cinema.pl Artykuły

sobota, 29 sierpień 2020 11:25

Emocjonujące kino dla wymagających

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Choć w zaciszu własnego domu czasem trudno o emocjonujące przygody, mocne wrażenia może zagwarantować dobry film akcji. Takie właśnie propozycje przygotowało dla swoich widzów TNT. Każdy piątek września to kolejna dawka przygód i pasjonujących historii.

 

Walka o sprawiedliwość, trudne wydarzenia rzutujące na całe życie bohaterów, niebezpieczne pojedynki, przybysze z kosmosu czy ataki wampirów – wrześniowe „Piątki w akcji” nie pozwolą widzom na nudę!

Lyon (Jean-Claude Van Damme), bohater „Lwiego serca”, ucieka z wojska po tym, jak dowiaduje się o śmierci swojego brata, który był zawodowym dealerem narkotyków. Dezerter udaje się do Stanów Zjednoczonych i chcąc wesprzeć finansowo żonę swojego brata, zaczyna regularnie brać udział w nielegalnych, ulicznych walkach. Mężczyzna zaczyna odnosić spore sukcesy. Niestety partnerka zmarłego handlarza narkotyków nie chce go znać… Sytuacji z pewnością nie ułatwia fakt, że Armia Cudzoziemska zaczyna upominać się o swojego byłego pracownika.

„Blade: Mroczna trójca” opowiada o niezwykle uzdolnionym łowcy wampirów, którego widzowie znają z poprzednich części tej filmowej serii. Wampiry rosną w siłę i przejmują władzę na Ziemi, a tytułowy Blade (Wesley Snipes) jest ponownie zmuszony wkroczyć do akcji. Tym razem musi nie tylko ocalić świat przed krwiożerczymi stworzeniami, ale także skutecznie unikać FBI, które ściga go po serii sfabrykowanych artykułów na jego temat. Dodatkowo wampiry wskrzeszają także Draculę – wszystko po to, by pokonać niezłomnego łowcę – Blade’a. Przed bohaterem stoi zatem podwójnie trudne zadanie.

„Pacific Rim” to prawdziwe filmowe widowisko science fiction, które pozwala widzom wyobrazić sobie potencjalne spotkanie mieszkańców Ziemi z przerażającą, pozbawioną kontroli technologią oraz przybyszami z kosmosu. Akcja rozgrywa się w dalekiej przyszłości, kiedy to na dnie oceanu otwiera się ukryte przejście do innego wymiaru. Dzięki temu portalowi na Ziemię przedostają się ogromne potwory z kosmosu − Kaiju. Kosmici rozpoczynają bezwzględny atak na ludzkość. Ostatecznie znajdują się jednak śmiałkowie, którzy decydują się bronić swojej planety. Wśród nich jest naukowiec Newton Geiszler (Charlie Day), usiłujący wraz ze swoim zespołem znaleźć najsłabsze punkty Kaiju. W tym samym czasie armie z całego świata wyciągają ostatniego asa z rękawa i wystawiają do walki swoje najlepsze roboty – Jaegery. 

„Święci z Bostonu II – Dzień Wszystkich Świętych” to druga część historii braci MacManus (Sean Patrick Flanery oraz Norman Reedus), którzy po wielu niebezpiecznych przygodach razem ze swoim ojcem postanowili przeprowadzić się do Irlandii i spróbować żyć z dala od przestępczych porachunków. Nadchodzi jednak dzień, gdy dowiadują się, że ich wuj został zamordowany przez przedstawicieli mafii. Na domiar złego oskarżenia o tę zbrodnie padają właśnie pod adresem głównych bohaterów. Cała trójka postanawia wyjść z ukrycia i na własną rękę szukać sprawiedliwości, by oczyścić się z zarzutów oraz pomścić śmierć bliskiej osoby.

Na cykl „Piątki w akcji” TNT zaprasza w każdy piątek o 21:00. 

Plan emisji:

04.09 – „Lwie serce”

11.09 – „Blade: Mroczna trójca”

18.09 – „Pacific Rim”

25.09 – „Święci z Bostonu II – Dzień Wszystkich Świętych”

Czytany 291 razy Ostatnio zmieniany sobota, 29 sierpień 2020 11:30

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama