cinema.pl Artykuły

środa, 04 marzec 2020 16:27

Premiera teatralna po 29 latach od premiery filmowej

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

7 marca w Teatrze Horzycy odbędzie się piąta premiera w tym sezonie. W podziemiach teatru zobaczymy „Być jak Thelma i Louise, czyli w stronę Meksyku” w reżyserii Łukasza Zaleskiego. Spektakl powstaje w ramach Sceny Propozycji Aktorskich i jest inicjatywą aktorek Mirosławy Sobik i Jolanty Teski.

 

– „Być jak Thelma i Louise...” inspirowany jest oczywiście filmem Ridleya Scotta, ale nie tyko. To spektakl wyrosły z miłości do kina, będzie więc o Hollywood, karierach, kobietach i o tym, czemu lepiej robić „Terminatora” niż angażować się w feministyczne rozprawy. Przy użyciu multimediów wykreujemy własny, wciągający, sceniczny świat, czerpiący m.in. z kanonicznych klisz z popkultury, odnoszących się do kina drogi, wyobrażeń o czasach amerykańskiego snu, a także artystycznych manifestów wolności, ucieczki, buntu i rewolucji – zapowiada reżyser, Łukasz Zaleski. 

W przestrzeni Poczekalni w podziemiach Teatru Horzycy powstaje przedstawienie undergroundowe i jednocześnie rozrywkowe. Aktorki wcielą się w postaci inspirowane bohaterkami kultowego filmu Ridleya Scotta. Dojrzała, odważna i zbuntowana Louise (Jolanta Teska) i dopiero ucząca się wyrażać swoje zdanie Thelma (Mirosława Sobik) po raz kolejny wyruszają w swoją pełną przygód podróż. W podróż, po której, jak to w dobrym kinie drogi, nic już nie będzie takie samo. 

– Spektakl będzie połączeniem tradycyjnego teatru z rockowym koncertem, w którym zabrzmią przeboje Nicka Cave’a, Dire Straits i Nirvany w nowoczesnych aranżacjach, przygotowanych przez Kamila Tuszyńskiego – multiinstrumentalistę, DJa, kompozytora muzyki teatralnej. Nieprzypadkowo Jolanta Teska i Mirosława Sobik w spektaklu zaśpiewają wyłącznie piosenki mężczyzn – zapowiada Łukasz Zaleski.

Spektakle: 10, 11, 17, 19, 20, 21, 22, 29 marca, godz. 19:00

 

Czytany 291 razy Ostatnio zmieniany środa, 04 marzec 2020 17:04

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama