cinema.pl Artykuły

niedziela, 16 luty 2020 13:34

Chiński tandem językowy w kinie AMONDO

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

W piątek 21 lutego o godzinie 19:00 kino AMONDO zaprasza, na kolejne spotkanie w ramach projektu „Tandem Językowy”. Tym razem odbędzie się spotkanie ze stylowym kryminałem neo-noir „Jezioro Dzikich Gęsi” oraz z językiem mandaryńskim. To najnowszy film Diao Yinana, jednego z najważniejszych chińskich twórców, laureata berlińskiego Złotego Niedźwiedzia za „Czarny węgiel, kruchy lód”. 

 

Będzie to pokaz przedpremierowy. Film w polskich kinach będzie można oglądać od 13 marca. 

Bilet na pokaz wraz ze spotkaniem kosztuje 15 pln.Główny bohater filmu, gangster Zhou, wpada w poważne tarapaty. Po tym, jak omyłkowo zastrzelił policjanta, sam staje się ruchomym celem. Jedyną szansą dla mężczyzny jest ucieczka.

Pomocy Zhou szuka u miejscowej prostytutki. To właśnie kobieta ma być jego łącznikiem ze światem. Zwłaszcza że nikomu oprócz niej nie może zaufać. W pogoń za bohaterem rusza bowiem nie tylko żądna zemsty policyjna jednostka specjalna, ale i skuszeni potencjalnym zarobkiem łowcy nagród, a w tle pojawia się również była żona mężczyzny.

W tym wielopoziomowym, pełnym retrospekcji kryminale Diao Yinana nic nie jest takie, jakie wydaje się na pierwszy rzut oka. Reżyser skutecznie myli tropy, co rusz umiejętnie pogrywając z uwagą widza. „Jezioro Dzikich Gęsi”, podobnie jak poprzedni film chińskiego reżysera „Czarny węgiel, kruchy lód”, to stylowe kino neo-noir, w warstwie wizualnej mocno zainspirowane niemieckim ekspresjonizmem.

Po filmie odbędzie się spotkanie w języku mandaryńskim, które poprowadzi rodowita Chinka, od lat mieszkająca w Polsce. Będzie można podyskutować nie tylko o filmie ale także o wszystkim na co przyjdzie Wam ochota. 

Zapraszamy osoby ze znajomością języka na każdym poziomie, film będzie pokazywany z polskimi napisami, a rozmowa dostosowana do poziomu grupy. W ramach projektu chcemy zachęcamy do ROZMAWIANIA, nie tylko o filmach. Namawiamy do mówienia w języku, którego się uczycie. 

Bilet na pokaz oraz spotkanie kosztuje 15 PLN. Można go kupić na stronie www kina, fanpage'u kina oraz stacjonarnie w kasie kina. 

Więcej informacji na: 

http://kinoamondo.pl oraz fanpage'u kina http://www.facebook.com/AMONDOKINO 

Czytany 289 razy Ostatnio zmieniany niedziela, 16 luty 2020 13:36

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama