cinema.pl Artykuły

sobota, 25 lipiec 2020 10:47

Jedyne polskie wydarzenie branżowe z dofinansowaniem z Programu Kreatywna Europa

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Odbywające się we wrześniu w Warszawie międzynarodowe forum koprodukcyjne filmów i seriali dla dzieci – Kino Dzieci Industry – jako jedyne wydarzenie branżowe z Polski zdobyło uznanie w oczach europejskich ekspertów otrzymując unijne dofinansowanie.

 

Kino Dzieci Industry to trzeci komponent programu Kino Dzieci realizowanego przez Stowarzyszenie Nowe Horyzonty, który został doceniony przez europejską branżę – oprócz forum jest to również Międzynarodowy Festiwal Filmowy Kino Dzieci (jako 1 z 3 polskich festiwali obok Festiwalu Filmowego Millennium Docs Against Gravity oraz Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Nowe Horyzonty) oraz Kino Dzieci.Lab – międzynarodowy program rozwoju scenariuszy filmów i seriali dla młodej widowni.

„Coś, co jeszcze kilka lat temu było równie śmiałym, co mało realnym planem właśnie stało się rzeczywistością! 15 lat temu zaczynaliśmy od edukacji filmowej. Teraz pracujemy z kinem dla młodych widzów 360 stopni – organizujemy festiwal i edukację filmową, dystrybuujemy filmy, szkolimy scenarzystów i producentów, a także spotykamy ich ze światową branżą i potencjalnymi partnerami. Kino Dzieci to realizacja marzenia!” – mówi Maciej Jakubczyk – członek zarządu Stowarzyszenia Nowe Horyzonty i dyrektor festiwalu.

 

360 stopni wokół filmu 

Zamierzeniem w tworzeniu Kina Dzieci było zarówno szerokie upowszechnienie kinematografii dla młodych widzów, jak i wsparcie produkcji filmowej. Powstał efektywny model prezentowania wartościowych filmów dla młodych widzów, które na początek trafiają do konkursu głównego festiwalu Kino Dzieci i pokazywane są nie tylko w Warszawie, ale i w ok. 20 innych miastach. W dalszej kolejności filmy trafiają do kin, telewizji i na VOD w ramach regularnej dystrybucji (ze znakiem Kino Dzieci Prezentuje), a potem do kin i domów kultury w ponad 90 miastach Polski, gdzie na pokazach edukacyjnych pokazywane są szkołom i przedszkolom przez kilka lat (program Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej). Daje to możliwość prezentowania wartościowych tytułów wielotysięcznej widowni przez wiele lat.

 

 

Kino Dzieci to również wsparcie produkcji - projekty rozwijane są do zaawansowanej wersji scenariusza podczas warsztatów Kino Dzieci.Lab (w ramach Labu rozwijany był m.in. najpopularniejszy polski film dla młodej widowni „Tarapaty” w reż. Marty Karwowskiej), a potem prezentowane są ponad 200 potencjalnym partnerom biznesowym, którzy co roku przyjeżdżają na Kino Dzieci Industry z całego świata.

 

 

Kompleksowa praca wokół filmów dla młodej widowni realizowana jest przez Dział Edukacji Stowarzyszenia Nowe Horyzonty w ramach projektów i wydarzeń: 

 

Międzynarodowy Festiwal Filmowy Kino Dzieci, na którym prezentowanych jest co roku ponad 150 filmów z całego świata, www.kinodzieci.pl

Kino Dzieci Industry – międzynarodowe wydarzenie dla branży filmowej poświęcone filmom i serialom dla młodej widowni www.kidskinoindustry.pl

Kino Dzieci.Lab – międzynarodowe warsztaty kierowane do scenarzystów i producentów www.kidskinolab.pl

Kino Dzieci Prezentuje – marka dystrybucyjna upowszechniająca filmy w kinach, telewizji oraz na platformach VOD www.dystrybucja.kinodzieci.pl

Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej – ogólnopolski projekt dla szkół i przedszkoli realizowany w ponad 90 miastach w Polsce www.nhef.pl.

Czytany 363 razy Ostatnio zmieniany sobota, 25 lipiec 2020 11:26

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama