cinema.pl Artykuły

wtorek, 24 marzec 2020 12:02

#Zostanwdomu z NEXT FILMEM

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Epidemia zmusza nas wszystkich do pozostania w domach przez kolejne dni. Next Film przygotował kilka filmowych inspiracji na ten czas – mroczne kryminały, filmy, dzięki którym uczcicie Miesiąc Historii Kobiet i takie, które poprawią Wam humor. 

 

Szpiedzy, tajemnice, morderstwa

Jeśli jesteście fanami kryminalnych historii, mamy dla was szeroki wybór produkcji – od kina szpiegowskiego z akcją w zakamarkach Pałacu Kultury i Nauki, przez adaptację bestsellerowej powieści, po tajemnice nowojorskiej śmietanki towarzyskiej.

W pierwszej kolejności polecamy ubiegłoroczną premierę, czyli „Ukrytą grę” w reżyserii Łukasza Kośmickiego z Billem Pullmanem w roli głównej. Film jest już dostępny na Player.pl. Tytuł ten otrzymał Nagrodę Specjalną na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni za “propozycję doskonale zrealizowanego kina gatunkowego”. W pozostałych rolach wystąpili: Robert Więckiewicz (który za tę rolę otrzymał Orła – Polską Nagrodę Filmową), Lotte Verbeek, James Bloor, Corey Johnson.

Wieczory z kryminałem idealnie uzupełnią seanse filmów:

„Ziarno prawdy”, reż. Borys Lankosz – adaptacja powieści Zygmunta Miłoszewskiego z Robertem Więckiewiczem w roli głównej. Film dostępny w serwisach: Player.pl, Netflix i Ipla

„Sługi boże”, reż. Mariusz Gawryś – akcja rozpoczyna się od śmierci młodej dziewczyny, która rzuca się z wieży kościoła we Wrocławiu; w rolach głównych Bartłomiej Topa, Julia Kijowska i Małgorzata Foremniak. Film dostępny w serwisie Ipla. 

„Tajemnice Manhattanu”, reż. Brian deCubellis – Nowy Jork w stylistyce kina noir, w rolach głównych Adrien Brody i Yvonne Strachovski. Film dostępny w serwisie Ipla.

Siła kobiet

Marzec to Miesiąc Historii Kobiet, dlatego proponujemy, żeby jego ostatnie dni spędzić z filmowymi bohaterkami. Maria Linde ze „Słodkiego końca dnia” to polska noblistka, która swoją kontrowersyjną wypowiedzią o terroryzmie naraża się całemu miastu i światu kultury. Anka, bohaterka „53 wojen”, jest żoną reportera wojennego, która życie w nieustannym napięciu przypłaca chorobą żołnierzy – PTSD. Janina Duszejko z „Pokotu”, adaptacji powieści Olgi Tokarczuk, to niespokojna dusza, emerytowana inżynierka i wojowniczka o prawa zwierząt. Michalina Wisłocka, bohaterka „Sztuki kochania” to synonim rewolucji seksualnej peerelowskiej Polski. „Papusza”, czyli Bronisława Wajs, to najsłynniejsza romska poetka, o której pamięć przywrócił film Joanny Kos-Krauze i Krzysztofa Krauze. 

Filmy dostępne w serwisach:

„Słodki koniec dnia”, reż. Jacek Boruch – Player.pl, Vod.pl„53 wojny”, reż. Ewa Bukowska – Player.pl, Ipla, Vod.pl.

„Pokot”, reż. Agnieszka Holland – Player.pl, Netflix, Ipla, Vod.pl.

„Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej”, reż. Maria Sadowska – Player.pl, Netflix, Ipla, Vod.pl

„Papusza”, reż. Joanna Kos-Krauze, Krzysztof Krauze – Netflix, Ipla, Vod.pl.

 

Filmy na poprawę humoru

Na koniec coś, co sprawdza się zawsze, a co szczególnie polecamy teraz – filmy, które tchną nadzieję, wywołają uśmiech na twarzy i przypomną, że „jeszcze w zielone gramy”. „Król życia” udowadnia ile jest prawdy w powiedzeniu, że szczęście jest zaraźliwe na odległość 800 metrów - główny bohater (w tej roli Robert Więckiewicz) roztacza taką pozytywną aurę, gdy na nowo odnajduje radość życia. „Po prostu przyjaźń” przypomni, jak ważni są przyjaciele. „Plan B” pokaże, że nawet gdy świat wydaje nam się walić na głowę, zawsze możemy dostać od życia nową szansę. „Excentrycy, po słonecznej stronie ulicy” to film o sile optymizmu, o wierze w niezależność ducha, historia króla i królowej swingu, którzy nawet w siermiężnej rzeczywistości potrafili być barwnymi ptakami. 

Filmy dostępne w serwisach:

„Król życia”, reż. Jerzy Zieliński – Netflix, Ipla

„Po prostu przyjaźń”, reż. Filip Zylber – Player.pl, Netflix, Ipla, Vod.pl

„Plan B”, reż. Kinga Dębska – Netflix, Ipla, Vod.pl

„Excentrycy, po słonecznej stronie ulicy”, reż. Janusz Majewski – Netflix, Ipla, Vod.pl

Czytany 489 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 24 marzec 2020 12:08

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama


Reklama

Reklama