cinema.pl Artykuły

środa, 08 kwiecień 2020 13:16

Nowy serial komediowy HBO autorstwa Vicky Jones

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Ucieczka to nowy serial komediowy HBO, który opowie historię prowadzącej dość monotonne życie Ruby, która pod wpływem jednego smsa wywraca swoje życie do góry nogami, rzuca wszystko i rusza w szaloną podróż po Stanach Zjednoczonych w towarzystwie ukochanego ze studenckich czasów. Premiera serialu Ucieczka zaplanowana została na 13 kwietnia w HBO i HBO GO. 

 

Pewnego dnia Ruby Richardson (Merritt Wever) dostaje sms-a i pod jego wpływem postanawia porzucić swoje nudne życie na przedmieściach, aby spotkać się ze swoim byłym chłopakiem ze studiów, Billy’m Johnsonem (Domhnall Gleeson). Siedemnaście lat wcześniej kobieta zawarła z nim pakt. Jeśli jedno z nich wyśle sms-a o treści „ucieczka”, a drugie odpowie tym samym, obydwoje porzucą wszystko i spotkają się na dworcu Grand Central w Nowym Jorku, aby razem wyruszyć w podróż przez Amerykę. 

Twórczynią i producentką obrazu jest Vicky Jones (seriale Obsesja Eve, Fleabag). W serialu w głównych rolach występują zdobywczyni dwóch nagród Emmy Merritt Wever (serial Siostra Jackie), Domhnall Gleeson (Czas na miłość, serial Czarne lustro). W pozostałych rolach pojawią się: wyróżniona nagrodami Emmy oraz Złotym Globem Phoebe Waller-Bridge (serial Współczesna dziewczyna) jako Laurel – kobieta, którą Ruby i Billy spotykają w trakcie swojej podróży; Rich Sommer (serial Mad Men) jako Laurence - mąż Ruby; Tamara Podemski (serial Koroner) jako detektyw Babe Cloud oraz Archie Panjabi (serial Żona idealna, zobaczymy ją też w serialu HBO To wiem na pewno) jako Fiona. 

Obowiązki producentów wykonawczych pełnili Vicky Jones, Phoebe Waller-Bridge, Jenny Robins, Kate Dennis, Emily Leo oraz Oliver Roskill z ramienia Wigwam Films. Serial Ucieczka (Run) wyprodukowany został przez eOne - studio, które wcześnie zrealizowało serial HBO Ostre przedmioty. 

Premiera serialu HBO Ucieczka (Run) odbędzie się w HBO i HBO GO już 13 kwietnia. W serwisie HBO GO pierwszy odcinek dodany zostanie nad ranem. Na antenie HBO emisja zaplanowana została tego samego dnia o godzinie 21.40. Kolejne odcinki będą emitowane co tydzień o tej samej porze. Serial liczy 7 odcinków. 

Trailer: https://youtu.be/9MiKe_uGnNc 

Zdjęcia: https://we.tl/t-dCHOZxGSno  

Opisy odcinków: 

Ucieczka, odcinek 1

W zwyczajny wtorkowy poranek monotonne życie Ruby Richardson (Merrit Wever) na przedmieściach przerywa pilna wiadomość. Kobieta wsiada w samolot do Nowego Jorku, a potem w pociąg, żeby spotkać się z dawnym chłopakiem ze studiów, Billy’m Johnsonem (Domhnall Gleeson). Ruby i Billy wyruszają w podróż. Oboje starają się jakoś poradzić sobie z panującym między nimi napięciem i dowiedzieć się, jakie skrywają przed sobą tajemnice. 

 

Ucieczka, odcinek 2

Podczas pierwszej nocy w trakcie podróży Ruby (Merritt Wever) ciągle myśli o seksie, a Billy (Domhnall Gleeson) chce poznać szczegóły z jej życia prywatnego. Jego pytania zostają jednak bez odpowiedzi. Ruby czuje się pewnie, bo jej mąż jest przekonany, że wyjechała na tygodniowe warsztaty jogi. Aby wzbudzić w Billy’m zazdrość, zaczyna kokietować mężczyznę o imieniu Derek (Saamer Usmani), który podróżuje razem z nimi pociągiem. Billy próbuje zapomnieć o pewnej osobie, która odegrała kiedyś ważną rolę w jego życiu. 

 

Ucieczka, odcinek 3

Ruby (Merritt Wever) i Billy (Domhnall Gleeson) postanawiają spędzić dzień w Chicago, żeby zastanowić się na miejscu, gdzie chcą dalej pojechać. Oboje nie mogą się doczekać chwili, w której zameldują się w eleganckim hotelu, ale wcześniej Ruby poznaje w domu towarowym interesującą kobietę, a Billy próbuje poskromić niezrażoną Fionę (Archie Panjabi). Billy szczerze wyznaje, dlaczego postanowił rzucić wszystko i wyjechać. 

 

Ucieczka, odcinek 4

Ruby (Merritt Wever) i Billy wsiadają do pociągu, w którym Ruby prosi o radę nowo poznanego znajomego. Niedługo potem jej spokój burzy wiadomość z domu. W tym samym czasie Billy (Domhnall Gleeson) kłamie na temat Fiony (Archie Panjabi), której żądania rosną z minuty na minutę.

 

Ucieczka, odcinek 5

Zmiana trasy podróży sprawia, że Ruby (Merritt Wever) i Billy (Domhnall Gleeson) są zmuszeni wkroczyć na nieznany sobie teren i podjąć decyzję, która odmieni ich życie. Ruby próbuje się pozbierać i zapanować nad sytuacją, a roztrzęsiony Billy  prosi o pomoc poznaną na miejscu sympatyczną Laurel, która zawodowo zajmuje się wypychaniem zwierząt (Phoebe Waller-Bridge).

Czytany 438 razy Ostatnio zmieniany środa, 08 kwiecień 2020 13:18

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama