cinema.pl Artykuły

czwartek, 02 lipiec 2020 12:30

Aleksandra Terpińska nową reżyserką bluebird artists

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Impresariat bluebird artists, który reprezentuje już ponad 20 twórców ze świata filmu i reklamy właśnie nawiązał współpracę z kolejną niezwykle obiecującą reżyserką. Jest nią Aleksandra Terpińska – autorka filmów dokumentalnych, filmów krótkometrażowych, reklam czy teledysków, laureatka nagród i wyróżnień na licznych światowych festiwalach filmowych. 

 

Aleksandra Terpińska, absolwentka Szkoły Filmowej w Katowicach, jest reżyserką i autorką scenariuszy. Już na studiach zaczęła tworzyć własne filmy, które były pokazywane na najważniejszych festiwalach. Pierwsze doświadczenia zdobywała m.in. asystując Wojtkowi Szmarzowskiemu. W reklamie współpracowała m.in. z Maybelline, Idea Bank, czy Oriflame.

Jej film „Najpiękniejsze Fajerwerki Ever” był pokazywany w sekcji Tydzień Krytyki na 70 Festiwalu Filmowym Cannes w 2017 roku, gdzie otrzymał dwie nagrody: Nagrodę CANAL+ oraz Rail d’Or. Jej film dyplomowy „Ameryka” oraz pierwszy krótki metraż „Święto Zmarłych” zdobyły uznanie na licznych festiwalach w Polsce i na świecie. Aleksandra jest również autorką dokumentów „Pierwszy raz” i „Czeski łabędź”.

 

W roku 2019 rozpoczęła prace nad debiutem fabularnym „Inni ludzie” będącym adaptacją książki Doroty Masłowskiej.

Portfolio Aleksandry można obejrzeć na stronie bluebird artists: 

BLUEBIRD ARTISTS // Aleksandra Terpińska

Impresariat reprezentował reżyserkę na rynku reklamowym.

 

Czytany 423 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 02 lipiec 2020 12:33

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama


Reklama

Reklama