cinema.pl Artykuły

poniedziałek, 17 sierpień 2020 10:51

Mały kłopot, wielka przyjaźń

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Pettson i Findus powracają… do swoich początków! Czy gadający kot w zielonych ogrodniczkach może zostać przyjacielem człowieka? Jak to wszystko się zaczęło? Rozbrykany Findus trafia pod opiekę cichego Pettsona i wywraca jego spokojne życie do góry nogami. Bohaterowie przygód z uwielbianej serii książek, jak i filmów „Najlepsza Gwiazdka” oraz „Wielka wyprowadzka”, od 28 sierpnia w kinach!

 

Czy pamiętacie jak zaczęła się przyjaźń Pettsona i gadającego kota Findusa? Jak to się stało, że ciekawski i dowcipny kocur trafił pod opiekę cichego Pettsona? Od 28 sierpnia w kinach film, od którego wszystko się zaczęło!  „Pettson i Findus – Mały kłopot, wielka przyjaźń”, czyli aktorska ekranizacja przygód ulubionych bohaterów, która dała początek uwielbianej przez przedszkolaków filmowej serii! 

Książki o Pettsonie i Findusie autorstwa Svena Nordqvista od lat podbijają serca milionów czytelników na całym świecie, również w Polsce. A dla tych, którzy słyszą o Findusie po raz pierwszy, film jest świetną okazją do rozpoczęcia przygody zarówno z książkami, jak i serią filmów. W domu z nosami w książkach, w kinie z oczami wpatrzonymi w duży ekran!

Film „Pettson i Findus – Mały kłopot, wielka przyjaźń” to urocza, zabawna i zajmująca opowieść o nowych przyjaźniach, różnicach charakterów i szukaniu wspólnego języka z pozornie całkiem innymi osobowościami.

Sympatyczny Pettson mieszka w drewnianym domku na skandynawskiej prowincji. Nieco samotne dni wypełniają mu codziennie zajęcia: łowienie ryb, opieka nad zwierzętami i dbanie o swój dom. Jednak jego monotonne życie wkrótce się odmieni. Pod jego dach trafia niesforny Findus – pełen energii gadający kot w zielonych ogrodniczkach! Krnąbrny kocur przewraca życie Pettsona do góry nogami, a jego codzienność wypełnia się gwarem, śmiechem i przygodami. Szaleństwa Findusa to niemałe wyzwanie dla spokojnego Pettsona. Nagła zmiana i wybryki kota wystawiają ich przyjaźń na próbę. Czy tak różne charaktery się dogadają? 

 

Film w kinach od 28 sierpnia 2020 r.

„Pettson i Findus – Mały kłopot, wielka przyjaźń”

tytuł oryginalny: Pettersson und Findus – Kleiner Quälgeist, große Freundschaft

reżyseria: Ali Samadi Ahadi

kraj i rok produkcji: Niemcy, 2014

kategoria wiekowa: 4+

wersja językowa: lektor

występują: Ulrich Noethen, Marianne Sägebrecht, Max Herbrechter

scenariusz: Thomas Springer na podstawie książki Svena Nordqvista

zdjęcia: Mathias Neumann

montaż: Andrea Mertens

muzyka: Ali N. Askin

produkcja: Thomas Springer, Helmut G. Weber (Tradewind Pictures), Helge Sasse (Senator Film Produktion).

film współfinansowany przez Program Kreatywna Europa

dystrybucja w Polsce: Stowarzyszenie Nowe Horyzonty

Czytany 348 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 17 sierpień 2020 11:03

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama