cinema.pl Artykuły

czwartek, 23 lipiec 2020 14:25

„Lato z dreszczykiem” na TNT

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Wakacje to idealny czas na to, by nadrobić zaległości i przypomnieć sobie kultowe pozycje kina grozy! TNT zaprasza na cykl „Lato z dreszczykiem” i wybór aż 10 ciekawych horrorów gwarantujących widzom naprawdę mocne wrażenia. Filmy będą emitowane w każdą niedzielę sierpnia od 21:00. 

 

Wakacje sprzyjają emocjonującym, wieczornym seansom, dzięki którym można poczuć dreszczyk emocji. TNT dokonało selekcji najciekawszych i zróżnicowanych produkcji kina grozy i proponuje swoim widzom cykl „Lato z dreszczykiem”. Ucieczka przed bezlitosnym przeznaczeniem, wyprawa w głąb lasu w poszukiwaniu legendarnej czarownicy, klątwa czyhająca na wszystkich, którzy przekraczają próg starego domostwa – to tylko niektóre z sierpniowych atrakcji, na które mogą liczyć w każdą niedzielę od 21:00 widzowie TNT.

Cykl rozpoczyna kontynuacja produkcji „28 dni później”. Akcja rozgrywa się 28 tygodni od poprzednich, tragicznych wydarzeń. Armia ogłasza, że zagrożenie zostało pokonane i pora rozpocząć odbudowę kraju. Mieszkańcy wracają do swoich domów i chcą rozpocząć normalne życie. Okazuje się jednak, że jedna z rodzin staje się dużym zagrożeniem, przez które niebezpieczeństwo może powrócić… Czy kataklizm ponownie spustoszy miasto? „28 tygodni później” trzyma widzów w napięciu do ostatniej minuty!

Jeszcze tego samego dnia widzowie TNT będą mieli okazję obejrzeć film stworzony przez dwie, legendarne postacie światowego kina: Tima Burtona, który był producentem przedsięwzięcia oraz Timura Bekmambetova, reżysera. „Abraham Lincoln: Łowca wampirów” opowiada o prezydencie USA (w tej roli Benjamin Walker), który ze wszystkich sił stara się ustrzec Amerykę przed inwazją wampirów. Te groźne stworzenia chcą przejąć władzę nad całym krajem pod przywództwem swojego lidera, Adama (Rufus Sewell). Jedynie Lincoln jest w stanie powstrzymać tę krwawą rewolucję. By tego dokonać, korzysta z pomocy garstki swoich najbardziej zaufanych współpracowników. 

W kolejnym tygodniu widzowie będą mogli przypomnieć sobie dwie ostatnie części kultowej filmowej sagi. „Oszukać przeznaczenie 4” rozpoczyna się, gdy Nick (Bobby Campo) wraz z grupą przyjaciół udaje się na wyścigi samochodowe. Podczas wydarzenia dochodzi do niefortunnego wypadku – rozpędzony bolid wjeżdża w widownię i dziesiątkuje uczestników widowiska. Nick gwałtownie odzyskuje świadomość i zdaje sobie sprawę, że te wydarzenia, to jedynie projekcja w jego głowie. Przestraszony ucieka, zabierając ze sobą towarzyszy. Przeznaczenie będzie jednak próbowało dogonić uciekinierów i zrealizować swój przerażający plan… 

„Oszukać przeznaczenie 5” to z kolei ostatnia z części tej emocjonującej serii filmów. Tym razem śmiercionośna siła daje o sobie znać podczas firmowego wyjazdu integracyjnego. Przerażającej, proroczej wizji doznaje Sam Lawton (Nicholas D’Agosto), który przewiduje, że autokar, którym podróżuje wycieczka, spadnie z zarwanego mostu. Sam przekonuje współpasażerów, by wysiedli z pojazdu. Także i w tej części okazuje się jednak, że nie tak łatwo oszukać to, co zostało nam przeznaczone… 

Kolejna niedziela lipca rozpocznie się produkcją „Z piekła rodem”, której akcja rozgrywa się w Londynie z 1888 roku. Miasto nęka wyjątkowo kreatywny morderca zwany przez mieszkańców Kubą Rozpruwaczem. Złoczyńca regularnie zabija prostytutki i z lekarską dokładnością rozcina ich ciała. Wszystkie policyjne śledztwa nie dają żadnych efektów. Sprawę przejmuje młody i zdolny inspektor, Frederick Abberline (Johnny Depp). To człowiek o unikalnych zdolnościach – potrafi dzięki swojej intuicji precyzyjnie przewidywać, kto zostanie kolejną ofiarą Rozpruwacza. 

„The Grudge – Klątwa” to dziś prawdziwa klasyka gatunku, której poszczególne sceny na stałe weszły do popkultury.  Studentka pomocy społecznej Karen (Sarah Michelle Gellar) przyjeżdża do Japonii w ramach uczelnianej wymiany. Zostaje wolontariuszką i postanawia zajmować się starszą kobietą, Emmą, której poprzednia opiekunka zaginęła bez wieści. Podopieczna bohaterki mieszka w starym domu, który tylko z pozoru wydaje się całkiem normalny. Wewnątrz panuje ogromny bałagan. Kiedy dziewczyna zaczyna go porządkować, znajduje w starej szafie kota, dziwny dziennik oraz małego chłopca… Czy można przechytrzyć klątwę, która dopada każdego, kto przekracza próg nawiedzonego domu? 

W niewielkim miasteczku niezidentyfikowany przestępca morduje parę nastolatków. W spokojnej miejscowości wybucha panika, a lokalne władze są zmuszone wprowadzić nadzwyczajne środki bezpieczeństwa, by zapobiec kolejnym zbrodniom. Mimo wszystkich tych zabezpieczeń zaatakowana zostaje następna dziewczyna – Sidney Prescott (Neve Campbell). Tajemniczy złoczyńca posługuje się wyjątkowo pomysłowymi metodami – dzwoni do swoich ofiar i wciąga je w przerażającą, telefoniczną grę… „Krzyk” autentycznie mrozi krew w żyłach i żadnego widza nie pozostawia obojętnym. 

Grupa przyjaciół z „Koszmaru minionego lata”: Julie (Jennifer Love Hewitt), Helen (Sarah Michelle Gellar), Ray (Freddie Prinze Jr.) i Barry (Ryan Phillippe) w drodze z plaży potrąca niewinnego człowieka. Przyjaciele są przekonani, że ofiara nie żyje i zacierają ślady wypadku wrzucając ciało do oceanu. Dopiero rok po tym wydarzeniu jedna z bohaterek otrzymuje anonimowy list, którego autor pisze, że wie o tym, co się wydarzyło minionego lata. Dziewczyna chce przekonać przyjaciół, by rozpocząć poszukiwania nadawcy tej tajemniczej przesyłki. Jednocześnie wokół bohaterów zaczynają się dziać dziwne, niewyjaśnione rzeczy...

Kłopoty ma także inna grupa młodych przyjaciół. Studenci szkoły filmowej postanawiają nakręcić dokument o legendzie, która dla mieszkańców Burkittsville jest wciąż żywa. Ludzie nadal wierzą, że tutejszy las jest nawiedzony przez wiedźmę z Blair. Heather (Heather Donahue), Josh (Joshua Leonard) i Mike (Michael C. Williams) zabierają ze sobą sprzęt filmowy i udają się do „przeklętego lasu”, by zdobyć materiał filmowy. Początkowo nic nie zakłóca ich spokoju. „Blair Witch Project” to jeden z najbardziej kontrowersyjnych filmów grozy ostatnich lat, który celowo zaciera granice pomiędzy dokumentem a filmem fabularnym i budzi ogromne emocje wśród widzów.

„Lato z dreszczykiem” zakończy „Halloween – 20 lat później” w reżyserii Steve’a Minera. To horror w klasycznym wydaniu opowiadający historię Laurie Strode (Jamie Lee Curtis), która jako nastolatka doświadczyła ogromnej traumy. Bohaterka jest jedyną osobą, która przeżyła podczas krwawej masakry, jakiej dokonał pewien groźny psychopata – Michael Myers (Chris Durand). Kobieta jest też przekonana, że oprawca ma zamiar powrócić i dokończyć swoje „dzieło”. Tymczasem zbliża się Halloween… Czy historia sprzed lat będzie mieć swoją przerażającą kontynuację?

 

Na cykl „Lato z dreszczykiem” TNT zaprasza w każdą niedzielę od godz. 21:00. 

Plan emisji:

02.08, godz. 21:00 – „28 tygodni później”

02.08, godz. 22:50 – „Abraham Lincoln: Łowca wampirów”

09.08, godz. 21:00 – „Oszukać przeznaczenie 4” 

09.08, godz. 23:00 – „Oszukać przeznaczenie 5” 

16.08, godz. 21:00 – „Z piekła rodem”

16.08, godz. 23:25 – „The Grudge – Klątwa”

23.08, godz. 21:00 – „Krzyk”

23.08, godz. 23:05 – „Koszmar minionego lata”

30.08, godz. 21:00 – „Blair Witch Project”

30.08, godz. 22:35 – „Halloween – 20 lat później”

Czytany 392 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 23 lipiec 2020 14:46

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama