cinema.pl Artykuły

czwartek, 05 marzec 2020 15:43

Hit Internetu premierowo w Cieszynie

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Pierwszy odcinek „Kontroli” odtworzono w Internecie ponad 13 mln razy. Siedem odcinków serialu obejrzano w sumie 30 mln razy. Z twórcami serialu o tematyce LGBT+ spotkają się w Cieszynie uczestnicy festiwalu „Kino na Granicy”. Będzie to światowa premiera festiwalowa tego serialu!

 

Miniserial internetowy "Kontrola" według scenariusza i w reżyserii Nataszy Parzymies, jest wydarzeniem medialnym ostatnich tygodni. Pierwszy odcinek powstał w ramach ćwiczeń na temat erotyki w Warszawskiej Szkole Filmowej, w której autorka jest studentką. Nakręciła go 2 lata temu, mając 18 lat. Teraz „Kontrola” składa się już z siedmiu krótkich odcinków wyemitowanych w serwisie You Tube. W lutym ukazał się ostatni, siódmy epizod.  

Serial zaczyna się typowej sytuacji kontroli bezpieczeństwa na lotnisku. Całość opowiada o miłości dwóch kobiet: Natalii i Majki, w które wcielają się aktorki Adrianna Chlebicka i Ewelina Pankowska. Pierwsza znana jest z „Roja” Jerzego Zalewskiego i „Bejbi blues” Katarzyny Rosłaniec. Pankowska gra tytułową bohaterkę w spektaklu „Ewelina płacze” Anny Karasińskiej w TR Warszawa, w Nowym Teatrze występuje m.in. w „Kinie moralnego niepokoju” Michała Borczucha, a w Teatrze Polskim – w „Wujaszku Wani” Iwana Wyrypajewa.

„Kontrola” okazała się światowym hitem. Wszystkie części obejrzano w sumie około 30 mln razy. Seria ma fanów na całym świecie - najwięcej w Brazylii, Indii i USA. „Kino na Granicy” będzie pierwszym festiwalem na świecie, na którym pokazany zostanie serial, a twórczynie i twórcy filmu spotkają się z publicznością. Pokazy odbędą się w ramach retrospektywy Warszawskiej Szkoły Filmowej. 

 

22. Przegląd Filmowy „Kino na Granicy” odbędzie się w dniach 1-6 maja w Cieszynie i Czeskim Cieszynie.

Wszystkie szczegóły na stronie www.kinonagranicy.pl i w wydarzeniu na Facebooku: https://www.facebook.com/events/469668910389840/ 

Czytany 349 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 05 marzec 2020 15:47

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama