cinema.pl Artykuły

czwartek, 09 lipiec 2020 12:18

„Pettson i Findus – Wielka wyprowadzka” w kinach już od 31 lipca!

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Kiedy z małego kotka robi się większy kot, to już nic nie będzie takie jak dawniej. Przekonuje się o tym Pettson, kiedy jego (dotychczas) mały koci podopieczny, Findus, dorasta i nabiera coraz to większej samodzielności. Kolejne przygody Pettsona i jego kota Findusa, znanych zarówno z serii książek, jak i filmu „Pettson i Findus – Najlepsza Gwiazdka”, wkrótce w kinach!

 

31 lipca 2020 do kin trafi ekranizacja przygód bohaterów znanej serii książek, zatytułowana „Pettson i Findus – Wielka wyprowadzka”. Film wcześniej prezentowany był podczas 6. MFF Kino Dzieci, gdzie spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem przez najmłodszą publiczność. Teraz do obejrzenia będzie w kinach studyjnych i lokalnych w całej Polsce. W weekend 15-16 sierpnia do obejrzenia będzie także w sieci kin Helios.

Cykl książek o Pettsonie i Findusie autorstwa Svena Nordqvista podbił serca milionów młodych czytelników na całym świecie. To jedna z bardziej rozpoznawalnych serii literatury dla dzieci. W ciągu 10-letniej przyjaźni polskich odbiorców z Pettsonem i Findusem do rąk dzieci trafiło kilkadziesiąt tysięcy egzemplarzy książki. Podczas tegorocznych wakacji fani serii będą mieli okazję spotkać swoich ulubionych bohaterów – tym razem na dużym ekranie.

Film „Pettson i Findus – Wielka wyprowadzka” jest zabawną i mądrą opowieścią o jednym z największych życiowych wyzwań - o dorastaniu i zmianach, jakie się z nim wiążą zarówno dla dziecka, jak i jego opiekuna.

Żywiołowy Findus pewnego ranka odkrywa, że nie mieści się w swoim dotychczasowym łóżku. Daje to początek następującym po sobie zmianom: najpierw Findus potrzebuje nowego łóżka, potem coraz więcej swojej przestrzeni, aż w końcu... chce się wyprowadzić! Idealnym rozwiązaniem wydaje się przeprowadzka do wybudowanego specjalnie przez Pettsona domku zabaw. Ale chodzący swoimi ścieżkami Findus wyobraża sobie swoją przeprowadzkę zupełnie inaczej. 

Jak potoczą się losy tej dwójki lubianych przez dzieci bohaterów? 

 

Film w kinach od 31 lipca 2020 r. 

Zobacz zwiastun na: https://youtu.be/iLA0DQuucbw 

„Pettson i Findus – Wielka wyprowadzka” tytuł oryginalny: Pettersson und Findus - Findus zieht um

 

reżyseria: Ali Samadi Ahadi

kraj i rok produkcji: Niemcy, 2018

kategoria wiekowa: 4+

wersja językowa: dubbing

występują: Stefan Kurt, Marianne Sägebrecht, Max Herbrechter

scenariusz: Thomas Springerna podstawie książki Svena Nordqvista

zdjęcia: Mathias Neumann

montaż: Andrea Mertens

muzyka: Ali N. Askin

produkcja: Bertram Strauß 

film współfinansowany przez Program Kreatywna Europa

dystrybucja w Polsce: Stowarzyszenie Nowe Horyzonty

 

Materiały do fimu na FTP: https://c.nowehoryzonty.pl/index.php/s/U0Wwo88HNpAhfDE

Więcej na: www.kinodzieci.pl 

Czytany 203 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 09 lipiec 2020 12:26

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama