cinema.pl Artykuły

piątek, 24 kwiecień 2020 15:20

Siła jest w nas! / #zostańwdomu

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Tak, wiemy, nie zawsze jest lekko. Ale musimy pamiętać, że bardzo wiele zależy od nas samych i myśląc pozytywnie możemy zrobić dla siebie dużo dobrego. Na ten weekend proponujemy Wam zestaw filmów z bohaterami, którym nie było w życiu łatwo, ale dzięki własnej determinacji zdołali się podnieść i pokonać własne słabości. Pamiętajcie, siła jest w nas!

 

BORG/McENROE. MIĘDZY ODWAGĄ A SZALEŃSTWEM

Shia LaBeouf w roli życia, jako nieobliczalny John McEnroe.

Film otwarcia MFF w Toronto 2017. Trzymająca w napięciu opowieść o historycznym pojedynku na kortach Wimbledonu w 1980 roku. To film o największych ikonach światowego tenisa – Björnie Borgu i jego głównym rywalu, młodym i utalentowanym Johnie McEnroe. Historia dwóch mężczyzn, którzy zmienili oblicze tenisa i stali się legendami, ale też o cenie, jaką musieli za to zapłacić.

Zobacz na: Netflix / vod.pl / pl.chilli.com

 

NAUKA SPADANIA

Sylwester na szczycie londyńskiego wieżowca. Martin stoi na krawędzi. Kiedyś był sławnym prezenterem TV, dzisiaj chce skoczyć z dachu – nie on jeden. Samotna matka Maureen, pyskata nastolatka Jess i były muzyk, a teraz dostawca pizzy JJ, mają na ten wieczór taki sam plan. Choć są sobie zupełnie obcy, zawierają pakt. Postanawiają dotrwać do Walentynek.

Zobacz na: Netflix / vod.pl / ipla.tv

 

FRANCES HA

Frances to kwintesencja radości życia i jednocześnie chodząca sprzeczność. Mieszka

w Nowym Yorku, ale nie ma swojego mieszkania, jest tancerką, ale na co dzień nie tańczy, ze swoją najlepszą przyjaciółką Sophie właściwie nie rozmawia. Mierzy wysoko, nawet kiedy rzeczywistość brutalnie weryfikuje jej oczekiwania. Każdego dnia budzi się z nowym pomysłem na przyszłość i spontanicznie rzuca się w nieznane, zaraz po tym, jak kolejne z jej marzeń i snów okazują się niemożliwe do spełnienia.

Zobacz na: Netflix / vod.pl / ipla.tv / pl.chilli.com

 

GNIEW

Malky to rola wymagająca wielkiej odwagi – pisali krytycy. Z całą pewnością kreacja Orlando Blooma w filmie „Gniew” należy do jednej z najlepszych w jego karierze.

Katolicka Irlandia. Malky to pozornie twardy facet, który pracuje jako robotnik przy rozbiórce starego kościoła, a czas wolny spędza w pubach. Pewnego dnia do jego miasteczka powraca długo niewidziany i poważany przez wszystkich ksiądz. Wraz z nim powracają skrywane traumy z dzieciństwa Malky'ego. Mężczyzna zaczyna odtrącać najbliższych, zachowuje się destrukcyjnie, rani siebie, matkę i swoją dziewczynę Emmę a jego gniew narasta. Samotnie spróbuje zmierzyć się z przeszłością.

Zobacz na: Netflix / vod.pl / pl.chilli.com

 

ERRATUM

Żona, syn, dobra posada - w życiu Michała wszystko jest poukładane. Pewnego dnia odwiedza swoje rodzinne miasto, żeby załatwić sprawę, o którą prosi go szef. Ma odebrać sprowadzone ze Stanów auto i od razu wracać. Sprawy przybierają jednak inny obrót... Michał musi pozostać kilka dni dłużej w miejscu, z którego kiedyś tak bardzo chciał uciec. Powracają wspomnienia, kumple z zespołu, marzenia, o których dawno zapomniał

i zdarzenia z przeszłości, które zmieniły jego życie.A może są rzeczy, które można jeszcze odwrócić?

Zobacz na: Netflix / ipla.tv

Czytany 404 razy Ostatnio zmieniany piątek, 24 kwiecień 2020 15:31

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama