cinema.pl Artykuły

niedziela, 05 kwiecień 2020 14:47

„PANTHER” - Czy będzie światowy sukces Polskich filmowców?

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Michael Jackson to postać, której nikomu nie trzeba przedstawiać. Postać, która przez całe swoje życie wzbudzała ogromne emocje i zainteresowanie. I budzi je także dzisiaj – ponad 10 lat po śmierci artysty. I to w jaki sposób!

 

To właśnie z rąk Polskich twórców powstaje nowy muzyczny dokument na temat człowieka, powszechnie uważanego za „Króla Muzyki Pop”. Enigmatyczny tytuł "PANTHER" („PANTERA”) to w przybliżeniu tematyka okresu „Dangerous” Michaela Jacksona, czyli lata 1989-1993 w życiu i twórczości artysty. Wskazuje to na kontynuację stworzonych dotychczas, przez niedawnego laureata Oscara Spike'a Lee, filmów „Bad 25th” oraz „Journey from Motown to Off the Wall”.

W projekt ten zaangażowane zostały osoby z dosłownie całego świata. Trzon obsady bowiem stanowić mają Stany Zjednoczone. Osoby bezpośrednio związane i pracujące w przeszłości z samym Michaelem Jacksonem! I przebywające w jego bardzo bliskim otoczeniu. Dodatkowo uzupełniają ich osoby ze Szwajcarii oraz Niemiec. I w końcu... również z Polski! Twórcy, dla kilku wybranych znaleźli w obsadzie swojego filmu również miejsce dla artystów z naszego kraju.

Oprócz analizy twórczości i życia, wielu wspomnień, relacji, opisów i smaczków na temat Króla Popu z pierwszej ręki, film ma być również przepełniony prawdziwą gratką dla każdego widza. Mianowicie fragmentami audio oraz video oryginalnej twórczości Michaela Jacksona, jak i tej jeszcze nigdy wcześniej niepublikowanej!

Zadanie, którego podjęła się grupa Polskich filmowców to coś, z czym można śmiało powiedzieć Polskie kino nie miało jeszcze styczności. Mocno medialny temat, a co za tym idzie szalenie ryzykowny i w przypadku danego artysty również wielce kontrowersyjny. Film jednak ma być skupiony na twórczości muzyka. Pokazać geniusz człowieka, który nawet przez wielkich tego świata nazywany był i dalej jest NAJWIĘKSZYM. 

Tematycznie powalająca z nóg obsada, wsparcie Amerykańskich producentów i agentów. W jaki sposób twórcy chcą podołać temu zadaniu? W jaki sposób doszli do momentu, w którym aktualnie są oraz gdzie zmierzają dalej? Póki co wiedzą to chyba tylko oni sami.

Sam reżyser, jak i nikt z jego otoczenia nie ujawnia póki co zbyt wielu szczegółów. Premiera filmu zapowiedziana jest obecnie nie wcześniej niż na rok 2021. Nie wiadomo również, gdzie będzie można oglądać ten film. Być może to czas na powrót Michaela Jacksona do kin na całym świecie? Tak czy inaczej, nam wszystkim przyjdzie jeszcze trochę na to wszystko poczekać. Ale być może warto?

Szczegóły na temat filmu śledzić można między innymi na oficjalnym fanpage'u wytwórni filmowej WORLD FUTURE MOVIES, odpowiadającej za produkcję filmu, na Facebook'u: 
https://www.facebook.com/WorldFutureMovies/

A poniżej obejrzeć można krótki zwiastun zapowiadający powstające dzieło.

https://www.facebook.com/plugins/video.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2FWorldFutureMovies%2Fvideos%2F215138266496158%2F&show_text=0&width=560

 

Trzymamy kciuki za naszych ludzi. Oby zadanie, które przed sobą postawili, czyli mierzenie się z legendą, która bije na głowę swoją konkurencję na listach Forbesa dla najlepiej zarabiających nieżyjących artystów, nie przygniotło ich, a wręcz wyniosło na sam Księżyc! 

Źródło: info pras. 

 

Czytany 1393 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 30 lipiec 2020 11:38

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama