cinema.pl Artykuły

wtorek, 04 sierpień 2020 15:56

Jak być dobrą żoną" - seans i dyskusja z udziałem Centrum Praw Kobiet

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Kino Centrum oraz Centrum Praw Kobiet – Oddział w Toruniu zapraszają na pokaz filmu "Jak być dobrą żoną" oraz dyskusję po seansie! Gośćmi spotkania będą Marta Gralewska oraz Marta Kokorzycka – inicjatorki otwarcia oddziału Centrum Praw Kobiet w Toruniu.

 

Kiedy: 6 sierpnia (czwartek), godz. 18.00

„Jak być dobrą żoną”, pełna wdzięku i humoru opowieść o kobiecości, równości płci oraz o tym, że małżeństwo to prawdziwa szkoła przetrwania, po otwarciu kin we Francji dwukrotnie znalazła się na pierwszym miejscu francuskiego box office. W filmie z feminizmem i rewolucją seksualną w tle, które wywróciły dotychczasowy kształt świata, w głównej roli – dyrektorki prywatnej szkoły dla panien kształcącej przyszłe żony i panie domu – zobaczymy laureatkę Oscara i Złotej Palmy, Juliette Binoche. Inspiracją do filmu były autentyczne poradniki dla kobiet oraz własne, rodzinne wspomnienia reżysera, Martina Provosta.

Zwiastun filmu: https://youtu.be/Jg0-MJ2JNi0

Bilety w cenie 12 zł ulgowy / 14 zł normalny.

O toruńskim oddziale Centrum Praw Kobiet:

Misją Centrum Praw Kobiet jest działanie na rzecz przeciwdziałania wszelkim formom przemocy i dyskryminacji kobiet w życiu prywatnym, publicznym i zawodowym. Fundacja dąży do stworzenia warunków umożliwiających kobietom korzystanie z należnych im praw człowieka, w tym prawa do życia wolnego od przemocy i dyskryminacji oraz realizację konstytucyjnej zasady równouprawnienia płci.

 

W codziennej działalności oddziału w Toruniu planowane są różne formy aktywności. Przede wszystkim toruński oddział zamierza udzielać kompleksowego wsparcia (konsultacje prawne, psychologiczne, zawodowe, asysta w sądach, bezpieczne schronienie) kobietom, których prawa są łamane, które doświadczają przemocy lub dyskryminacji. Ważną rolą działalności CPK w Torunia odgrywać będą również szeroko rozumiane działania edukacyjne (szkolenia, warsztaty, publikacje).

 

Za Fundacją Centrum Praw Kobiet stoi 25 lat działalności i doświadczenia. Toruński oddział rozpoczął prace nad otwarciem na początku roku 2020.

 

Więcej o Centrum Praw Kobiet: www.cpk.org.pl

Czytany 317 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 04 sierpień 2020 15:58

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama