cinema.pl Artykuły

poniedziałek, 20 kwiecień 2020 13:44

#ZOSTAŃWDOMU: Tydzień z Polsatem 20 – 24 kwietnia

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

W poniedziałek Michael Fassbender rozpocznie grę w „Assassin's Creed”, w której stawką będą losy ludzkości, a Bruce Willis znajdzie się w „Szklanej pułapce” i tylko on będzie mógł pokonać terrorystów i ocalić zakładników. Kosmici planują we wtorek rozlać płynne jądro Ziemi, aby zniszczyć życie na naszej planecie - Liam Hemsworth, Jeff Goldblum i Bill Pullman będą walczyć do ostatniego tchu w kontynuacji hitu „Dzień Niepodległości”!

We środę i czwartek Katarzyna Dowbor i jej ekipa podejmą wyzwania i wyremontują domy najbardziej potrzebującym rodzinom, zapewniając to, co szczególnie na co dzień potrzebne - nowy ciepły dom. Seriale „Zawsze warto” i „Przyjaciółki” będą pełne zaskakujących zwrotów akcji! Do tego Ben Stiller i Owen Wilson w zwariowanej komedii oraz potężna dawka emocji w thrillerze z udziałem Halle Berry i Bruce’a Willisa. Z kolei od poniedziałku do piątku „Gliniarze” wyruszą w teren, aby ścigać podejrzanych i zwalczać przestępstwa na terenie Warszawy i okolic. Poznajcie szczegóły, jak spędzić tydzień z Polsatem 20 - 24 kwietnia. Zapraszamy!

 

Poniedziałek;20.04.2020

Assassin's Creed

#MEGAHIT - „Assassin's Creed”. Michael Fassbender, Marion Cotillard i Jeremy Irons w ekranizacji serii bijących rekordy popularności gier komputerowych. Wojownikiem jest się przez całe życie! Rozpoczyna się gra, w której stawką są losy ludzkości! 

Dzięki rewolucyjnej technice, która zapewnia dostęp do zapisanych w genach wspomnień, Callum Lynch (Michael Fassbender) może przeżywać przygody swojego przodka, Aguilara z Hiszpanii okresu Rekonkwisty. Callum Lynch to recydywista i morderca, który tuż po upozorowanej egzekucji, trafia do futurystycznego laboratorium, prowadzonego przez tajemniczą organizację Abstergo. Zarządza nią niejaki Rikkin (Jeremy Irons). Na jego polecenie jego idealistyczna córka, Sofia (Marion Cotillard) poszukuje Jabłka Edenu – artefaktu, który pozwala kontrolować ludzkie emocje. W trakcie eksperymentu naukowego, któremu Callum Lynch poddaje się z narażeniem życia, zostaje on przeniesiony do piętnastowiecznej Hiszpanii, w czasach inkwizycji i politycznych rozgrywek na szczytach władzy, i odkrywa, że jest potomkiem tajnego stowarzyszenia Asasynów. Te wyprawy w odległą przeszłość pozwalają mu poznać przyczyny ponurej zbrodni, która zaważyła na jego własnej historii. Jako dziecko był świadkiem, jak jego ojciec zabił jego matkę. Przenosząc się w czasie, Callum Lynch zdobywa niezwykłą wiedzę i umiejętności, które pozwalają mu stawić czoło okrutnej i potężnej organizacji Templariuszy we współczesnym świecie.

„Assassin's Creed” to nowe, wizjonerskie podejście do gier przygodowych, a sceny, w których główny bohater trafia w centrum starożytnej bitwy między dwiema potężnymi sektami i walczy niemal pozbawiony prawa grawitacji, pozostają na długo w pamięci widzów. Historyczne miejsce akcji: andaluzyjska Sewilla w tym filmie robi niesamowite wrażenie. Wielka w tym zasługa autora zdjęć do „Assassin's Creed”, którym jest dwukrotnie nagrodzony Emmy – Adam Arkapaw („Detektyw”, „Top of the Lake”). Reżyserem tego filmu jest australijski reżyser Justin Kurzel („Snowtown”, „Makbet”). Do współpracy przy tym niezwykłym dziele udało mu się zaprosić takie gwiazdy kina, a zarazem wybitne indywidualności aktorskie, jak: dwukrotnie nominowany do Oscara, Michael Fassbender („Wstyd”, „Steve Jobs”, „Zniewolony: 12 Years a Slave”), uhonorowany Oscarem, Jeremy Irons („Odmiana losu”, „Misja”, „Rodzina Borgiów”), Marion Cotillard („Niczego nie żałuję – Edith Piaf”, „Dwa dni, jedna noc”, „Sprzymierzeni”) oraz trzykrotnie nominowany do Złotych Globów, Brendan Gleeson w roli ojca protagonisty.  

„Assassin's Creed” w poniedziałek 20 kwietnia o godzinie 20:05 Polsacie!

 

Szklana pułapka

Willis Bruce i Alan Rickman w jeden z najlepszych, a zarazem najbardziej kasowych filmów akcji!

Widowisko, które z Bruce’a Willisa uczyniło gwiazdora pierwszej wielkości; zrealizowane na podstawie powieści Rodericka Thorpa. Nowojorski policjant, John McClane (Bruce Willis) odwiedza swoją żonę, Holly (Bonnie Bedelia) w jej nowym miejscu pracy – w renomowanym japońskim przedsiębiorstwie „Nakatomi Corporation”. W centrum Los Angeles na trzydziestym trzecim piętrze luksusowego wieżowca tej firmy rozpoczyna się właśnie bożonarodzeniowe przyjęcie dla jej pracowników, na które wybierają się oboje. John na chwilę jednak oddala się na bok i pozostaje poza bawiącą się grupą. W tym czasie do wieżowca przedostają się niemieccy terroryści pod wodzą bezwzględnego osobnika, nazwiskiem Hans Gruber (Alan Rickman) i swoim wtargnięciem brutalnie zakłócają świąteczną atmosferę tej imprezy. Są doskonale uzbrojeni i biorą wszystkim za zakładników. Ich głównym celem jest sforsowanie skarbca i kradzież znajdujących się tam papierów wartościowych na ogromną sumę 640 milionów dolarów. John jest świadkiem tego napadu, ale nie był w stanie temu zapobiec. Nie ma wyjścia, musi jak najszybciej powiadomić o wszystkim miejscową policję i FBI, którzy jednak po przybyciu na miejsce są bezradni. Nie są w stanie sforsować zabezpieczeń, wprowadzonych przez terrorystów. Stawką jest życie zakładników. Staje się jednak jasne, że John będzie musiał podjąć samotną walką z grupą wyjątkowo brutalnych i doskonale uzbrojonych przeciwników, i chociaż może liczyć tylko na siebie, nie jest bez szans. Udaje mu się krok po kroku eliminować kolejnych członków grupy, by w końcu stanąć do bezpośredniego pojedynku z jej szefem...

„Szklana pułapka” w poniedziałek 20 kwietnia o godzinie 22:35 Polsacie!

 

Wtorek; 21.04.2020

Dzień Niepodległości. Odrodzenie

Wiedzieliśmy, że Obcy wrócą. Mieliśmy dwadzieścia lat, by się przygotować. Oni także! Ludzie muszą się bić do ostatniego tchu. Upór da im zwycięstwo! 

Kontynuacja superprzeboju z 1996 roku w reżyserii twórcy pierwowzoru - Rolanda Emmericha („Gwiezdne wrota”, „Pojutrze”). Od ostatniej inwazji Obcych na kulę ziemską minęło 20 lat. Z wykorzystaniem pozostawionych przez przybyszy technologii, ludziom udało się stworzyć dla Ziemi potężny system obronny. Kosmici postanowili jednak teraz powrócić i ponownie spróbują przejąć naszą planetę. Zbliża się 4 lipca i święto narodowe Ameryki, gdy dr David Levinson (Jeff Goldblum - „Park Jurajski”, „Grand Budapest Hotel”) znajduje w Afryce wrak statku kosmicznego. Ku swojemu przerażeniu naukowiec odkrywa, że przybysze nadali sygnał SOS. W tym samym czasie były prezydent USA, Thomas Whitmore (Bill Pullman - znany z pierwszej części tego przeboju kinowego) zaczyna odbierać telepatyczne wiadomości z kosmosu. Wkrótce potem ponure przeczucie wydaje się potwierdzać, gdy gigantyczne statki kosmitów nadlatują i obracają w gruzy największe metropolie. Tym razem siła ataku z kosmosu jest dwa razy większa i wkrótce los świata wydaje się przesądzony. Do akcji rusza eskadra bojowa. Czy pilot-zawadiaka Jake Morrison (Liam Hemsworth - gwiazda serii „Igrzyska śmierci”) i jego koledzy zdołają odeprzeć atak Obcych? Ludzkość może ocalić tylko ponowne zjednoczenie...

„Dzień Niepodległości. Odrodzenie” we wtorek 21 kwietnia o godzinie 20:05 Polsacie!

 

Porwanie

Znakomity thriller sensacyjny reżysera „Za szybkich, za wściekłych”, z Taylorem Lautnerem („Saga Zmierzch”) w roli głównej. Życie Nathana Harpera było idealne, dopóki nie okazało się kłamstwem!

Karen (Lily Collins) - dziewczyna Nathana Harpera (Taylor Lautner) znajduje się na stronie osób zaginionych zdjęcie chłopca, które po komputerowej symulacji przeobraża się w podobiznę kogoś, kto do złudzenia przypomina jej ukochanego. W ten sposób Nathan dowiaduje się, że nie jest biologicznym dzieckiem swoich rodziców. Jego zwyczajne życie w jednej chwili traci sens. Nastolatek jest na nich wściekły i próbuje dowiedzieć się od nich prawdy. Niestety, nie zdąży tego zrobić, bo rodzice zostają zamordowani. Szybko okazuje się, że chłopakowi też grozi śmiertelne niebezpieczeństwo. Próbując ustalić, kim naprawdę jest, główny bohater przekonuje się, że nic nie jest takie, jak mu się wydawało. W momencie, w którym do gry wmiesza się policja, agenci rządowi i przede wszystkim te dwie tajemnicze postacie - Frank Burton (Alfred Molina) i dr Bennett (Sigourney Weaver), próbujące schwytać Nathana, jedynym wyjściem będzie dla niego ucieczka. Chłopak martwi się też o życie Karen, która była świadkiem morderstwa jego rodziców, więc oboje muszą uciekać przed złoczyńcami. Nathan nie da jednak tak łatwo za wygraną. Jest szybki, zwinny i niesamowicie zdeterminowany, by rozwiązać zagadkę swojego pochodzenia. Kim naprawdę jest Nathan Harper?

Twórcą tego filmu jest John Singleton. Doskonale zadebiutował „Chłopakami z sąsiedztwa”. Potem były tak interesujące i perfekcyjnie zrealizowane dramaty, jak: „Shaft”, „Za szybcy, za wściekli” i „Czterej bracia” oraz nagradzany serial – „American Crime Story: Sprawa O.J. Simpsona” (2016).

„Porwanie” we wtorek 21 kwietnia o godzinie 22:35 Polsacie!

 

Środa; 22.04.2020

Nasz Nowy Dom, odc. 183

Trzypokoleniowa rodzina mieszka w niewielkim mieszkaniu w Elblągu. Czy ekipie programu uda się dostosować przestrzeń do ich potrzeb? 

W Elblągu mieszka pani Marta z rodziną. Kobieta po śmierci mamy zachorowała na depresję. Szukała ukojenia w jedzeniu i popadła w ciężką otyłość. Kobieta walczy o siebie, jest po operacji zmniejszenia żołądka i schudła już 37 kilogramów. Chce być zdrowa dla swoich dzieci – Emilki (11 lat)  i Hani (4 lata). W walce wspierają ją mąż Łukasz i wspaniała teściowa, Bożena. Ich mieszkanie jest w tragicznym stanie. Instalacja elektryczna jest śmiertelnie niebezpieczna a ściany pokoju, w którym mieszkają dzieci, pokrywa grzyb. W łazience znajduje się gazowy piecyk, przez który pan Łukasz uległ zaczadzeniu i trafił do szpitala. Dziewczynki nie mają swojego miejsca do zabawy. Katarzyna Dowbor nie kryje przerażenia: - Pani Marto, wiem, że jest pani ciężko, przeszła pani bardzo wiele w życiu. Wasza rodzina uśmiecha się, ale z drugiej strony też wiem, że cierpicie. Nie powinno tak być, że pani w tej swojej całej sytuacji, tak naprawdę nie ma się gdzie schować, a czasami człowiek ma taką potrzebę. Pani nie ma takiego miejsca. Dzieci nie powinny wychowywać się w grzybie. 

Dla architekta Wojtka Strzelczyka rozlokowanie trzypokoleniowej rodziny na tak niewielkiej przestrzeni będzie ogromnym wyzwaniem.

Nowy odcinek „Nasz Nowy Dom” w środę 22 kwietnia o godzinie 20:05 Polsacie!

 

Zawsze warto, odc. 20

Ada prosi Wardeckiego o pomoc. Bójka na otwarciu Brillare! Co jeszcze w nowym odcinku „Zawsze warto”? 

Sofia (Beata Ścibakówna) - szefowa agencji modelek, w której pracuje Kamil (Jakub Wesołowski) - organizuje wielkie otwarcie Brillare. Do współpracy zaprasza Adę (Julia Wieniawa), chce mieć dziewczynę na oku… Na evencie pojawi się też nieproszony gość – Italian (Dariusz Majchrzak). Dochodzi do bójki między nim a Kamilem. Kariera Doroty (Katarzyna Zielińska) rozwija się w zawrotnym tempie, kobieta dostaje propozycję wyjazdu na miesiąc do centrali banku w Madrycie. Łukasz (Paweł Ławrynowicz) jest wściekły i sięga po drastyczne środki, by uniemożliwić żonie wyjazd w delegację służbową… Marta (Weronika Rosati) nieustająco poszukuje adwokata, który mógłby reprezentować w sądzie brata Ady. Sytuacja staje się dramatyczna, gdy Krzywy (Bartosz Obuchowicz) zaczyna tracić nadzieję na wyjście z więzienia. Ada (Julia Wieniawa) postanawia zwrócić się o pomoc do swego największego wroga… 

Nowy odcinek „Zawsze warto” w środę 22 kwietnia o 21:10 w Polsacie!

 

Zoolander

Ben Stiller i Owen Wilson w zwariowanej komedii wyreżyserowanej przez Bena Stillera!

Derek Zoolander (Ben Stiller), trzykrotny zdobywca tytułu Modela Roku, zostaje zdetronizowany przez Hansela (Owen Wilson) znienawidzonego, młodszego rywala. Derek porzuca Nowy Jork i wraca do rodzinnego miasteczka, gdzie zostaje górnikiem. Niestety, praca w kopalni jest pomyłką. Delikatne dłonie nie są przyzwyczajone do ciężkiego kilofa. Co gorsza, nowi koledzy coraz trudniej znoszą jego, dziwne ich zdaniem, poczucie humoru. Z dnia na dzień rośnie w chłopaku frustracja i świadomość, że przegrywa życie. Wtedy właśnie pojawia się propozycja, którą Derek postrzega jak dar od losu. Ma wziąć udział w promowaniu nowej kolekcji kontrowersyjnego projektanta, Mugatu (Will Ferrell). Ten ostatni, jako członek zakonspirowanej organizacji terrorystycznej, knuje morderczy plan obalenia prezydenta Malezji, w którym Derek ma odegrać rolę ślepego narzędzia dokonującego zamachu. Jedyną osobą, która odkrywa spisek i jest w stanie pomóc poddanemu „praniu mózgu” naiwnemu chłopakowi jest dziennikarka „Time Magazine” - Mathilda (Christine Taylor, żona Bena Stellera)...

„Zoolander” w środę 22 kwietnia o 22:15 w Polsacie!

 

Czwartek; 23.04.2020

Nasz Nowy Dom, odc. 184

Pięcioosobowa rodzina mieszka w tragicznych warunkach. Ekipa programu „Nasz Nowy Dom” odmieni ich los! 

W małej wsi Adamowo-Osiedle na Żuławach, tuż przy trasie łączącej Gdańsk z Warszawą mieszka pięcioosobowa rodzina: pani Beata i pan Ireneusz oraz troje dzieci – 16-letnia Marika, 10-letni Karol i 7-letni Wiktor. Pan Ireneusz kilka lat temu uległ wypadkowi, mimo wysiłków lekarzy musiał poddać się amputacji nogi. Z tego powodu nie pracuje zawodowo, zajmuje się domem, gotuje, uprawia ogródek. Rodzinę utrzymuje pani Beata, pracując w pobliskiej fabryce. Cała rodzina gnieździ się w jednym pomieszczeniu. W budynku brakuje łazienki i ciepłej wody. Dach pokryty jest szkodliwym eternitem. Budynek jest nieocieplony, na ścianach jest wilgoć. Rodzina ogrzewa się starą kozą i piecem kaflowym. Dzieci nie mają się gdzie uczyć. Nie każdy ma osobne łóżko. Pani Beata przyznaje, że ciasnota nie pozwala mężowi poruszać się po domu o kulach: - Po domu skacze na jednej nodze, ponieważ jest mało miejsca i nie może o kulach chodzić, a jak coś potrzebuje, to prosi nas o pomoc – czy przenieść mu coś, czy podać coś. Jak wychodzi na zewnątrz to o kulach. Jeżeli wychodzi gdzieś dalej, to wtedy zakłada protezę.”

Katarzyna Dowbor zabiera rodzinę na wakacje, a Maciek Pertkiewicz i Wiesiek Nowobilski postarają się dostosować dom do potrzeb pana Irka oraz jego rodziny. 

Kolejny odcinek „Nasz Nowy Dom” w czwartek 23 kwietnia o godzinie 20:05 Polsacie!

 

Przyjaciółki, odc.178 

Hania wyprowadza się z domu! Anka chce lepiej poznać Tymka. Co jeszcze w nowym odcinku przebojowych „Przyjaciółek”? 

Po kłótni z Ingą (Małgorzata Socha) Hania (Pola Figurska) przeprowadza się do Andrzeja (Adam Adamonis). Już pierwszego dnia mężczyzna dowiaduje się, co to znaczy mieszkanie pod jednym dachem z nastolatką. Odwołuje wcześniejsze krytyczne słowa wobec Ingi i stwierdza, że jego była żona jest świętą… Anka (Magdalena Stużyńska-Brauer) proponuje Pawłowi (Bartek Kasprzykowski), żeby poznał ją z Tymkiem (Olaf Marchwicki), chce przygotować obiad, podczas którego mogliby się lepiej poznać. Kobieta zmieniła zdanie, uważa, że może jednak mogą zrobić coś dobrego dla chłopca. Nie chce jednak, by w czasie spotkania w domu był Staś (Antoni Borowski)… Zuza (Anita Sokołowska) zaczyna odczuwać trudności związane z samodzielnym wychowywaniem dzieci. Jej starszy syn, Grześ, bije dzieci w przedszkolu. Sprawa staje się na tyle poważna, że chłopcu grozi wyrzucenie z przedszkola… Patrycja (Joanna Liszowska) na wystawie sztuki współczesnej spotyka Leona (Tomasz Borkowski). Miejsce odwiedza również Adam (Jan Wieczorkowski). Okazuje się, że Adam i Leon znają się ze studiów. Patrycji nie daje spokoju to, że żona Leona twierdzi, że niedawno widziała Wikę (Roma Gąsiorowska). Zdesperowana Patrycja postanawia odwiedzić kobietę w pracy i dowiedzieć się więcej. Dorota (Agnieszka Sienkiewicz), by zapomnieć o hydrauliku Sławku (Kacper Kuszewski), umawia się z przystojnym ojcem koleżanki Mirandki.

Nowy odcinek „Przyjaciółek” w czwartek 23 kwietnia o 21:10 w Polsacie!

 

Ktoś całkiem obcy

Każdy sekret prowadzi do nowej tajemnicy! Halle Berry, Bruce Willis i Giovanni Ribisi w thrillerze trzymającym w napięciu od pierwszej do ostatniej minuty!

Kiedy reporterka śledcza Rowena Price (zdobywczyni Oscara, Halle Berry) dowiaduje się, że za śmiercią jej przyjaciółki z dzieciństwa może stać prezes jednej z największych firm reklamowych - Harrison Hill (zdobywca Złotego Globa, Bruce Willis), decyduje się przeniknąć do świata reklamy, w którym obraca się ten wpływowy człowiek, aby odnaleźć jej mordercę. Rowena, przy wsparciu współpracownika, Milesa Haley’a (nominowany do Emmy, Giovanni Ribisi), podejmuje tymczasową pracę w agencji Hilla jako sekretarka Katherine, oraz podaje się za Weronikę, z którą Hill flirtuje w sieci. Rowena ze wszystkich stron osacza swoją ofiarę i wkrótce odkrywa, że nie tylko ona zmieniła tożsamość... 

„Ktoś całkiem obcy” (2007) to neo-noir, amerykański psychologiczny thriller w reżyserii Jamesa Foley’a. Twórca ten ma na swoim koncie obsypany nagrodami, dramat „Glengarry Glen Ross”, w którym Al Pacino stworzył kreację, nominowaną do Oscara, oraz dwa sequele przeboju kinowego „Pięćdziesiąt twarzy Greya” – „Ciemniejsza strona Greya” (2017) i „Nowe oblicze Greya” (2018). Gwiazdy filmu „Ktoś całkiem obcy” - Halle Berry i Bruce Willis - wcześniej wystąpiły razem na planie filmu sensacyjnego „Ostatni Skaut”(1991).

„Ktoś całkiem obcy” w czwartek 23 kwietnia o 23:10 w Polsacie!

 

Seriale od poniedziałku do piątku, 20 - 24 kwietnia

Gliniarze, odc. 445 – 449

W kolejnych odcinkach „Gliniarzy” śledczy Natalia Nowak (Ewelina Ruckgaber) i Kuba Roguz (Piotr Mróz), Olgierd Mazur (Arkadiusz Krygier) i Krystian Górski (Tomasz Skrzypniak) oraz Agnieszka Walczak (Joanna Mądry) i Adam Bogusz (Aleksander Mackiewicz) znów wyruszą w teren, aby ścigać podejrzanych i zwalczać przestępstwa na terenie Warszawy i okolic. Z czym będą musieli się zmierzyć w najbliższych odcinkach? Tymczasem Natalia i Kuba starają się ukryć w pracy łączące ich uczucie, jednak nawet na komendzie ściany mają uszy. O wszystkim dowiaduje się naczelnik Kruczkowska, która zapowiada konsekwencje…

Zamaskowany sprawca włamuje się do domu znanej influencerki, terroryzuje ją i okrada. Podejrzenie pada na byłego chłopaka dziewczyny, który groził jej po burzliwym rozstaniu. W trakcie śledztwa wychodzi na jaw, że influencerka ukryła przed detektywami sporo sekretów.

Młoda tancerka zostaje napadnięta i zgwałcona w szkole tańca. Detektywi zabezpieczają DNA gwałciciela, jednak okazuje się,  że mężczyzna jest osadzonym w więzieniu i przebywa obecnie na przepustce. Pomimo twardych dowodów z badania DNA mężczyzna ma alibi na czas popełnienia przestępstwa.

Nastolatek traci wzrok po spożyciu alkoholu metylowego. Policjanci ustalają, że truciznę podał mu kolega, któremu chłopak odbił dziewczynę. Trwają poszukiwania domniemanego sprawcy, który się ukrywa. Tymczasem ofiar trefnego alkoholu przybywa. Kuba i Natalia robią nalot na nielegalną rozlewnię alkoholu, ale kluczem do rozwiązania zagadki okazuje się być tragedia sprzed lat. 

Zamożny biznesmen zostaje zamordowany nocą w swojej firmie. Narzędzie zbrodni zostało porzucone w gabinecie wspólnika ofiary, jednak mężczyzna ma mocne alibi. Detektywi znajdują pogróżki w sypialni biznesmena. Czy to jego była żona jest sprawcą zabójstwa? 

Trzyletnie dziecko zostaje w biały dzień porwane spod własnego domu. Podejrzenia padają na matkę, która za wszelką cenę chce odebrać byłemu mężowi opiekę nad synem. Szczególnie, że wszystkie tropy prowadzą do obecnego partnera kobiety.

Nowe odcinki „Gliniarzy” od poniedziałku 20 kwietnia do piątku 24 kwietnia o godzinie 16:45 w Polsacie!

Czytany 374 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 20 kwiecień 2020 14:49

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama