cinema.pl Artykuły

wtorek, 24 marzec 2020 18:31

Konkurs na Dyrektora Artystycznego FPFF ogłoszony

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Do 16 kwietnia 2020 roku organizatorzy Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni czekają na zgłoszenia kandydatur na stanowisko Dyrektora Artystycznego.

 

Dyrektora Artystycznego FPFF wybierze Komisja Konkursowa pod przewodnictwem Joanny Kos-Krauze. W Komisji znalazło się siedmioro reżyserów i producentów filmowych, laureatów Złotych i Srebrnych Lwów: Renata Czarnkowska-Listoś, Joanna Kos-Krauze, Jan P. Matuszyński, Ewa Puszczyńska, Małgorzata Szumowska, Janusz Zaorski, Xawery Żuławski. O składzie Komisji Konkursowej zdecydowała Rada Programowa Festiwalu.

Stanowisko Dyrektora Artystycznego FPFF zostało przywrócone w ramach reformy organizacyjnej Festiwalu. Zmiany przeprowadzono w wyniku szerokich konsultacji ze środowiskiem polskich filmowców i w odpowiedzi na ich postulaty.

Dyrektor Artystyczny FPFF powinien gwarantować profesjonalizm i obiektywność wyboru filmów konkursowych. Kandydaci na to stanowisko muszą mieć co najmniej pięć lat doświadczenia w pracy lub współpracy z szeroko rozumianą branżą filmową. Ogłoszenie Komitetu Organizacyjnego o konkursie na Dyrektora Artystycznego FPFF, wraz z jego regulaminem, dostępne jest na stronie internetowej Festiwalu.

W związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną Kandydaci mogą przesyłać zgłoszenia w konkursie drogą elektroniczną. Prace Komisji Konkursowej oraz przesłuchania Kandydatów będą prowadzone zdalnie przy wykorzystaniu narzędzi elektronicznych.

45. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych odbędzie się w dniach 14-19 września 2020 roku w Gdyni.

Czytany 287 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 24 marzec 2020 18:37

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama