cinema.pl Artykuły

wtorek, 10 marzec 2020 11:35

60. Krakowski Festiwal Filmowy - rusza sprzedaż akredytacji i karnetów

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Krakowski Festiwal Filmowy to jedno z najstarszych i najważniejszych na świecie wydarzeń poświęconych filmom dokumentalnym, animowanym i krótkometrażowym fabułom. W tym roku obchodzi swój 60. jubileusz. W programie zaprezentowanych zostanie ponad 200 filmów z całego świata, w tym kilkadziesiąt premier!

 

Festiwal otworzy dokument „Pollywood” Pawła Ferdka. To osobista podróż do Ameryki, którą reżyser odbył śladami wschodnioeuropejskich założycieli Hollywood – Samuela Goldwyna, Luisa B. Mayera i braci Warner. To także uniwersalna i ekscytująca historia o marzeniach, odwadze i desperacji, ukazana na tle historii Fabryki Snów oraz współczesnego Hollywood.

Gościem specjalnym tej edycji jest kinematografia duńska. W ramach sekcji Fokus na Danię zaprezentowane zostaną najnowsze filmy dokumentalne i krótkometrażowe z Danii oraz program dla dzieci i młodzieży, a także wybór filmów studenckich. Przedstawiciele branży filmowej Danii i Polski podczas festiwalowych spotkań będą mieli okazję nawiązać kontakty w zakresie koprodukcji.

Plenerowe pokazy sekcji Dźwięki muzyki to gratka dla widzów spragnionych dobrej muzyki, wybitnego kina i pięknych okoliczności przyrody. Od poniedziałku do piątku (1-5 czerwca), pod gwieździstym niebem, z widokiem na Wawel, na wielkim ekranie będzie można zobaczyć najciekawsze ekranizacje słynnych musicali.

Tegoroczną nagrodę Smoka Smoków za wkład w rozwój światowego filmu dokumentalnego otrzyma Péter Forgács - wybitny węgierski dokumentalista i światowej sławy artysta multimedialny. Niezwykła twórczość Forgácsa opiera się na oryginalnej technice tworzenia filmów z gotowych materiałów nakręconych przez innych autorów. W programie Festiwalu retrospektywa twórczości laureata oraz jego master class.

Już po raz ósmy w programie Festiwalu znajdzie się sekcja Docs+Science – pokazy fascynujących filmów naukowych i spotkania z ekspertami. Tradycyjnie czekają nas także projekcje filmów nagrodzonych na partnerskich festiwalach - Laureaci festiwali.

Najciekawsze polskie filmy dokumentalne autorstwa zarówno młodych twórców, jak i uznanych reżyserów zobaczymy w ramach Panoramy polskiego dokumentu. Kids&Youth - kino dla młodych to filmowy przegląd dla najmłodszych widzów. W programie także najgłośniejsze dokumenty minionego roku z najróżniejszych zakątków świata - Opowieści ze świata oraz fascynujące produkcje europejskie w sekcji Gdzieś w Europie.

Ważną częścią Festiwalu jest KFF Industry - największa w Polsce platforma spotkań branżowych. Każdego roku w konferencjach, debatach, warsztatach, prezentacjach projektów w różnych fazach procesów produkcyjnych czy w targach filmowych bierze udział prawie 1000 gości z całego świata. W programie, już po raz szósty znajdzie się m.in. jedna z sesji DOC LAB POLAND, współorganizowana przez Fundację Filmową im. Władysława Ślesickiego.

Dla widzów - karnety

Tylko do 10 maja karnety dostępne są w promocyjnych cenach – karnet normalny w cenie 160 zł, karnet ulgowy – 90 zł. Po tym czasie ceny wzrosną do 210 zł i 115 zł. Poza karnetami obejmującymi cały Festiwal, w ofercie znajdują się także karnety dzienne w cenie 55 zł.

Karnety od 10 marca będą dostępne online na stronie internetowej Festiwalu, a od 11 maja w cenach regularnych, w kasach kin festiwalowych: Kino Pod Baranami, Mikro, Kijów, Paradox, Agrafka, Akademia Sztuk Teatralnych. W czasie Festiwalu wszystkie karnety można kupić w Centrum Festiwalowym w Małopolskim Ogrodzie Sztuki (ul. Rajska 12).

Szczegółowe informacje o karnetach i biletach www.krakowfilmfestival.pl/60-kff/bilety-i-karnety/ Dla branży filmowej, dziennikarzy i studentów szkół artystycznych - akredytacje.

Najpóźniej do 20 maja można nadsyłać zgłoszenia akredytacyjne za pomocą formularza online na stronie internetowej festiwalu. Krakowski Festiwal Filmowy oferuje cztery typy akredytacji.

Akredytacje Industry i Industry Light to akredytacje dla przedstawicieli branży filmowej.

Akredytacja Media przeznaczona jest dla dziennikarzy prasowych, radiowych, telewizyjnych oraz blogerów, akredytacja Student przysługuje wszystkim studentom szkół artystycznych.

Do 10 maja wszystkie rodzaje akredytacji dostępne są w promocyjnych cenach, sprzedaż akredytacji online rozpocznie się 10 marca.

Dokładny opis poszczególnych rodzajów akredytacji oraz ich ceny www.krakowfilmfestival.pl/60-kff/akredytacje/ Krakowski Festiwal Filmowy jest na ekskluzywnej liście wydarzeń kwalifikujących do nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej w kategoriach krótkometrażowych (fabuła, animacja, dokument) oraz pełnometrażowego filmu dokumentalnego, a także rekomenduje do Europejskiej Nagrody Filmowej w tych samych kategoriach.

60. Krakowski Festiwal Filmowy odbędzie się w dniach od 31 maja - 7 czerwca 2020 r.

Czytany 357 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 10 marzec 2020 12:29

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama