cinema.pl Artykuły

wtorek, 30 czerwiec 2020 13:04

Największy Sharkfest w historii

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

National Geographic Wild dotrzymuje tradycji i jak co roku wchodzi do gry z ulubionym przez fanów, wakacyjnym cyklem SHARKFEST! Od 5 lipca przez 3 tygodnie National Geographic Wild pokaże starcia fascynujących oceanicznych atletów i zrelacjonuje zmagania rozgrywające się na wodnej arenie.

 

Aż 16 oryginalnych, premierowych produkcji prosto z bogatej biblioteki National Geographic czynią Sharkfest 2020 największym jak do tej pory widowiskiem poświęconym rekinom! Kolejna edycja corocznej antenowej fiesty, pokazująca największych rywali podwodnego świata w ich naturalnym środowisku, rozpocznie się 5 lipca na National Geographic Wild. 

Przez 3 tygodnie, codziennie o godz. 18:00 zobaczymy  produkcje tak wciągające, że kolejne dni lata, niczym zwinna płotka, przemkną niezauważenie.

Wśród tytułów znajdziemy m.in. Atak żarłacza tępogłowego - poświęcony pretendentowi do tytułu najbardziej niebezpiecznego rekina na świecie, jak również Atak rekina - klasyk Sharkfestu, badający zagadki niespodziewanych ataków tych drapieżników na ludzi. W Rekinach z Trójkąta Bermudzkiego biolog morski śledzi nieuchwytnego żarłacza tygrysiego, aby odkryć jego związek z najbardziej tajemniczym miejscem na mapie świata. Natomiast w dokumencie Rekin kontra waleń widzowie będą mieli okazję przyjrzeć się niezwykłemu konfliktowi, który ukazuje nieznane dotąd strategie naturalnych zabójców wielorybów.

Czas zacząć tegoroczne igrzyska najlepszych premierowych produkcji dokumentalnych, czystej rozrywki i niepohamowanych emocji! Sharkfest - od 5 lipca, codziennie o godz. 18:00 na National Geographic Wild. 

Sharkfest 2020

Pełna ramówka oryginalnych programów emitowanych w ramach cyklu na National Geographic Wild:

NAJGROŹNIEJSZE REKINY AMERYKI

America's Deadliest Sharks

Premiera w niedzielę 5 lipca o godz. 18:00

W oceanach wokół Stanów Zjednoczonych żyje 175 gatunków rekinów. Choć większość z nich nie stanowi zagrożenie dla ludzi, to właśnie u wybrzeży USA co roku dochodzi do największej liczby przypadków agresji tych drapieżników wobec ludzi. Rekiny atakują tu częściej, niż w pozostałych częściach świata razem wziętych. Których gatunków powinniśmy obawiać się najbardziej?

POTWORY Z MROCZNYCH OTCHŁANI

What the Shark?

Premiera w poniedziałek 6 lipca o godz. 18:00

Zapuszczając się 2400 metrów w głąb oceanu, ekipa programu przygląda się rzadko spotykanym zachowaniom rekinów. Dogłębnie bada przy tym ekosystem, w którym przystosowanie się ma kluczowe znaczenie dla przetrwania. W mrocznej pustce, gdzie atramentowa ciemność utrudnia drapieżnikom znalezienie ofiary panuje ciśnienie, które może rozerwać ciało na kawałki. Dlatego upiorna banda żywych potworów musi działać razem, by przeciwstawić się trudnościom życia pod powierzchnią.

NAJWIĘKSZY REKIN BIAŁY: HAWAJSKA WYPRAWA

World's Biggest Great White? Expedition Hawaii

Premiera we wtorek 7 lipca o godz. 18:00

W styczniu 2019 roku u wybrzeży Oahu, jednej z wysp archipelagu Hawajów, pojawiają się trzy wielkie rekiny białe. Badacze podejrzewają, że jeden z olbrzymów to Deep Blue, największa samica rekina białego, jaką udało się uchwycić na filmie. To nie wszystko, bo kilka tygodni później na rekina białego natykają się dwaj wędkarze, płynący kajakiem. Najwyższa pora przeanalizować, dlaczego drapieżniki przypływają w te strony.

REKIN KONTRA WALEŃ

Shark vs. Whale

Premiera w środę 8 lipca o godz. 18:00

Rutynowe badanie przy pomocy dronów zmienia się w obserwację krwawej zbrodni, gdy Ryan Johnson, biolog morski z RPA, filmuje długopłetwca atakowanego i strategicznie topionego przez wielkiego białego rekina. Nikt wcześniej nie zaobserwował takiego zachowania. Powoduje to całkowitą zmianę perspektywy spojrzenia na stworzenie, które Johnson badał przez całe swoje życie. By zgłębić tajemnice zjawiska, naukowiec śledzi migrujące walenie, mapując miejsca, które mogą narazić je na niebezpieczeństwo. Rzuca tym samym nowe światło na żarłacze białe, próbując dowiedzieć się, jak i dlaczego stają się one zabójcami wielorybów.

GŁOWOMŁOT : FASCYNUJĄCY ŁOWCA

Mega Hammerhead: Ultimate Predator

Premiera w czwartek 9 lipca o godz. 18:00

Głowomłoty olbrzymie to wyspecjalizowani, wytrawni drapieżnicy, którzy coraz częściej pojawiają się w wodach przybrzeżnych. Biolog morski, doktor Neil Hammerschlag, wykorzystuje okazję, by lepiej zbadać te majestatyczne ryby. Naukowiec ma jeden cel: chce poznać ich dzienne i nocne zwyczaje, by lepiej zrozumieć zachowanie podwodnych myśliwych i dowiedzieć się, dlaczego pływają coraz bliżej plaż uczęszczanych przez ludzi.

REKINY KONTRA SURFERZY

Shark vs. Surfer

Premiera w piątek 10 lipca o godz. 18:00

Surferzy nie są jedynymi władcami fal u wybrzeży oceanu. Tuż pod powierzchnią czyhają na nich więksi, groźni królowie tych wód. W Rekiny kontra surferzy udajemy się do najniebezpieczniejszych surferskich spotów na świecie. Usłyszymy mrożące krew w żyłach historie spotkań pierwszego stopnia z rekinami, opowiedziane przez ocalałych. Każdej historii towarzyszy analiza i komentarz najlepszych, światowej sławy biologów morskich, Ryana Johnsona i dr Stevena Kajuiry.

ATAK REKINA

When Sharks Attack

Premiera 11, 12, 18, 19, 23, 24, 25 i 26 lipca o godz. 18:00

Dla rodzin wypoczywających na plażach u wybrzeży oceanów, ułamek sekundy wystarczy, aby zamienić wymarzone wakacje w koszmar. Ataki rekinów najczęściej są nagłe i tragiczne w skutkach. Okoliczności i motywy agresji są trudne do wyjaśnienia, przez co intrygują lokalnych mieszkańców i naukowców. W programie eksperci analizują niebezpieczne spotkania ludzi z rekinami, by znaleźć odpowiedzi na pytanie, dlaczego i gdzie dochodzi do tego rodzaju zdarzeń? Bohaterowie serii liczą na to, że jeśli tylko uda się zrozumieć zachowanie morskich stworzeń, będziemy w stanie ograniczyć liczbę ataków.

NA TROPIE OLBRZYMIEGO ŻARŁACZA

World’s Biggest Tiger Shark?

Premiera w poniedziałek 13 lipca o godz. 18:00

Wyróżniony nagrodą Emmy autor zdjęć, Andy Casagrande, i biolog morski Kori Garza podróżują do odległej laguny Polinezji Francuskiej. Poszukają tam największego na świecie żyjącego rekina tygrysiego, Kamakai. Udaje im się dokonać niezwykłego odkrycia i po raz pierwszy w historii uchwycić na filmie kooperacyjną taktykę łowiecką dwóch młodych rekinów tygrysich!

REKINY Z TRÓJKĄTA BERMUDZKIEGO

Sharks of the Bermuda Triangle

Premiera we wtorek 14 lipca o godz. 18:00

Trójkąt Bermudzki to ponad 129 tys. kilometrów kwadratowych tajemnic - zaginionych samolotów, zatopionych statków, zepsutych kompasów, a nawet legend o Atlantydzie. W rzeczywistości jego największym cudem mogą okazać się… rekiny. Przez lata biolog morski, dr Austin Gallagher, prowadził badania w tej okolicy, by znaleźć sekretne tereny lęgowe rekinów tygrysich. Śledząc nieuchwytnego osobnika o imieniu Mabel, naukowiec próbuje odkryć najbardziej nieodgadnione miejsce stworzone przez Matkę Naturę.

NAJSŁYNNIEJSZE REKINY ŚWIATA

Most Wanted Sharks

Premiera w środę 15 lipca o godz. 18:00

Spośród milionów rekinów w naszych oceanach, kilka wybranych gatunków jest tak fascynujących, że stały się wręcz celebrytami na skalę światową - z rzeszą fanów i obserwujących. W tej produkcji biolog morski, Jeremiah Sullivan, zgłębia najbardziej sensacyjne historie o rekinach z podwodnej alei sław. To okazja, by spotkać się oko w oko z rekinem tak ogromnym, że zwykły żarłacz jest dla niego kolacyjnym przysmakiem. Tymczasem, inny oceaniczny idol publiczności potrafi wyskoczyć z wody na wysokość… 30 metrów!

REKINY W KRAINIE WULKANÓW

Volcano Sharks

Premiera w czwartek 16 lipca o godz. 18:00

Niewiele rzeczy na świecie budzi w ludziach tyle strachu, co wulkany oraz rekiny. Są zakątki, w których trzeba uważać na oba te zagrożenia. W wodach otaczających wulkany panują często idealne warunki dla życia drapieżnych ryb. Niekiedy może to stanowić poważny problem.

REKINY NA POLIGONIE

Zero Shark Thirty

Premiera w piątek 17 lipca o godz. 18:00

Co się dzieje, kiedy postrach mórz, rekin biały, zamieszkuje wody opływające bazę najpotężniejszej jednostki specjalnej na świecie, US Navy SEALs? U wybrzeży Coronado Beach w południowej Kalifornii, gdzie trenują żołnierze ze słynnego oddziału, pojawia się coraz więcej rekinów. Okazuje się, że właśnie tędy przebiega trasa migracyjna drapieżników, łącząca Wyspy Farallońskie na północy z wyspą Guadalupe na południu. Ile rekinów rzeczywiście żyje w tych wodach?

ATAK ŻARŁACZA TĘPOGŁOWEGO

Raging Bullshark

Premiera w poniedziałek 20 lipca o godz. 18:00

Żarłacze tępogłowe wkraczają na ring w starciu o tytuł najgroźniejszego gatunku ryb, idąc łeb w łeb z legendarnymi rekinami białymi i tygrysimi. W miarę, jak w efekcie zmian klimatycznych temperatura wód oceanicznych podnosi się, terytorium agresywnego rekina tępogłowego rośnie, co prowadzi do zwiększenia liczby ataków. Zespół ekspertów stara się wyjaśnić, dlaczego tej wyjątkowy gatunek może stać się najniebezpieczniejszy na świecie.

SEKRETY ŻARŁACZA TĘPOGŁOWEGO

Secrets of the Bull Shark

Premiera w środę 22 lipca o godz. 18:00

Wielu ekspertów uważa rekiny tępogłowe za najgroźniejszy istniejący gatunek, jednak tak naprawdę wciąż niewiele o nich wiadomo. Program odkrywa tajemnicę tych krwiożerczych gigantów: jak migrują i jak polują. Biolog morski, dr Ryan Daly, wspierany przez zespół naukowców, wykorzystuje najnowocześniejszą technologię do zbadania ruchów i zachowania rekinów. Ma nadzieję na lepsze zrozumienie, dlaczego coraz bardziej zbliżają się do terenów, na których przebywają ludzie.

REKINY KONTRA DELFINY: ZABÓJCZE STARCIE

Sharks vs. Dolphins: Blood Battle

Premiera w sobotę 25 lipca o godz. 19:00

Pod spokojną taflą oceanicznej wody toczy się wojna: rekiny kontra delfiny. Mimo że te stworzenia dzielą przestrzeń życiową od tysiącleci, naukowcy dopiero teraz zaczynają rozumieć tę złożoną relację. Ekipa programu podąża śladami ekspertów, którzy udają się do epicentrum tej dzikiej jatki - Shark Bay w Australii, aby odkryć tajemnice boju rekinów i delfinów. Nowe badania pozwalają spojrzeć świeżym okiem na rekiny, a najnowocześniejsza technologia zapewnia doskonały obraz tego rzadko obserwowanego konfliktu.

Czytany 354 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 30 czerwiec 2020 13:07

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama