cinema.pl Artykuły

piątek, 04 wrzesień 2020 11:23

Premiera serialu SPIDES 6 września na kanale SCI FI

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Już w niedzielę 6 września o 21:00 kanał SCI FI zaprosi widzów na premierę nowego ośmioodcinkowego serialu SPIDES, którego akcja toczy się współcześnie w Berlinie. Jego bohaterka, Nora (Rosabell Laurenti Sellers znana z roli Tyene Sand w serialu Gra o tron), budzi się ze śpiączki, w którą zapadła po zażyciu tajemniczego narkotyku. Kobieta nie pamięta swojego wcześniejszego życia.

 

Tymczasem miejscowy policjant David Leonhart (w tej roli Falk Hentschel znany z Legends of Tomorrow, Agentów T.A.R.C.Z.Y.)  i jego partnerka Nique Navar (Florence Kasumba; Avengers: Wojna bez granic, Czarna Pantera, Criminal: Niemcy) wpadają̨ na trop tego samego narkotyku, który ma związek z licznymi zaginięciami nastolatek. Nora chce dojść, co jej się przydarzyło i w toku swojego śledztwa odkrywa przerażający spisek o znacznie większym zasięgu, niż sądziła. 

W obsadzie SPIDES znaleźli się także Damian Hardung (Imię róży, Jak sprzedawać dragi w sieci (szybko)) jako Alex; Désirée Nosbusch (Bankowa gra) w roli matki Nory; Susanne Wuest (Pachnidło, Widzę, widzę, Carlos) jako Dr Bridget Herter, ambitna szefowa Oddziału Neurochirurgii w Instytucie Torsena; Aleksandar Jovanovic (Zaginione miasto Z, The Titan, Kłamstwo doskonałe) jako Robert Prokopp, skryty szef ochrony; Branko Tomović (Furia, Wywiad z zabójcą) w roli Borisa, rosyjskiego gangstera oraz Kimberly Leemans (The Walking Dead, Nashville, The Fix) w roli Cleo, właścicielki nocnego klubu Rapture.

Serial SPIDES został stworzony przez Rainera Matsutaniego, Eckharda Vollmara, Petera Hume’a, Carolę Lowitz i Marka Wachholza oraz wyprodukowany przez Katapult Filmproduktion i Red Sun Films, przy współpracy z Palatin Media, które jest jednocześnie dystrybutorem serii. Rainer Matsutani (Piekło nad Berlinem, In einem wilden Land, Nur über meine Leiche) jest showrunnerem, scenarzystą i reżyserem, Alexander Kiening jest producentem, a Bernd Schlötterer, James Cabourne & Wolfgang Behr są producentami wykonawczymi. Nevision, Sventin Film i Baby Giant Hollyberg współprodukują serial.

Premiera serialu już w niedzielę 6 września o 21:00 na kanale SCI FI.

Czytany 359 razy Ostatnio zmieniany piątek, 04 wrzesień 2020 11:26

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama