cinema.pl Artykuły

środa, 02 wrzesień 2020 16:21

Gwiazda serialowych hitów poprowadzi własny program

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Sympatię milionów widzów zjednały mu główne role w takich serialach jak „Policjantki i Policjanci” czy nowy hit Czwórki „Święty” i udział w „Tańcu z Gwiazdami”. Teraz Mariusz Węgłowski poprowadzi także swój własny program telewizyjny „Wspaniali ludzie”, w którym spotka się z osobami, jakie – przezwyciężając własne słabości, ograniczenia i przeciwności losu – stały się inspiracją i wsparciem dla innych.

 

Gwiazda serialowych hitów poprowadzi własny programPierwszy odcinek „Wspaniałych ludzi” już w najbliższą sobotę, 5 września, o godz. 21. Poznamy w nim wzruszającą historię aktorki, dla której własne trudne dzieciństwo stało się motywacją, by pomagać innym i mistrzynię motosportu, która porzuciła pracę w korporacji, by realizować swoją pasję.

Marta Kornacka z wykształcenia jest aktorką, z zamiłowania – zawodniczką judo, a z zawodu – wychowawczynią w domu dziecka. Swoim podopiecznym stara się dać wsparcie, jakiego jej samej często brakowało w rozbitej rodzinie. Jak mówi, nie ma wiele, ale wie, jak trudno jest nie mieć nic i jak wiele znaczy rozmowa,  zwykłe obcowanie,  okazanie dzieciom, którym doskwiera brak oparcia w rodzicach czy odrzucenie przez rówieśników, że się je szanuje, kocha, wspiera i że widzi się w nich wartościowe osoby. „Świata się nie zmieni ale jak jednej osobie się pomoże to już jedną osobę się uratowało” - mówi Marta i przekonuje, że każdy z nas może zrobić coś wspaniałego dla innych.

W tym odcinku poznamy też podopieczną Marty, Paulinę – wspaniałą młodą dziewczynę, której czasem trudno powstrzymać łzy, kiedy opowiada o tym co przeszła: odejściu ojca, kłopotach w szkole i w domu, dramatycznym rozstaniu zapłakanej matki i płaczących dzieci zabieranych do domu dziecka, dzieciństwie bez rodziny, drodze do usamodzielnienia się i próbie odbudowania kontaktów z ojcem.

Mariusz Węgłowski odwiedzi też Karolinę Pilarczyk, dwukrotną mistrzynię Europy w driftingu, czyli jeździe w kontrolowanym poślizgu. Karolina z wykształcenia jest informatykiem i zanim stała się zawodową drifterką przez długie lata pracowała w korporacji po 12 godzin, a wieczorem wracała do warsztatu. Każdą wolną chwilę poświęcała na treningi, zawody, tworzenie zespołu, zdobywanie wiedzy,  kontaktów, wsparcia i pieniędzy, bez których w tej dyscyplinie niewiele da się zdziałać. Rocznie to wydatki rzędu aż miliona złotych –  choć są tacy, którzy wydają znacznie więcej – w tym na ciągłe wymiany skrzyni biegów, silnika, czy opon, których Karolina w ciągu roku zużywa średnio… 500!

Czy pięknej i utalentowanej kobiecie łatwiej odnieść sukces w męskiej domenie? Jak reagowali koledzy, kiedy zaczęła z nimi rywalizować? Co zdarza jej się usłyszeć od mężczyzn? Dlaczego lubi prowadzić auto w butach na szpilkach?

Odpowiedzi na te i wiele innych pytań – już w sobotę o godz. 21 w programie „Wspaniali ludzie” na antenie Czwórki.

W kolejnych odcinkach Mariusz Węgłowski odwiedzi z kamerą m.in.: trzykrotnego zdobywcę Pucharu Świata w kolarstwie ręcznym, który mimo niepełnosprawności wychowuje 4-miesięczną córeczkę, wolontariusza, który przeszedł trudną drogę, by zerwać z życiem  niebezpiecznego przestępcy, architekta marzącego o budowie papierowych domów,  parę, która na motorze okrąża cały świat czy fizjoterapeutę, który wywalczył sobie staż w jednej z najbardziej utytułowanych drużyn koszykarskich NBA.

Starając się lepiej ich poznać, rozmawiając z nimi i towarzysząc im podczas ich ulubionych zajęć, Mariusz Węgłowski przybliży nam ich sylwetki i niełatwą drogę, jaką pokonali do celów, które zdawały się nieosiągalne. Spróbuje też znaleźć odpowiedź na pytanie, w jaki sposób każdy z widzów może utożsamić się z ich zmaganiami w dążeniu do realizacji marzeń i stać się jednym z nich.

 Nasi bohaterowie, choć nie goszczą na pierwszych stronach gazet, portali internetowych i  czerwonych dywanach, to naprawdę wspaniali ludzie, a ich historie mogłyby posłużyć za materiał na fascynujący scenariusz filmowy: o niezwykłej przemianie, drugiej szansie od losu, pokonywaniu barier i życiu pełnym pasji – mówi reżyser nowej produkcji, Krzysztof Kubik.

- Myślę, że w pewnym sensie wiele ich łączy z gospodarzem programu, Mariuszem Węgłowskim, którego droga zawodowa – od policjanta i antyterrorysty do aktora, muzyka, a teraz  prowadzącego swój autorski program – także jest wyjątkowa. Bez wątpienia sukces, jakim jest ogromna sympatia widzów, Mariusz zawdzięcza właśnie pasji,  zamiłowaniu do tego co robi, a także swojej autentyczności, bezpośredniości i otwartości na innych, czym ujmuje na ekranie i poza nim.

To jest jego ogromnym atutem także w tym programie. Ludzie po prostu dobrze się czują w jego towarzystwie, dzięki temu, że nawiązuje z nimi świetny kontakt, a przede wszystkim potrafi słuchać, co wbrew pozorom jest rzadką umiejętnością, a kluczową, jeśli chce się naprawdę poznać swojego rozmówcę i dać mu się poznać widzom.

Czytany 320 razy Ostatnio zmieniany środa, 02 wrzesień 2020 16:31

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama