cinema.pl Artykuły

piątek, 08 maj 2020 11:59

Władza - przekleństwo czy błogosławieństwo? / #zostańwdomu

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Od kilku tygodni gorąco jest na naszej scenie politycznej. Zainspirowało nas to do stworzenia poniższego zestawu.

 

Korona - dzisiaj kojarzy się negatywnie, ale od wieków to symbol władzy! Czy władza to błogosławieństwo czy przekleństwo? A może jedno i drugie? Aby się przekonać, obejrzyj trzy porywające i pełne namiętności dramaty kostiumowe, w gwiazdorskiej obsadzie: „Makbet” z Michaelem Fassbenderem, „Księżna” z Keirą Knightley, „Kochanek królowej” z Alicią Vikander i Madsem Mikkelsenem.

 

KSIĘŻNA

Wyróżniona Oscarem i nagrodą BAFTA za najlepsze kostiumy opowieść o księżna Georgianie Cavendish (Keira Knightley), która wiodła ekstrawaganckie, pełne politycznych

i miłosnych intryg życie.

Już jako szesnastolatka wyróżniała się wśród innych arystokratek urodą i wdziękiem, wzbudzając tym samym zachwyt wszystkich mężczyzn. Udało się jej zwrócić uwagę samego księcia Devonshire (Ralph Fiennes). Perspektywa małżeństwa z tak wysoko postawionym człowiekiem i możliwość awansu społecznego, sprawiły że Georgiana odrzuciła zakochanego w niej Charlesa Grey'a. Jednak wbrew jej wyobrażeniu życie u boku Księcia nie przypominało bajki, a młoda Księżna szybko poznała gorzki smak życia na dworze. To historia niezwykłej kobiety, która była uwielbiana i znana z tego, że chciała być wierna swojej namiętności, historia kobiety, która musiała zapłacić za to wysoką cenę.

Zobacz na: ipla.tv

 

KOCHANEK KRÓLOWEJ

Nominowana do Ocara i wyróżniona dwoma Srebrnymi Niedźwiedziami w Berlinie, oparta na faktach historia królewskiego trójkąta miłosnego.

Opowieść o słynnym romansie duńskiej królowej Karoliny Matyldy Hanowerskiej, żony króla Chrystiana VII z wpływowym politykiem Johannem Friedrichem Struensee, który doprowadził do rewolucji pałacowej, rozwodu królewskiej pary i wygnania królowej z Danii. Dramat kostiumowy, w którym fascynująca gra nieprzewidywalnych uczuć i namiętności rozgrywa się na tle walki o idee Oświecenia.

Zobacz na: ipla.tv

 

MAKBET

Nominowana do Złotej Palmy w Cannes ponadczasowa opowieść o żądzy władzy, zdradzie, pasji i szaleństwie. Krwawa gra o tron w średniowiecznej Szkocji z Michaelem Fassbenderem i Marion Cotillard w rolach głównych.

Wiedźmy przepowiadają, wracającemu z wojennej wyprawy lordowi Makbetowi, świetlaną przyszłość. Budzące się w nim ambicje i żądzę władzy podsyca Lady Makbet. Prorocze słowa czarownic spełnią się, ale jego droga na tron spłynie krwią, a korona na jego skroniach okupiona zostanie szaleństwem.

Zobacz na: Netflix, vod.pl, pl.chilli.com, player.pl

Czytany 412 razy Ostatnio zmieniany piątek, 08 maj 2020 12:03

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama