cinema.pl Artykuły

czwartek, 13 sierpień 2020 16:23

SPT Networks CE rozpoczęło zdjęcia do nowej polskiej produkcji

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Sony Pictures Television Networks Central Europe rozpoczęło zdjęcia do nowego serialu kryminalnego, będącego adaptacją powieści Igora Brejdyganta, „Rysa” oraz „Układ”. Partnerem projektu jest Polsat.

 

SPT Networks CE rozpoczęło zdjęcia do nowej polskiej produkcjiSony Pictures Television (SPT) Networks Central Europe w Polsce rozpoczęło w lipcu zdjęcia do nowego serialu kryminalnego, będącego adaptacją powieści Igora Brejdyganta „Rysa” oraz jej kontynuacji - „Układ”. Na ekranie zobaczymy m.in. Julię Kijowską („Sługi boże”, „Zjednoczone stany miłości”, „Drogówka”), Macieja Zakościelnego („Dywizjon 303. Historia prawdziwa”, „Diagnoza”, „Czas honoru”), Janusza Chabiora („Kamerdyner”, „Ślepnąc od świateł”, „Wołyń”), Kingę Preis („Córki dancingu”, „Pod Mocnym Aniołem”, „W ciemności”), Dawida Ogrodnika („Ikar. Legenda Mietka Kosza”, „Cicha noc”, „Chce się żyć”), Mariusza Ostrowskiego („Znaki”, „Solid Gold” ) i Zbigniewa Zamachowskiego („Kurier”, „Pakt”, „Pokłosie”). Zdjęcia realizowane będą w Warszawie i Gdyni, a za produkcję odpowiada Endemol Shine Polska. SPT Networks CE realizuje projekt we współpracy z Polsatem. 

„Rysa”, pierwsza część cyklu kryminalnego autorstwa Igora Brejdyganta to połączenie kryminału z thrillerem psychologicznym. Największą zagadką okazują się bolesne doświadczenia głównej bohaterki. Monika Brzozowska, policjantka pracująca w warszawskim wydziale zabójstw, stara się wygrać z dręczącymi ją lękami i ocalić samą siebie. Kobieta, w miarę prowadzenia dochodzenia w sprawie serii morderstw, zaczyna trafiać na tropy prowadzące do niej samej. Bohaterka przeczuwa, że w sprawie chodzi o coś więcej niż zwykłe porachunki. Cierpiąca na zaniki pamięci Brzozowska zostaje wplątana w niebezpieczną grę, która zmusi ją do ponownej walki z demonami przeszłości. 

Kontynuacją historii komisarz Moniki Brzozowskiej jest „Układ”. To thriller polityczny, który wciągnie widzów w mroczny świat układów, zależności i tajemnic. 

Serial wyreżyserują: Maciej Migas („Żyć nie umierać”, „Oda do radości”), Łukasz Kośmicki („Ultraviolet”, „Ukryta gra”) oraz Leszek Dawid („W głębi lasu”, „Jesteś Bogiem”).  

Scenarzystą wiodącym jest autor powieści - Igor Brejdygant („Paradoks”, „Zbrodnia”, „Ultraviolet”, „Szadź”). Drugim scenarzystą jest Bartosz Janiszewski („Ultraviolet”, „Wataha”).

Czytany 505 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 13 sierpień 2020 16:27

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama