cinema.pl Artykuły

piątek, 07 luty 2020 11:52

Jan Komasa odkrywa karty!

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Miłość od nienawiści dzieli jedno kliknięcie! Prezentujemy finalny zwiastun wyczekiwanego thrillera „Sala samobójców. Hejter” Najnowsze dzieło nominowanego do Oscara Jana Komasy w kinach od 6 marca.

 

Maciej Musiałowski, Agata Kulesza, Danuta Stenka, Vanessa Aleksander, Maciej Stuhr, Jacek Koman, Adam Gradowski i Julia Wieniawa to gwiazdy, które zobaczymy w najnowszym filmie Jana Komasy o zagrożeniach jakie niesie za sobą wirtualny świat. „Sala samobójców. Hejter” to druga część nagrodzonego Srebrnymi Lwami wielkiego przeboju z 2011 roku: współczesna wersja historii „Romea i Julii”, w której miłość przeradza się w hejt. Dzieło nominowanego do Oscara Jana Komasy jest efektem dalszej współpracy reżysera z nominowanym do Paszportów „Polityki” Mateuszem Pacewiczem, scenarzystą rekordowo popularnego „Bożego Ciała”. Film stanowi świeże spojrzenie na mroczną stronę mediów społecznościowych; to cyber-thriller opowiadający o tym, że Internet ma wielką siłę, a słowa publikowane w sieci mogą popychać do rzeczy ostatecznych. Muzyczną ozdobą zwiastuna jest zaskakująca przeróbka piosenki „Believer” – utworu grupy Imagine Dragons, który w oryginalnej wersji został odtworzony w sieci ponad 1,35 miliarda razy! 

Tomek (Maciej Musiałowski), student prawa Uniwersytetu Warszawskiego, zostaje przyłapany na plagiacie i wydalony z uczelni. Postanawia jednak ukrywać ten fakt przed światem i nadal pobiera pomoc finansową od państwa Krasuckich (Danuta Stenka, Jacek Koman) – rodziców Gabi (Vanessa Aleksander), przyjaciółki z czasów dzieciństwa. Kiedy oszustwo wychodzi na jaw, skompromitowany chłopak traci zaufanie i życzliwość swoich dobroczyńców. Przepełniony gniewem i żalem, oddzielony od Gabi, w której skrycie podkochuje się od lat, Tomek planuje zemstę na Krasuckich. Szansa pojawia się, kiedy otrzymuje pracę w agencji reklamowej, a wraz z nią dostęp do najnowszych technologii i tajemnic stołecznej elity. Pod pozorem obowiązków zawodowych Tomek zaczyna inwigilować Krasuckich, aktywnie włączonych w kampanię polityczną kandydata na prezydenta stolicy – Pawła Rudnickiego (Maciej Stuhr). Wkrótce plan internetowego hejtera zaczyna nabierać coraz realniejszych kształtów, a droga do jego realizacji wiedzie przez wirtualny świat popularnej gry komputerowej.

#MYŚLĘNIEHEJTUJĘ #PONADHEJTEM #HEJTISNOTGREAT

#HEJTER #SSH8R #SALASAMOBÓJCÓW

„Sala samobójców. Hejter” – oficjalny zwiastun filmu:

 

„Sala samobójców. Hejter” – teaser

https://youtu.be/6D4uT8BjAnk

 

 

Gatunek: cyber-thriller

 

Produkcja: Polska 2020

 

Producent: Naima Film

 

Koproducenci: TVN, dFlights, Canal+, Coloroffon

 

Reżyseria: Jan Komasa („Sala samobójców”, „Miasto 44”, „Boże Ciało”, „Oda do radości”)

 

Scenariusz: Mateusz Pacewicz („Boże Ciało”)

 

Zdjęcia: Radosław Ładczuk („Sala samobójców”, „Jesteś Bogiem”)

 

Obsada: Maciej Musiałowski („Druga szansa”, „Czuwaj”, „Soyer”), Agata Kulesza („Zimna wojna”, „Róża”, „Ida”),  Danuta Stenka („Planeta singli”, „Katyń”, „Listy do M. 3”), Vanessa Aleksander („Wojenne dziewczyny”, „Belle Epoque”, „Smok”),  Maciej Stuhr („Planeta singli”, „Obława”, „Belfer”), Jacek Koman („Prokurator”, „Lekarze”, „Wataha”), Adam Gradowski („Ułaskawienie”, „Belfer 2”), Julia Wieniawa („Kobiety mafii”, „Kopciuszek. Historia prawdziwa”)

Czytany 453 razy Ostatnio zmieniany piątek, 07 luty 2020 11:59

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama