cinema.pl Artykuły

czwartek, 30 kwiecień 2020 15:21

Od dziś przygody rezolutnej BASI na VOD!

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Wszystkie odcinki kultowego polskiego serialu „Basia” to propozycja na rodzinną majówkę pełną przygód i humoru z budującym przesłaniem. Premiera odbędzie się w ramach Kino Dzieci Prezentuje #MądreFilmyOnline, czyli selekcji bezpiecznych, wartościowych filmów dla dzieci dostępnych bez wychodzenia z domu. 

 

Kino Dzieci Prezentuje #MądreFilmyOnline PREMIERA na VOD Basia serial

Basia to pięcioletnia bohaterka każdego przedszkolaka. Mieszka w mieście z rodzicami, dwójką braci, żółwiem Kajetanem i pluszowym przyjacielem Miśkiem Zdziśkiem. Czasami Basia, jak każdy przedszkolak, napotyka wielkie problemy, z którymi musi sobie poradzić. „Basia” to adaptacja książek z kultowej serii stworzonej przez Zofię Stanecką i Mariannę Oklejak. 

Skrzące się humorem i urzekające wnikliwym spojrzeniem przygody pięcioletniej dziewczynki i jej przyjaciół pokazują świat bliski każdej rodzinie. Basię kochają i od lat śledzą jej przygody, zarówno dzieci jak i dorośli. Aktorka Maria Seweryn, której głos znają dzieci słuchające audiobooków z Basią, przyznaje, że: Basia jest jedną z naszych ulubionych postaci bo Zofii Staneckiej udało się stworzyć postać dziewczynki z mocnym charakterem, z niezwykłą wrażliwością i z wielkim poczuciem humoru. Basia jest też zawsze świetnym pretekstem do rozmów ze swoimi dziećmi. Polecam wszystkim rodzicom, dzieciom i ciociom też! 

Link do zaproszenia Marii Seweryn: https://youtu.be/aENlgr6Sc9s

Wszystkie odcinki „Basi” (zebrane w zestawy „Basia”, „Basia 2”, „Basia 3”) dostępne będą od 30 kwietnia za niewielką opłatą na platformie vod.pl.

Za produkcję serii „Basia” odpowiada Grupa Smacznego – jedno z najbardziej aktywnych i innowacyjnych studiów animacji w Polsce. Działa od ponad 12 lat i specjalizuje się w animacji 2D. Partnerem serii jest wydawca książek o przygodach Basi - Wydawnictwo EGMONT.

Kino Dzieci Prezentuje #MądreFilmyOnline

Premierę BASI widzowie zobaczą w ramach cyklu Kino Dzieci Prezentuje #MądreFilmyOnline, czyli zebranej w jednym miejscu na stronie: www.kinodzieci.pl/filmy-kino-dzieci-on-line selekcji ponad 20 tytułów dla młodych widzów dopasowanych do wieku odbiorców oraz specjalnie przygotowanych wideo tutoriali z zabawami plastycznymi oraz materiałami do rozmowy z dziećmi na temat zagadnień poruszanych w animacji. 

Kino Dzieci Prezentuje #MądreFilmyOnline to bezpieczne kino, gwarantujące dobrą zabawę i inspirujące do rozmowy, filmy dostępne w cyklu idealnie nadają się nie tylko do wspólnego oglądania z dziećmi w domu, ale i do wspólnej zabawy. 

Dorosłym po obejrzeniu filmów polecamy cykl „Okiem psychologa”, czyli opracowane przez psychologów i pedagogów materiały, które wyszczególniają najważniejsze obszary tematyczne filmu i wyszczególniają kwestie, które można rozwinąć w rozmowie po seansie.

Wspaniałym urozmaiceniem domowego seansu dla dzieci będą bezpłatne warsztaty plastyczne online przygotowane  przez Michalinę „Miśkę” Drygasiewicz - animatorkę, która na co dzień pracuje z dziećmi w Kinie Nowe Horyzonty oraz w ogólnopolskim programie Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej.

 

Więcej informacji na www.kinodzieci.pl

Czytany 367 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 30 kwiecień 2020 15:25

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama