cinema.pl Artykuły

poniedziałek, 13 lipiec 2020 12:00

Komu warto wierzyć? Błyskotliwy koreański debiut w kinach od 31 lipca

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

 

Komu warto wierzyć? Błyskotliwy koreański debiut w kinach od 31 lipca. Niezwykła wizualna wrażliwość i jazzujące poczucie rytmu: reżyserka Yi Ok-seop została okrzyknięta nadzieją niezależnego koreańskiego kina, a jej pełen kolorów debiutancki film "Maggie" w samym środku lata trafi na polskie ekrany. 

 

"Maggie" to historia krążąca wokół młodej pielęgniarki i jej chłopaka, którzy w pełnej absurdów rzeczywistości szukają odpowiedzi na kluczowe życiowe pytania. Reżyserka z lekkością opowiada o wyzwaniach dzisiejszego świata, łącząc czarny humor z zamkniętą w urokliwych kadrach melancholią. W jej świecie na sali operacyjnej świeci światło w kolorze flaminga, a na ulicach Seulu z niewyjaśnionego powodu pojawiają się ogromne kratery. Od dziur w chodnikach ważniejsze są jednak wyrwy w relacjach międzyludzkich: czy mocą zaufania można je naprawić?

Sukces filmu "Parasite" potwierdził niedawno doskonałą kondycję południowokoreańskiego kina. "Maggie" jest dowodem, że także młode pokolenie twórców doskonale potrafi łączyć wrażliwość społeczną z niekonwencjonalnymi scenariuszami i błyskotliwą wizualną formą, portretując rzeczywistość koreańskich millenialsów w zaskakujący sposób. 

 

Film będzie można oglądać w kinach studyjnych w całej Polsce od 31 lipca. 

Więcej na stronie piecsmakow.pl

Śledź nas na Facebooku i Instagramie, czytaj blog.piecsmakow.pl, słuchaj podcastów Azja kręci.

Czytany 278 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 13 lipiec 2020 12:03

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama