cinema.pl Artykuły

poniedziałek, 24 sierpień 2020 10:18

Kujawsko-pomorskie planem filmowym

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Kilka tygodni temu skończył się lockdown, co spowodowało powrót ekip filmowych, serialowych na plany produkcji. Nie inaczej zobił Wojciech Smarzowski jest powszechnie uznawany za jednego z najpopularniejszych i najbardziej uzdolnionych polskich reżyserów. Można tego reżysera lubić lub nie, jest to reżyser, którego filmy wywołują bardzo wiele dyskusji o filmie, kulturze, historii. 

Jak zapewniają producenci będzie to film z domieszką intrygi, miłości oraz dramatu.  Główne wydarzenia dzieją się na … weselu. Może nie przypadkowo film roboczo zatytułowano „W2”. 

Początek prac nad filmem przypadł na jesień zeszłego roku, gdy reżyser wraz z ekipą Studio Metrage wybrał się na poszukiwanie lokalizacji w okolicach Bydgoszczy. Na ten moment zakończył się pewien etap zdjęć, który, jak zapewniają producenci, był jeden z trudniejszych.  Kolejnym etapem był wyjazd na Łotwę. Aktualnie ekipa ozopoczęłą zdjęcia w województwie kujawsko-pomorskiego m.in.: w Pałacu Ostromecko, w Nieszawie czy Ciechocinku. 

W filmie zobaczy aktorów kojarzonych już z wcześniejszej współpracy z reżyserem: Roberta Więckiewicza, Agatę Kuleszę, Arkadiusza Jakubika, Marcina Dziędziela czy Michalinę Łabacz. Znaczącą rolę dostała też Mateusz Więcławka. Kolejnymi „nowymi aktorami” Wojciecha Smarzowskiego będą Andrzej Chyra oraz Henryk Gołębiewski.

Na planie i w filmie zobaczymy również kilka tysięcy statystów, którzy byli poszukiwani m.in. w Nieszawie. Kilka dni temu został ogłoszony casting On-Line właśnie dla statystów. Zainteresowane osoby musiały jednak spełnić jeden warunek, czyli mieć semickie rysy twarzy i ciemne włosy.

Od samego początku było również wiadomo, że produkcję wraz ze Smarzowskim będą robić jego stali współpracownicy – odpowiedzialny za zdjęcia Piotr Sobociński Jr., za stronę muzyczną odpowiada Mikołaj Trzaska, a za scenografię Marek Warszewski. 

Producentem jest firma jest Studio Metrage. Producentem wykonawczym Wojciech Gostomczyk, który współpracował z Wojciechem Smarzowski przy filmie KLER, ale również z Agnieszką Holland przy jej ostatnim filmie „Szarlatan”. Producentami / koproducentami są Janusz Hetman (KLER, Pod Mocnym Aniołem) oraz Janusz Bogaczyk (KLER).

Kierownik produkcji Piotr Bogusz.

Premiera przewidziana jest na jesień 2021 roku.

 

Czytany 483 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 24 sierpień 2020 13:25

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama