cinema.pl Artykuły

poniedziałek, 03 luty 2020 12:37

Filmowe odkrycie Roku 2019

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Film „Nic nie ginie” Kaliny Alabrudzińskiej z szansą na nagrodę Odkrycie Empiku 2019! Laureatów poznamy już dzisiaj na Gali Bestsellerów. Film trafi do kin 27 marca.

 

„Nic nie ginie” to po Monumencie w reżyserii Jagody Szelc kolejna produkcja Szkoły Filmowej w Łodzi będąca dyplomem filmowym swoich studentów Wydziału Aktorskiego. W filmie wystąpili m.in.: Jan Hrynkiewicz („Boże Ciało”, „Sala samobójców: Hejter”), Piotr Pacek (serial "Król" na podstawie książki Szczepana Twardocha - w produkcji) i Zuzanna Puławska („Wszystko dla mojej matki „reż. Małgorzata Imielska). Autorką scenariusza oraz reżyserką filmu jest debiutująca w pełnym metrażu Kalina Alabrudzińska, nominowana do prestiżowej Nagrody "Odkrycia Empiku 2019" .

„Nic nie ginie” to pełen ciepła i humoru komediodramat o grupie młodych ludzi, którym doskwiera smutek. Wszyscy trafiają pod czułe oko terapeuty - w tej roli znakomity Dobromir Dymecki.

Klaudia, osaczona przez krytyczną matkę, obsesyjnie niesie pomoc innym. Przemek wielbi Polskę i nienawidzi głupich ludzi. Czyli wszystkich. Donatello kocha żółwie błotne, Aktor - tylko siebie. Maja żyje i chilluje jak Netflix przykazał. Wszyscy biorą udział w terapeutycznym turnusie pod troskliwym okiem Remka. I tworzą najsmutniejszą komedię roku.

ZWIASTUN https://vimeo.com/387186007

Film otrzymał Nagrodę za Najlepszą Reżyserię oraz Nagrodę Jury Młodzieżowego na tegorocznym Festiwalu Debiutów Filmowych "Młodzi i Film" w Koszalinie, podbijając serca publiczności i zdobywając uznanie krytyków.

Odkrycia Empiku 2019

Celem Nagród Odkrycia Empiku jest wskazywanie szerokiej publiczności artystów oryginalnych, wszechstronnych i bezkompromisowych, którzy odważnie sięgają po nowe rozwiązania, kreują indywidualny język, a czasem wręcz na nowo definiują dziedzinę, którą się zajmują.

Reżyserów nominowanych do filmowego Odkrycia Empiku 2019 wskazali: Roma Gąsiorowska, Tomasz Raczek, Agnieszka Smoczyńska oraz ekspertki z Empiku: Agnieszka Stępień i Izabela Szymańska. W uzasadnieniu nominacji dla Kaliny Alabrudzińskiej za „Nic nie ginie” czytamy:

Za stworzenie czułej opowieści o samotności i potrzebie miłości. Niebanalna komedia przesycona melancholią i smutkiem sprawia, że stopniowo przechodzimy od rozbawienia do głębokiego wzruszenia. Autorka przy pomocy minimalnych środków stworzyła świat przepełniony nostalgią i czułością wobec bohaterów, do których zbliżamy się krok po kroku odnajdując w nich siebie i swoje tęsknoty. (Agnieszka Smoczyńska)

Plakat filmowy

Autorem plakatu do filmu jest Bartek Arobal Kociemba, polski artysta, który obecnie mieszka i tworzy w Kopenhadze. Unikalny styl Bartka ugruntował jego pozycję jako jednego z najlepszych polskich grafików i ilustratorów. Jest autorem okładek płyt Moniki Brodki oraz duetu Fisz Emade.

NIC NIE GINIE

Polska 2019, 71'

scenariusz i reżyseria: Kalina Alabrudzińska

zdjęcia: Nils Croné

montaż: Piasek & Wójcik

obsada: Zuzanna Puławska, Michał Surosz, Piotr Pacek, Wiktoria Filus, Jan Hrynkiewicz, Karol

"Franek" Nowiński, Paweł Głowaty, Katarzyna Majda, Karol Kunysz, Faustyna Kazimierska, Filip

Warot, Robert Ratuszny, Izabela Gąska, Ksenia Tchórzko, Mateusz Grodecki, Elżbieta Zajko,

Sebastian Śmigielski, Maria Kowalska, Kamil Rodek oraz Dobromir Dymecki

producent: Agata Golańska

opieka artystyczna: Mariusz Grzegorzek

produkcja: Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna w Łodzi

dystrybucja: Media Move

Czytany 381 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 03 luty 2020 12:49

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama


Reklama

Reklama