cinema.pl Artykuły

czwartek, 09 lipiec 2020 11:54

Wyjątkowy projekt filmowy powraca po 10 latach

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

YouTube Originals ma przyjemność ogłosić, że producenci wykonawczy Ridley Scott („Marsjanin”, „Gladiator”) i Kai Hsuing („Władcy chaosu”) wraz z reżyserem Kevinem Macdonaldem („Whitney”, „Jeden dzień września”, „Ostatni król Szkocji”), stworzą nowy film „Dzień z życia 2020” („Life In A Day 2020”), dziesięć lat po oryginalnym dokumencie “Dzień z życia”. 

 

Zachęcamy miliony ludzi na całym świecie, aby w sobotę, 25 lipca, sfilmowało swój dzień z życia i opowiedziało swoją historię. Nagrania będzie można przesyłać na stronie lifeinaday.youtube przez jeden tydzień - od 25 lipca do 2 sierpnia.  

Obraz ma na celu pokazanie jak wygląda typowy dzień w tych trudnych dla wszystkich czasach z wielu różnych perspektyw i zostanie stworzony w całości z nadesłanych materiałów i będzie montowany przez 5 miesięcy. Jego premiera odbędzie się na Festiwalu Filmowym Sundance oraz na platformie YouTube w 2021 r. 

Jest to już druga odsłona projektu “Dzień z życia”. W lipcu 2010 r. dziesiątki tysięcy osób zdecydowało się chwycić za kamery i pokazać swój dzień. Dzięki ponad 80 000 klipów przesłanych z 189 krajów, “Life in a Day” stało się największym projektem filmowym, jaki kiedykolwiek powstał. Z 4500 godzin materiału Kevin Macdonald i jego zespół stworzyli 90-minutowy film, który miał premierę na Festiwalu Filmowym Sundance w 2011 r. Obraz był również wyświetlany w kinach na całym świecie i uzyskał ponad 16 milionów wyświetleń na YouTube. 

 

 

Więcej informacji znajdą Państwo w naszym oficjalnym blogpoście TUTAJ. 

https://polska.googleblog.com/2020/07/dzien-z-zycia-2020-r-waczcie-swoje.html

 

Trailer projektu dostępny jest natomiast TUTAJ. 

Czytany 267 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 09 lipiec 2020 11:58

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama