cinema.pl Artykuły

wtorek, 12 maj 2020 17:10

Jakub, Mimmi i gadające psy na VOD!

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Piękna animacja o dziecięcej odwadze oraz szacunku wobec zwierząt, ludzi i miejsc od dziś do zobaczenia na VOD. Historia dwójki młodych mieszkańców kultowej dzielnicy Rygi - Maskaczki, którzy w obliczu bierności dorosłych biorą sprawy w swoje ręce! „Jakub, Mimmi i gadające psy” to polsko-łotewska koprodukcja nagrodzona podczas 6. MFF Kino Dzieci. Premiera odbywa się w ramach Kino Dzieci Prezentuje #MądreFilmyOnline, czyli selekcji bezpiecznych, wartościowych filmów dla dzieci dostępnych bez wychodzenia z domu.

 

10-letni Jakub mieszka w centrum Rygi. Na co dzień pochłania go rysowanie. Jest zafascynowany planowaniem miast ponieważ w przyszłości chce zostać, tak jak jego ojciec, architektem. Pewnego dnia tata oznajmia mu, że będzie musiał spędzić tydzień ze swoją kuzynką Mimmi i wujkiem “Orłem” w dzielnicy na obrzeżach miasta zwanej przez tubylców Maskaczką.

Jakub wkracza w inny, nieznany świat  a do tego niespecjalnie dogaduje się ze swoją kuzynką Mimmi. Sytuacja zmienia się, gdy poznaje okoliczne psy z Bossem na czele. Razem z Mimmi i zaprzyjaźnionymi psami, które potrafią mówić ludzkim głosem, podejmuje walkę o zatrzymanie budowy drapacza chmur w miejscu ukochanego przez Mimmi parku.  Nie ma czasu do stracenia, trzeba działać, ale nie jest to łatwe, kiedy przyjaźń i zaufanie co chwila poddawane są próbie. 

Podczas 6. MFF Kino Dzieci animacja „Jakub, Mimmi i gadające psy” otrzymała główną nagrodę Jury Dziennikarzy. W uzasadnieniu czytamy: Za empatyczne, wrażliwe i atrakcyjne artystycznie ukazanie historii, która zaskakuje oryginalnością a zarazem porusza ważne współczesne problemy kulturowe i cywilizacyjne świata dzieci i dorosłych.

 

 

„Jakub, Mimmi i gadające psy” jest animacją typu cut-out. Współproducentem filmu jest polskie studio animacji 2D – Letko. Urok historii podkreśla muzyka Krzysztofa A. Janczaka.

 

 

 

 

Film dostępny jest za niewielką opłatą na platformie: cineman.pl, vod.pl, player.pl

 

 

Więcej informacji na: www.kinodzieci.pl

Czytany 388 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 12 maj 2020 17:16

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama