cinema.pl Artykuły

środa, 15 lipiec 2020 14:39

David Thewlis jako Claude Trepagny w zwiastunie miniserialu „Drwale”

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Zwiastun „Drwali”, najnowszego miniserialu National Geographic, nie pozostawia wątpliwości –  ta fabularna produkcja zaskoczy widzów wyjątkowo mroczną oprawą oraz gęsto utkaną siecią tajemnic, konfliktów i zgubnej żądzy dominacji człowieka nad naturą. Zobacz zapowiedź serialu, poznaj obsadę i bohaterów krwawej historii Nowego Świata, którą w premierowej odsłonie zobaczymy w National Geographic już 2 sierpnia o godz. 22.00 i 23.00.

 

„Słyszysz to? Bóg czuje, że depczemy jego królestwo” – zapowiada złowieszczym tonem David Thewlis, wcielający się w serii „Drwale” w postać Claude’a Trepagny’ego. Mężczyzna, którego widzimy już w pierwszych chwilach zwiastuna najnowszej fabularnej serii National Geographic, to zamożny właściciel ziemski, który przybył do Nowej Francji kuszony obietnicą świetlanej przyszłości. Z chwilą, gdy osadników zaczynają nawiedzać tajemnicze masakry, jasnym staje się, że przybysze z Europy nie zaznają tu spokoju. Ich plany zasiedlenia gęstych lasów Kanady wywołują czyjś brutalny sprzeciw. Huk ścinanych drzew, pożary, ucieczki pod osłoną nocy i krwawe wyroki stają się codziennością bohaterów „Drwali”.

Gdy do Wobik przybywa agent żądnej ziemi i szybkich zysków Kompanii Zatoki Hudsona, Hamish Goames, w którego postać wciela się Aneurin Barnard, szybko przekonuje się, że wiedza i prawda, o tym, co dzieje się w osadzie to „realny pieniądz”. Mieszkańcy Nowego Świata podchodzą do udzielania informacji niczym do handlu wymiennego. Wie o tym dobrze Mathilde Geffard (Marcia Gay Harden) - karczmarka, która zna wszystkie sekrety osadników i umie używać tej wiedzy do realizacji własnych celów. 

W miejscu, gdzie każdy może zacząć od zera i być kim chce, trudno odgadnąć, kto jest kim naprawdę. I choć niektórzy, jak Rene Sel (Christian Cooke) przybyli tu, by szczerze oddać się pracy, są też tacy jak Elisha Cooke (Thomas M. Wright) – przemytnik, który uciekł za ocean przed wymiarem sprawiedliwości.

Poznaj wszystkich bohaterów serii „Drwale” i oglądaj premierowe odcinki – od niedzieli, 2 sierpnia, o godz. 22.00 i 23.00 na antenie National Geographic.

 

„Drwale” –  opis postaci:

David Thewlis jako CLAUDE TREPAGNY

Zamożny właściciel ziemski. Człowiek z wielkimi wizjami przyszłości dla Nowej Francji, gdzie chce zaprowadzić cywilizację. Nie zawsze jego szeroko zakrojone plany są do przyjęcia dla osadników. Co w połączeniu z jego skłonnością do romantycznych uniesień i kontrowersyjnymi poglądami na religię, sprowadzi na życie Trepagny’ego nie lada komplikacje.

 

Marcia Gay Harden jako MATHILDE GEFFARD

Karczmarka i prawdziwa twarda zawodniczka w rozgrywkach o przetrwanie. Zna wszystkie sekrety osadników i wie, jak używać tej wiedzy do realizacji własnych celów. To jednak tylko jedno jej oblicze, bo gdy los stawia na jej drodze osieroconą dziewczynkę, która uszła z życiem z brutalnej rzezi kolonistów, potrafi otoczyć ją ciepłem i troską.

 

Aneurin Barnard jako HAMISH GOAMES

Tajemniczy agent, znanej z wyjątkowej chciwości i zachłanności, Kompanii Zatoki Hudsona. Goames przybywa do Wobik razem z Yvonem. Prowadzi tu dochodzenie w sprawie zniknięcia jednego z członków Kompanii. Choć ma jasno wyznaczone cele przez mocodawców, chce przy okazji upiec dwie pieczenie na jednym ogniu, realizując swój ukryty, osobisty plan.

 

James Bloor jako CHARLES DUQUET

Do Wobik przybywa zobowiązany umową służenia Trepagny’emu, jednak szybko zdaje sobie sprawę, że nie jest stworzony do pracy fizycznej i uwiera go podpisany kontrakt. Ma żyłkę przedsiębiorcy-ryzykanta, więc planuje ucieczkę, by móc po swojemu żyć w Nowym Świecie.

  

Christian Cooke jako RENÉ SEL

Pozbawiony cynizmu, oddany i lojalny sługa Trepagny’ego. W przeciwieństwie do Charlesa Sel szczerze pragnie oddać się pracy, uprawiać ziemię i założyć rodzinę w Nowej Francji. 

 

David Wilmot jako KAPITAN BOUCHARD

Zrzędliwy, lokalny urzędnik króla Francji, Ludwika XIV. Jego niewdzięcznym zadaniem jest utrzymanie porządku w Wobik, które nie posiada jeszcze systemu prawnego. 

 

Thomas M. Wright jako ELISHA COOKE

Typ spod ciemnej gwiazdy. Angielski bednarz i przemytnik, który sam uknuł plan przedostania się do Nowej Francji. Na miejscu jednak zderzył się z realiami miasta, tworzonego przez francuskich kolonistów.

 

Tallulah Haddon jako MELISSANDE

Jedna z przybyłych do Nowej Francji cór królewskich, których celem jest pomoc w zaludnieniu kolonii poprzez założenie rodziny. Wierzy, że za pomocą podstępu i manipulacji zwiąże się z najbogatszym Francuzem w osadzie.

 

Kaniehtiio (Tiio) Horn jako MARI

Odważna kobieta, w której żyłach płynie indiańska krew. Żyje z Trepagnym, którego podejrzewa o planowanie ślubu z jedną z cór królewskich. Mari nie zamierza usuwać się w cień i decyduje się wziąć sprawy w swoje ręce.

 

Lily Sullivan jako DELPHINE

Niewinna, młoda kobieta skrywająca mroczny sekret. Podczas gdy pozostałe córy królewskie przybyły z nadzieją na poślubienie najbogatszego mężczyzny, Delphine pragnie tylko, by jej przyszły mąż był miły, opiekuńczy i dobry.

 

Zahn McClarnon jako YVON

Przedstawiciel plemienia Odżibwejów (Ojibwa) wykształcony w Harvardzie. Człowiek Kompanii Zatoki Hudsona.

TRAILER: 

Czytany 480 razy Ostatnio zmieniany środa, 15 lipiec 2020 14:46

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama