cinema.pl Artykuły

wtorek, 21 kwiecień 2020 12:20

#Zostanwdomu z NEXT FILMEM - 4

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Pogotowie filmowe NEXT FILM melduje się na posterunku! Oto kolejna porcja polecanych przez nas tytułów dostępnych w serwisach VOD. Tym razem mamy coś dla fanów produkcji muzycznych oraz widowisk historycznych.  

 

Muzyka ukoi nerwy

Listę pozycji, w których wciągające historie przeplatają się z porywającymi dźwiękami otwiera produkcja „Disco Polo”. Film w reżyserii Macieja Bochniaka opowiada o szalonych latach dziewięćdziesiątych. Wielkiej transformacji i gorączce złota. Czasach, gdy cała Polska śniła amerykański sen i wierzyła, że tylko dance ma sens. W rolach wschodzących gwiazd disco: Dawid Ogrodnik, Piotr Głowacki, Joanna Kulig i Aleksandra Hamkało, którym towarzyszą Tomasz Kot, Iwona Bielska, Jacek Koman, Janusz Chabior, Juliusz Chrząstowski i Mariusz Drężek. Film dostępny jest w serwisie Netflix.  

Kolejna propozycja to gratka dla fanów musicali. „#WszystkoGra”, czyli bajkowa opowieść o poszukiwaniu miłości i radości życia, naładuje pozytywną energią widzów w każdym wieku. Największe polskie przeboje w zupełnie nowych aranżacjach, czołowi polscy aktorzy (m.in.: Kinga Preis, Eliza Rycembel, Stanisława Cylińska, Sebastian Fabijański) w choreografiach Agustina Egurroli i niezwykle klimatyczne zdjęcia Warszawy pomogą zapomnieć o tym, co dzieje się w realnym świecie. Śpiewać i tańczyć z gwiazdami polskiego kina można włączając film w serwisie Netflix. 

 

Muzyczne wieczory idealnie uzupełnią seanse filmów:

 „Polskie gówno”, reż. Grzegorz Jankowski – pierwsza komedia, która w bezkompromisowy sposób obnażyła kulisy polskiego przemysłu muzycznego. Film dostępny w serwisie Netflix. 

„Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy”, reż. Janusz Majewski – obsypana nagrodami komedia w gwiazdorskiej obsadzie m.in.: Maciej Stuhr, Sonia Bohosiewicz, Anna Dymna, Marian Dziędziel. Film dostępny w serwisach: Netflix, Ipla, Vod.pl

„Ikar. Legenda Mietka Kosza”, reż. Maciej Pieprzyca – inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia niewidomego geniusza fortepianu. Film dostępny w serwisach: Player.pl, Vod.pl 

 

Powtórka z historii

Zdalna nauka potrafi wykończyć, dlatego proponujemy edukację w nieco innej formie. Oto lista tytułów, które poruszają, zmuszają do refleksji i pomagają zrozumieć skomplikowaną historię naszej ojczyzny. „Powstanie Warszawskie” to pierwszy na świecie film fabularny zmontowany w całości z materiałów dokumentalnych. To historia największego zrywu ruchu oporu w okupowanej przez Niemcy hitlerowskie Europie widziana oczami dwóch młodych braci. O wydarzeniach II wojny światowej opowiada również film „Kto napisze naszą historię” – fabularyzowany  dokument o podziemnym Archiwum Getta Warszawskiego powstały z inicjatywy Emanuela Ringelbluma. Tzw. Archiwum Ringelbluma wpisane zostało na listę UNESCO „Pamięć Świata” jako zabytek światowego dziedzictwa i stanowi jedno 

z najważniejszych świadectw o zagładzie polskich Żydów. Widzom, których bardziej interesują wydarzenia z początku XX wieku polecamy: „Eter” Krzysztofa Zanussiego z Jackiem Poniedziałkiem w roli głównej, historię Marszałka, jakiego nie znacie w filmie „Piłsudski” oraz nakręconego z epickim rozmachem „Kamerdynera” – inspirowaną prawdziwymi wydarzeniami historię splątanych losów Polaków, Kaszubów i Niemców. 

 

Filmy historyczne z portfolio NEXFT FILM dostępne są w serwisach:

„Powstanie Warszawskie”, reż. Jan Komasa – Player, Ipla

„Kto napisze naszą historię”, reż. Roberta Grossman – Player, Vod.pl

„Eter”, reż. Krzysztof Zanussi – Player.pl, Ipla,  Vod.pl

„Piłsudski”, reż. Michał Rosa – Netflix

„Kamerdyner”, reż. Filip Bajon – Netflix

Czytany 370 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 21 kwiecień 2020 12:24

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama