Oscara.

Filmowy przebój festiwali w Toronto i San Sebastian.

100% Rotten Tomatoes!

gatunek: komedia

reż. Sebastian Borensztein

występują: Ricardo Darín (Wszyscy wiedzą), Chino Darín (Anioł), Luis Brandoni

Argentyna / 115 min.

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

POJEDYNEK NA GŁOSY

premiera: 15 maja 2020

Pojedynek na głosy to film, któremu trudno się oprzeć, jak piosence, której nie możesz przestać nucić.

Życie kobiet w bazie wojskowej do łatwych nie należy, szczególnie kiedy ich partnerzy wyjeżdżają na misję. Żyją samotnie, w ciągłym niepokoju, czekając na powrót mężów i synów. Aby tchnąć w swoje życie nieco radości, kobiety organizują amatorski chór.

Na jego czele stają dwie skrajne osobowości: zasadnicza i uzależniona od telezakupów Kate oraz zbuntowana i rozrywkowa Lisa. Obie mają zupełnie różne pomysły na repertuar i rywalizują o sympatię zespołu. Kate to miłośniczka znanych klasyków, Lisa natomiast czerpie inspiracje z pierwszych miejsc list przebojów. Ich wzajemne uszczypliwości i sprzeczki zdają się nie mieć końca. Nieoczekiwanie chór zostaje zaproszony na występ w Royal Albert Hall w Londynie. Tymczasem próby są wciąż chaotyczne. Jeśli Kate i Lisa nie znajdą wspólnej nuty porozumienia, występ może być zagrożony.

Cudowna, pełna humoru i wzruszeń opowieść o niewiarygodnej przyjaźni i o tym, że piosenka jest dobra na wszystko…

gatunek: komedia / dramat

reż. Peter Cattaneo (Goło i wesoło)

występują: Kristin Scott Thomas (Czas mroku), Sharon Horgan (Wieczór gier)

Wielka Brytania / 110 min.

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

BABYTEETH

premiera: 19 czerwca 2020

Słodko-gorzki portret nastolatki, która uczy się przekraczać wszelkie granice w ekstremalny sposób.

Milla, poważnie chora nastolatka, zakochuje się w Mosesie - chłopaku z problemami, drobnym handlarzu narkotyków. To zmienia ją i jej rodzinę. Rodzice dla ukochanej córki zrobią wszystko, pozwolą nawet Mosesowi z nimi zamieszkać. Okazuje się, że wraz z pierwszymi pocałunkami w Millę wstępuje nieznane dotąd pragnienie życia. Milla pokazuje rodzicom, Mosesowi i wszystkim wokół jak żyć, kiedy nie masz nic do stracenia.

Eliza Scalen, znana z serialu „Ostre przedmioty” 20-letnia Australijka, którą wkrótce zobaczymy także w „Małych kobietkach" Grety Gerwig, udowadnia, że wyrasta na jedną z najciekawszych aktorek młodego pokolenia. Jej filmowy partner Toby Wallace za swoją kreację otrzymał w Wenecji Nagrodę Marcello Mastroianniego za najlepszy debiut aktorski.

MFF Wenecja 2019 – Nagroda Marcello Mastroianniego za Najlepszy Debiut Aktorski – Toby Wallace

MFF Zurich 2019 – wyróżnienie dla Najlepszego Filmu Zagranicznego

Palm Springs International Film Festival - Directors to Watch - Shannon Murphy

gatunek: dramat

reż. Shannon Murphy

występują: Eliza Scanlen (Ostre przedmioty, Małe kobietki), Toby Wallace (The Society), Ben Mendelsohn (Kapitan Marvel, Król, Outsider), Essie Davis (Gra o tron). 

Australia / 117 min.

Czytany 334 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 28 styczeń 2020 13:14

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama