cinema.pl Artykuły

wtorek, 07 kwiecień 2020 15:10

#Zostanwdomu z NEXT FILMEM, część 3

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Kolejny tydzień izolacji nam nie straszny – mamy w zanadrzu filmy gwarantujące naprawdę mocne wrażenia i cały zestaw produkcji nagradzanych na festiwalach w Polsce i na świecie. Oto trzecia porcja polecanych przez nas filmów.

 

Mocne kino

Wybór filmów dla widzów o mocnych nerwach otwiera ubiegłoroczny kinowy hit – „Underdog” w reżyserii Macieja Kawulskiego. Pierwsza produkcja opowiadająca o świecie zawodników MMA przyciągnęła do kin na całym świecie ponad milion widzów. W roli głównej wystąpił Eryk Lubos, a partnerował mu Mamed Khalidov.  Bohaterowie filmu walczą nie tylko w klatce, ale przede wszystkim z własnymi słabościami. Film jest dostępny w ofercie Ipli. 

Drugim tytułem, na który warto zwrócić szczególną uwagę jest „Plac zabaw” w reżyserii Bartosza M. Kowalskiego, którego najnowszy film, pierwszy polski slasher „W lesie dziś nie zaśnie nikt”, szturmem zdobył pierwsze miejsce wśród tytułów dostępnych na polskim Netflixie w kilka godzin po udostępnieniu. Debiut reżysera często określany był mianem horroru społecznego i zasłużył na miano jednego z najbardziej kontrowersyjnych polskich filmów. Opowiada o dniu z życia nastolatków, które zamienia się w niewyobrażalną spiralę przemocy. Film był inspirowany prawdziwymi wydarzeniami. Jest dostępny w serwisach: Netlix, Ipla oraz VOD.pl.

Wieczory z mocnym kinem uzupełnią seanse filmów:

Wieczory z kryminałem idealnie uzupełnią seanse filmów:

„Drogówka”, reż. Wojciech Smarzowski – klasyczny już obraz polskiej policji. Film dostępny w serwisach: Netflix i Ipla

„Karbala”, reż. Krzysztof Łukaszewicz – opowieść o jednej z najbardziej bohaterskich bitew w najświeższej historii polskiej armii. Film dostępny w serwisach: Player.pl, Netflix, Ipla, Vod.pl (również w wersji z audiodeskrypcją)

Nagradzane produkcje

Dobrego kina nigdy dość – wychodząc z tego założenie, proponujemy poznanie lub przypomnienie sobie tytułów, które w ciągu ostatnich lat szczególnie przypadły do gustu krytykom i widzom. Wśród nich są już wspomniane wyżej "Drogówka" czy "Plac zabaw". Ale w tym zestawieniu nie może zabraknąć filmu, który szturmem zdobył Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni w 2014, a potem polskie kina, czyli „Bogowie” w reżyserii Łukasza Palkowskiego o początkach kariery Zbigniewa Religi i jego dążeniu do udanej operacji transplantacji serca. Trudno nie wspomnieć też o thrillerze Macieja Pieprzycy – „Jestem mordercą”, historii śledztwa w sprawie słynnego wampira, seryjnego mordercy okresu PRL. Kolejny film reżysera – „Ikar. Legenda Mietka Kosza” również spotkał się z ogromnym uznaniem krytyków. Animowany  przy użyciu nieszablonowych technik „Twój Vincent” zachwycił widzów na całym świecie i zdobył nominacje do najważniejszych wyróżnień branży filmowej – Europejskiej Nagrody Filmowej (którą zdobył), Złotego Globu, a na koniec Oscara. 

Wielokrotnie nagradzane filmy z portfolio NEXFT FILM dostępne są w serwisach:

„Bogowie”, reż. Łukasz Palkowski – Netflix, Player, Ipla.

„Papusza”, reż. Joanna Kos-Krauze, Krzysztof Krauze – Netflix, Ipla, Vod.pl

„Pokot”, reż. Agnieszka Holland – Player.pl, Netflix, Ipla, Vod.pl

„Jestem mordercą”, reż. Maciej Pieprzyca – Netflix, Vod.pl

„Ikar. Legenda Mietka Kosza”, reż. Maciej Pieprzyca – Player.pl, Vod.pl, Vod.tvp.pl

„Twój Vincent”, reż. Dorota Kobiela, Hugh Welchman – Netflix, Vod.pl, Ipla

„Słodki koniec dnia”, reż. Jacek Boruch – Player.pl, Vod.pl„53 wojny”, reż. Ewa Bukowska – Player.pl, Ipla, Vod.pl

„Excentrycy. Po słonecznej stronie ulicy”, reż. Janusz Majewski – Netflix, Ipla, Vod.tvp.pl

„Jeszcze dzień życia”, reż. Damian Nenow, Raúl de la Fuente – HBO GO, Player.pl, Ipla, Vod.pl

Czytany 553 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 07 kwiecień 2020 15:18

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama