cinema.pl Artykuły

poniedziałek, 27 kwiecień 2020 15:00

Maj na National Geographic, National Geographic Wild i Nat Geo People

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

National Geographic, National Geographic Wild oraz Nat Geo People łączą siły, aby wśród majowych premier każdy znalazł coś dla siebie – od inżynierskich zajawek, przez historyczne dokumenty i przyrodnicze odkrycia, aż po chwile spędzone w towarzystwie naszych czworonożnych pupili i ich dzikich kuzynów!

Ze świeżą porcją sportowych i inżynierskich ciekawostek spieszy National Geographic w premierowej serii „Megastadiony”. To ekscytujący tour po najnowocześniejszych obiektach, które w 2021 roku będą gościć uczestników Mistrzostw Europy w piłce nożnej. Na jazdę bez trzymanki udamy się w „Naukowym rollercoasterze”, w którym „od kuchni” zaprezentują się gigantyczne konstrukcje kolejek górskich. Zawsze głodnych wiedzy zainteresuje cykl „Korea bez cenzury”, który pozwoli poznać odizolowany od świata kraj pod reżimem dynastii Kimów. Natomiast w nowy sezonie „Alarmu na lotnisku” zajrzymy za drzwi „tylko dla personelu” na lotniskach w Peru i Brazylii. Miłośnicy historii odbędą niezapomnianą podróż do przeszłości dzięki serii „Krótki czas pokoju”, która ukazuje dziejowy fenomen międzywojnia.

National Geographic Wild w maju to 3 różne pasma programowe, które pomogą znaleźć odpowiedź na pytanie, czy dzikość można oswoić? W ramach cyklu: „Świat według psów”, „Kobiety dzikiego serca” oraz „Oblicza Europy” co tydzień poznamy historie niezwykłych postaci, stworzeń i miejsc. A skoro już o miejscach mowa, Nat Geo Poeple z pomocą podróżniczki Rozz Lee zwiedzi znane destynacje, kierując się wyłącznie mapą smaków i najbardziej zaskakujących lokalnych potraw w programie „Najdziwniejsze smaki Azji”.

 

MEGASTADIUM: A TOUR OF EUROPE

Premiery w czwartki od 14 maja o godz. 21:00 na NATIONAL GEOGRAPHIC 

W 2020 r., z okazji 60. rocznicy Mistrzostw Europy w piłce nożnej, zaplanowano wyjątkowe zawody. Wbrew tradycji, na Euro 2020 nie wybrano jednego kraju-gospodarza. Mecze miały się odbywać na 12 najbardziej spektakularnych stadionach w całej Europie. W serii „Megastadiony” odwiedzamy każdy z nich i odkrywamy wyzwania związane z budową gigantycznych konstrukcji, które w przesuniętych na przyszły rok rozgrywkach, będą gościć dziesiątki tysięcy widzów. Ich architekci, wykazując się pomysłowością, szczyptą geniuszu i rozmachem, wybudowali nie tylko nowoczesne areny sportowe. Stworzyli kompleksowe rozwiązania, które śmiało można nazwać cudami świata techniki i architektury. Zwiedzimy stadiony w Sankt Petersburgu, Baku, Bilbao, Rzymie, Budapeszcie, Bukareszcie, Dublinie, Glasgow, Londynie, Monachium oraz w Amsterdamie i Kopenhadze.

NAUKOWY ROLLERCOASTER

Premiery w niedziele od 10 maja o godz. 12:00 na NATIONAL GEOGRAPHIC

Inżynier i poszukiwacz przygód Rob Bell odbywa niezapomniane przejażdżki na największych na świecie kolejkach górskich w parkach rozrywki. Odkrywa, jak powstają te inżynierskie cuda, jednocześnie poznając sekrety projektów i konstrukcji. Podróżując po Europie i Ameryce, Rob tropi rollercoastery, które są najwyższe, najszybsze, najdłuższe lub są po prostu… najzabawniejsze.

POZOSTAŁE PREMIERY MAJA:

KRÓTKI CZAS POKOJU

Premiera w piątki od 22 maja o godz. 21:00 na NATIONAL GEOGRAPHIC

I i II wojna światowa trwale odcisnęły zbrodnicze piętno w XX wieku. Jednak w ciągu dwudziestu lat między nimi upowszechniło się radio i samochody, poznaliśmy jazz, dekadenckie kabarety oraz przekonaliśmy się, czym może grozić Wielki Kryzys. Historycy, opisując lata międzywojenne, nazywają je okresem niepokoju. To w końcu wtedy narodził się komunizm, faszyzm i nazizm – zbrodnicze reżimy totalitarne, które sprawiły, że XX wiek był tak okrutny. W serii dokumentalnej „Krótki czas pokoju” zobaczymy, jak do tego doszło. Dowiemy się również, jak ten dziwny czas względnego pokoju na świecie wyznaczył drogę do kolejnej, tragicznej w skutkach wojny światowej.

ALARM NA LOTNISKU

Premiery w soboty od 9 maja o godz. 15:00 na NATIONAL GEOGRAPHIC (4x60)

W tym sezonie lądujemy na międzynarodowych lotniskach - peruwiańskim Jorge Chavez w Limie oraz Guarulhos w brazylijskim Sao Paolo – głównych węzłach lotniczych Ameryki Łacińskiej. Wyzwaniem dla służb bezpieczeństwa jest tu handel kokainą. Policja antynarkotykowa pracuje 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Połknięte torebki z kokainą, ubrania nasączone narkotykami, ukryte przegródki – tak handlarze, choć nieskutecznie, próbują przechytrzyć pograniczników. Ich działania obserwujemy z pierwszej ręki poprzez dostęp do tajnych obszarów lotniska.

CYKL PROGRAMÓW „KOREA PÓŁNOCNA BEZ CENZURY”

DYNASTIA KIMÓW - TRZY POKOLENIA

Emisja w soboty od 2 maja o godz. 21:00 na NATIONAL GEOGRAPHIC 

Program ukazuje skomplikowane relacje w rodzinie, która od ponad 70 lat rządzi Koreą Północną. To pierwsza tak kompletna próba opowiedzenia mrocznej i surrealistycznej historii dynastii Kimów, ze szczególnym uwzględnieniem relacji między ojcem, synem i wnukiem.

KOREA PÓŁNOCNA

Emisja w soboty od 2 maja o godz. 22:00 na NATIONAL GEOGRAPHIC

Dokumentaliści prezentują wydarzenia, które doprowadziły do spotkania 12 czerwca 2018 roku Kim Dzong Una i Donalda Trumpa. Nigdy wcześniej nie doszło do bezpośrednich rozmów urzędującego prezydenta USA z przywódcą Korei Północnej, dlatego historycy są zgodni, że to wyjątkowa chwila w dziejach świata.

CYKL „ŚWIAT WEDŁUG PSÓW” od 10 maja co niedzielę od godz. 14:00

Na National Geographic Wild psy potrafią przemówić ludzkim głosem nie tylko od święta! Poznajmy świat widziany oczami czworonożnych bohaterów – w roli przewodników i tłumaczy psiej mowy wystąpią ludzie, którzy potrafią zrozumieć, co poprzez swoje zachowanie próbuje powiedzieć nam nasz pupil.

NIEZŁE PSY

Premiera 10 maja o godz. 15:00 na NATIONAL GEOGRAPHIC WILD

Psy, które doświadczyły ogromnej traumy, często borykają się z zaburzeniami zachowania i wynikającą z lęku agresją, co uniemożliwia im funkcjonowanie u boku człowieka. Behawiorysta Matt Beisner wykorzystuje szczególne metody, by pomóc nie tylko zwierzętom, ale także ich właścicielom w odnalezieniu wspólnego języka.

CO POTRAFIĄ PSY

Premiera  24 maja o godz. 15:00 na NATIONAL GEOGRAPHIC WILD

W tej zaskakującej serii dokładnie przyjrzymy się nadzwyczajnym psim cechom. Od czasów starożytnych psy towarzyszą człowiekowi nie tylko jako wierni kompani, ale i odważni pomocnicy - strażnicy, ratownicy, myśliwi czy pasterze. Obecnie doskonale sprawdzają się również jako terapeuci dla ludzi z zespołem stresu pourazowego, a dzięki swoim zadziwiającym talentom potrafią nawet wykrywać nowotwór i przewidywać napady padaczki. Poznajmy historię psów o nadzwyczajnych zdolnościach!

CESAR MILLAN: HISTORIA ZAKLINACZA PSÓW

Premiera 31 maja o godz. 14:00 na NATIONAL GEOGRAPHIC WILD

Inspirująca historia życia i sukcesu Cesara Millana – od ubogiego, nielegalnego imigranta, po zdobywcę tytułu mistrza wśród psich behawiorystów. Droga, którą przebył najsłynniejszy psi trener, uczy nadziei i determinacji oraz pokazuje, jak dużo można nauczyć się od czworonożnego przyjaciela.

CZY TWÓJ PIES JEST GENIUSZEM?

Emisja 10 maja o godz. 14:00 na NATIONAL GEOGRAPHIC WILD

Dr Brian Hare opracował przełomową serię testów naukowych, które z powodzeniem przeprowadzić można w domu, żeby sprawdzić, jak dobrze znamy swoje psy. W programie zaprezentowany zostanie szereg ćwiczeń pozwalających określić, w jakich obszarach nasi czworonożni przyjaciele wyróżniają się szczególną inteligencją i sprytem, a jakie sprawiają im trudność.

PSIAKI W WIELKIM ŚWIECIE

Emisja 17 maja o godz. 14:00 na NATIONAL GEOGRAPHIC WILD

Szczenięcy świat w najlepszym wydaniu! To zestawienie zabawnych filmików autorstwa właścicieli maluchów, uzupełnione o ciekawostki na temat rozwoju psów.

PSIA SZKOŁA ŻYCIA

Emisja 17 maja o godz. 15:00 na NATIONAL GEOGRAPHIC WILD

Co roku ćwierć miliona ludzi adoptuje szczeniaka. Wspólnie z psimi trenerami przez 8 tygodni towarzyszymy osobom, które zdecydowały się na ten krok. Przyglądamy się więzom, jakie rodzą się między psami, a ich opiekunami.

FOTOPSIAKI

Emisja 24 maja o godz. 14:00 na NATIONAL GEOGRAPHIC WILD

Kaylee i Sam pomagają schroniskowym psiakom w nietypowy sposób - ich praca polega na fotografowaniu szczeniaków i ukazywaniu światu ich ukrytych talentów. Przy odrobinie szczęścia, zdjęcia mogą zostać użyte w reklamach.

SZCZENIAKI RZĄDZĄ

Emisja 31 maja o godz. 15:00 na NATIONAL GEOGRAPHIC WILD

Sześć rodzin podejmuje decyzję, która zmieni ich życie – postanawiają przygarnąć szczeniaka. Czeka ich wybór psa, trauma pierwszych nocy, ząbkowanie i trudności podczas szkolenia. Nie obejdzie się bez płaczu, załamywania rąk, ale i mnóstwa śmiechu.

CYKL „BOHATERKI ŚWIATA ZWIERZĄT” – od 27 maja co środę od godz. 20:00

W maju na antenie National Geographic Wild rozpoczną się również cykliczne spotkania z niezwykłymi kobietami, dla których opieka nad najbardziej osobliwymi zwierzętami to codzienność. Wśród nich jest dr Susan Kelleher, znana jako „Weterynarz do zadań specjalnych”.

WETERYNARZ OD ZADAŃ SPECJALNYCH: SUPERBOHATERKI!

Premiera w środę 27 maja o godz. 20:00 na NATIONAL GEOGRAPHIC WILD\

Doktor K - fascynująca kobieta, która od młodzieńczych lat poświęca się leczeniu egzotycznych zwierząt - wraz z zespołem specjalistów prowadzi na Florydzie nietypową klinikę weterynaryjną, odwiedzaną przez równie niezwykłych pacjentów. Małpy, kozy, egzotyczne ptaki, gady czy świnie – każdy przypadek jest inny i wymaga indywidualnego podejścia. Zaangażowanie pracowników kliniki jest ogromne, bez względu na to, czy pacjentem jest niepozorny jeż czy potężny boa. Zobaczymy najciekawsze przypadki, z którymi zetknęła się pani weterynarz.

CYKL „OBLICZA EUROPY” – od 2 maja co sobotę od godz. 14:00

Choć wielu z nas musiało odwołać plany na majówkę, z National Geographic Wild podróż do najpiękniejszych zakątków Starego Kontynentu nadal jest możliwa!

DZIKIE OSTOJE EUROPY

Emisja 2 maja o godz. 14:00 na NATIONAL GEOGRAPHIC WILD

Na dzikich terenach Europy znajdują się jedne z najbardziej złożonych i najpiękniejszych siedlisk na świecie. Życie na tym kontynencie ukształtowało się nie tylko przez klimat, ale i zróżnicowany teren - granice rozciągają się od północnych krain lodu i śniegu do suchych brzegów Morza Śródziemnego.

DZIKA ROSJA – MORZA  

Emisja 9 maja o godz. 14:00 na NATIONAL GEOGRAPHIC WILD

Położone między Kamczatką, japońską wyspą Hokkaido i Kurylami Morze Ochockie to jeden z największych nieskażonych ludzką działalnością akwenów na Ziemi.  Dzikie tereny Rosji to dziewiczy region, który wśród imponujących łańcuchów górskich, bezkresnych lasów i aktywnych wulkanów zamieszkują miliony zwierząt.

DZIKA WIELKA BRYTANIA

Emisja 16 maja o godz. 14:00 na NATIONAL GEOGRAPHIC WILD

Seria prezentuje ukryte życie zwierząt zamieszkujących Wyspy Brytyjskie – zarówno przedstawicieli powszechnie znanych gatunków, jak i tych bardziej tajemniczych. Od wybrzeży Kornwalii po Szetlandy, od plaż Norfolku po klify Anglesey – ten program jest hołdem dla zachwycającej brytyjskiej przyrody.

DZIKIE WYSPY EUROPY

Emisja 23 maja o godz. 14:00 na NATIONAL GEOGRAPHIC WILD

Głęboko na Atlantyku tworzą się nowe wyspy, bardzo powoli, wzdłuż starożytnych szczytów Azorów. Niektóre ze wschodzących wysp tylko centymetrami wystają ponad taflę wody. Jak dżungla znalazła drogę do rozsianych na oceanie niegościnnych skał? Odpowiedzią są ptaki, które przybyły tu z nasionami. Są one w pewnym sensie założycielami wysp.

DZIKA PÓŁNOC EUROPY

Emisja 30 maja o godz. 14:00 na NATIONAL GEOGRAPHIC WILD

W Skandynawii wraz z kolejną porą roku, jesienne kolory ustępują miejsca zimowej bieli. Norweskie wybrzeże, z którego kiedyś wikingowie wyruszali na swe podboje, urzeka masywnymi fiordami, wysokimi górami i historią śmiałych odkrywców. Tutaj pozostałości dawnych cywilizacji otacza dzika przyroda.

NAJDZIWNIEJSZE SMAKI AZJI

Premiery w soboty od 16 maja o godz. 15:00 na NAT GEO PEOPLE

Zapalona podróżniczka Rosalyn Lee (znana również jako Rozz) wybiera się w poszukiwaniu najbardziej dziwacznych smaków do Azji. Od oślizgłych robaków bagiennych po przysmaki z krokodyla, Rozz kosztuje najbardziej wymyślnych lokalnych potraw w Japonii, Wietnamie, Kambodży, Tajwanie, Tajlandii, Korei, Indonezji i na Filipinach. Odkrywa też historie stojące za tym dziwacznym menu. Czy to egzotyczne jedzenie uliczne, tradycyjne dania, czy nawet haute cuisine, Rozz jest gotowa spróbować wszystkiego!

Czytany 731 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 27 kwiecień 2020 15:11

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama


Reklama

Reklama