cinema.pl Artykuły

środa, 02 wrzesień 2020 11:41

Niezawodna ekipa rusza na pomoc kolejnym rodzinom!

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Po wakacyjnej przerwie na antenę Polsatu wraca uwielbiany przez widzów format - "Nasz Nowy Dom". Katarzyna Dowbor wraz z najlepszą ekipą ekspertów i specjalistów w swoim fachu pomoże kolejnym rodzinom, których los okrutnie doświadczył. W premierowym odcinku 15. serii poznamy historię rodziny z Gałkowic Górnych, malowniczej wsi w dolinie Dunajca.

 

Niezawodna ekipa rusza na pomoc kolejnym rodzinom!W stojącym tu tradycyjnym drewnianym domu po dziadkach chciałaby zamieszkać pani Maria z córkami: Nikolą i Niną.  Pani Maria wychowuje córki sama. Ojciec dziewczynek nadużywał alkoholu. W trakcie rozwodu starsza córka, Nikola zachorowała na białaczkę. Po długim i wyczerpującym leczeniu dziewczynka wymagała dobrych warunków mieszkaniowych. Pani Maria wystarała się o mieszkanie socjalne, jednak rodzina musi je opuścić w najbliższych miesiącach. Niestety dom w Gołkowicach, który chce im podarować mama pani Marii, nie nadaje się do zamieszkania, to ruina bez podłóg i ogrzewania, z nieszczelnym dachem, nieszczelnymi oknami, bez łazienki i toalety. Kuchnia jest w tragicznym stanie, a instalacja elektryczna stanowi zagrożenie dla życia rodziny.

Kasia Dowbor, odwiedzając rodzinę, nie kryła przerażenia widząc stan budynku: - Drogie panie tak naprawdę nie macie swojego miejsca na ziemi. Nie wiecie czy za chwilę ktoś nie każe Wam się wyprowadzać, że nie macie tak naprawdę gdzie pójść - tak nie powinno być. Wy dziewczyny powinnyście mieć swoje biurka, swoje łóżko, powinnyście poczuć się bezpiecznie. Pani powinna też trochę odpocząć i powinna mieć też swoje miejsce, w którym Pani będzie mogła zbierać te siły. Stan tego domu mnie naprawdę przeraził, w tym domu trzeba zrobić tak naprawdę wszystko, a właściwie najłatwiej byłoby ten dom zburzyć i zbudować go od nowa. Jak w tak małym domku dołożyć jeszcze łazienkę, zrobić pełnowymiarową kuchnię, a przy okazji pokój dla dziewcząt i miejsce dla pani?

Remontu góralskiego domu podejmuje się Góral – Wiesiek Nowobilski, a projekt zgodny z marzeniami kobiet opracuje Martyna Kupczyk.

W czwartek ekipa programu "Nasz Nowy Dom" zawita do kaszubskiej wsi Połchowo, gdzie mieszka wielopokoleniowa rodzina. Seniorka – babcia Halina, jej syn Leszek z żoną Ewą i wnuki – siedmioletnie bliźniaczki Eliza i Amanda oraz dwuletni Kuba. Pani Halina jest osobą schorowaną, wymaga opieki. Niedawno u pana Leszka zdiagnozowano nowotwór złośliwy. Mimo to mężczyzna pracuje, by utrzymać rodzinę. Jednak jego dochody nie wystarczają na pokrycie potrzeb rodziny i ewentualnego remontu. Warunki życia rodziny są fatalne, dziewczynki śpią w jednym pokoju z babcią, a Kuba z rodzicami. Kuchni właściwie nie ma wcale, cały dom ogrzewają dwa rozpadające się piece, z których ulatniają się niebezpieczne dla zdrowia sadza i czad. . Na dachu leży niebezpieczny eternit.

Katarzyna Dowbor widząc fatalny stan budynku nie kryje oburzenia - W tym domu do zrobienia jest tak naprawdę wszystko - począwszy od dachu, poprzez ogrzewanie, skończywszy na podłogach, na wentylacji. Wiecie co mnie przeraża najbardziej? - że tak naprawdę tu nie ma miejsca. Co zrobić, żeby każdy miał chociaż kawałek swojego świata...

Katarzyna Dowbor wzywa na pomoc ekipę Artura Witkowskiego, a nowy dom tej rodziny zaprojektuje Maciej Pertkiewicz.

Premierowe odcinki programu "Nasz Nowy Dom" w środę i czwartek, 2 i 3 września, o godzinie 20:05 na antenie Polsatu!

Czytany 202 razy Ostatnio zmieniany środa, 02 wrzesień 2020 11:48

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama