cinema.pl Artykuły

piątek, 31 lipiec 2020 11:12

Czas na wyprawę!

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Wyrusz wraz z TNT na wakacyjną wyprawę w poszukiwaniu przygód! W ramach cyklu „Przygodowe piątki” stacja przygotowała aż 4 propozycje, których wartka fabuła i nagłe zwroty akcji nie pozwolą na nudę! Filmy będą emitowane w każdy piątek sierpnia o 21:00.

 

Dalekie, nieznane krainy, fantastyczna przyroda i niesamowite zwierzęta. Tajemnicze przesyłki oraz wyczerpujące wyprawy – przygoda nie jedno ma imię! W sierpniu, w ramach cyklu „Przygodowe piątki”, TNT proponuje aż 4 emocjonujące propozycje filmowe. Widzowie będą mogli m.in. obejrzeć metafizyczną wyprawę w poszukiwaniu ukochanej najlepszego przyjaciela czy starcie mitycznych herosów z krnąbrnymi tytanami. 

„Wielka draka w chińskiej dzielnicy” wyreżyserowana przez Johna Carpentera rozpocznie sierpniowy, przygodowy cykl. Jack Burton (Kurt Russell) chce odnaleźć żonę swojego najlepszego przyjaciela. Poszukiwania niespodziewanie zamieniają się jednak w metafizyczną, niezwykłą wyprawę. Bohater trafia do świata, w którym panuje Lo Pan – czarownik żyjący od dwóch tysięcy lat. Podróżując przez to tajemnicze i mroczne królestwo, Jack jest zmuszony pokonać ogromne niebezpieczeństwo. Cel tej misji pozostaje jednak bez zmian. Uratowanie ukochanej przyjaciela będzie tym samym o wiele trudniejsze, niż mogłoby się wydawać.

„Podróż na Tajemniczą Wyspę” rozpoczyna się w momencie, gdy Sean Anderson (Josh Hutcherson) odbiera zaszyfrowaną wiadomość z prośbą o pomoc. Bohater jest przeświadczony, że to wołanie o ratunek od jego zaginionego dziadka (Michael Caine). Sean postanawia odnaleźć go za wszelką cenę. W tym celu wyrusza ze swoją rodziną w pełną przygód wyprawę. Miejsce, do którego docierają bohaterowie, jest niezwykłe i zamieszkane przez nieznane zwierzęta. Nikt z uczestników eskapady nie zna praw rządzących tą tajemniczą krainą…

„Siedem lat w Tybecie” to epicka historia o niesamowitych przygodach znanego alpinisty Heinricha Harrera (Brad Pitt). Bohater chce zrealizować swój kolejny cel i zdobyć jedną z najwyższych gór w Himalajach – Nanga Parbat. Zanim jednak jego wyprawa się na dobre rozpocznie, wybucha II wojna światowa. Heinrich wraz z towarzyszami zostaje aresztowany. Po latach spędzonych w niewoli udaje mu się uciec. Po długiej tułaczce przez Himalaje trafia do stolicy Indii. Z biegiem czasu, głównie dzięki przyjaźni z młodym Dalajlamą, bohater zaczyna odzyskiwać równowagę. Relacja, która powstaje pomiędzy mężczyznami, odmieni życie obu postaci.

Przygodowy cykl zakończy „Gniew tytanów”, czyli kontynuacja przygód mitycznych herosów z „Starcia tytanów”. Akcja filmu rozgrywa się dziesięć lat po wyprawie Perseusza (Sam Worthington) do piekielnej krainy w celu pokonania Hadesa (Ralph Fiennes). Po wszystkich wyczerpujących przygodach Perseusz pragnie wieść spokojne życie. W tym czasie spokój na Olimpie zostaje zakłócony. Rozpoczyna się walka o wpływy. Wszystkie te polityczne przetasowania sprawiają, że Perseusz jest zmuszony ponownie wyruszyć w niebezpieczną wyprawę…

Na cykl „Przygodowe piątki” TNT zaprasza w każdy piątek sierpnia o 21:00.

Plan emisji:

07.08 – „Wielka draka w chińskiej dzielnicy”

14.08 – „Podróż na Tajemniczą Wyspę” 

21.08 – „Siedem lat w Tybecie”

28.08 – „Gniew tytanów”

Czytany 308 razy Ostatnio zmieniany piątek, 31 lipiec 2020 11:16

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama